Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Heroes Charge'ı Keşifim

Heroes Charge'ı keşfetmem, on-yirmi gün kadar oldu. Aslında daha önce bir defa görmüşlüğüme rağmen ilgimi çekmemişti. Sanırım bunun nedeni rol yapma oyunlarına karşı olan ön yargım. Haksızda sayılmam, ilk denemem çok kötü bir oyuna denk gelmişti. O gün bugündür nerede bir rol yapma oyunu görsem koşar adım uzaklaşırım. Fakat Heroes Charge'e karşı tekrar aynı duyguları hissedemedim. İkinci defa rastladığımda o ön yargılarım yerini ilgi ve meraka bıraktı. Ondan sonra zaten oyunu kurdum ve oynadım. Kendi kendimede çok kızdım. Bu kadar güzel ve bağımlılık yapan bir oyunu nasıl görmezden gelebildim diye hayıfladım. Ardından günah çıkarmak için hemen bilgisayarın başına geçtim ve bu yazıyı kaleme aldım. Umarım Heroes Charge'a karşı olan borcumu bu şekilde ödeyebilirim. Seyredin...Oyunu beğendiniz mi? Güzel olduğunu size yazının başında söylemiştim ama bunu kendinizinde görmenizi istediğim için bir video sundum. Zira ön yargılar öyle kolay kırılamıyor. Bunun için görsel ve işitsel tatminde önemli. Elbette herkes aynı şeyleri sevecek ya da beğenecek diye bir kaide yok. Belki tüm bunlara rağmen oyunu beğenmeyecek olanlar ya da benimsemeyecek olanlar çıkabilir. "Sen anlattında ben beğenmedim birader" diyebilir. Tabii bunu söyleyecek olanlar bir elin parmağını geçmez, geçemez. O parmakları keserim! Heroes Charge gibi bir oyun sevilmez mi lan! Daha önce hiçbir oyuna vermediğim garantiyi veriyorum. Heroes Charge'ı indirip, oynadıktan sonra "Ben bunu beğenmedim" diyen gelsin beni bulsun. Ürünlerimiz iki yıl garantilidir. Islanmaz, paslanmaz ve beğenmedim denilemez. Her neyse çok fazla sohbete daldık, hadi gelin ben size biraz oyunun teknik detaylarını anlatayım. Lütfen okumaya devam edin...

Heroes Charge

Vip: Heroes Charge'de vip satın alabiliyorsunuz. Normalde bedava dağıtılan vip hesaplarıda var fakat onlara denk gelmek biraz şans gerektiriyor ve genelde çok kısa ömürlü oluyorlar. Ben bir defa oyunun kendi Facebook sayfasında dağıtılan viplerden birini kullanmıştım. İki gün ya da ona yakın bir sürede kullanımı dolmuştu. Elbette şüphesiz sağladığı avantajlar normal bir hesaba göre çok çok fazla. Ama dediğim gibi ömrü kısa. Fakat para ile satın alınan vip hesaplar öyle değil. Bedava dağıtılan hesaplardan daha uzun ömürlüler ve daha fazla özellik barındırıyorlar. Para bulsam şuanda bir tane satın alırdım. Eğer kısmet olursa bayramda almayı düşünüyorum. Tabii önce öpülecek birkaç el bulmam gerekiyor.

Heroes Charge

Skil: Heroes Charge'de heroların becerilerini arttırmak ve onları geliştirmek için farklı skiller var. Elbette bu skiller diğer oyunlarda olduğu gibi bir dizilime gereksinim duymuyorlar. Bulduğunuz ya da aldığınız skilleri eklemeniz, yeni beceriler kazanmanıza yetiyor. Zaten skillerde son derece basit karakterleri öyle ahım şahım güçlendirmiyor. Sadece bir-iki kademe daha öne çıkarıyor o kadar. Onun dışında artı bir güç eklenmiyor. Ama bu hali ile şuan daha iyi gibi duruyor. Diğer türlü skill aramak zorunda bırakılmakda kötü. Bana kalırsa güçsüz skiller, en iyi ama aranması ve bulunması zor skillerden daha dişe dokunur sonuçlar aldırıyor. Nereden biliyorsun diye sorma, oyun hakkındaki bu koca yazıyı deden yazmadı. Ben yazdım, ben!

Heroes Charge

Exp: Heroes Charge'de heroların gelişmeleri ve güçlenmeleri için bir çok etken var. Exp puanı bunların en başında geliyor. Zira herolarınızın leveli ne kadar yüksek olursa güçleride aynı oranda artıyor. Tabii exp puanını elde etmenin bazı püf noktaları var. Oynadığınız bir bölümü tek ya da iki yıldızla bitirmek yerine üç yıldızla bitirmek daha fazla exp puanı kazanmanızı sağlayacaktır. Aynı şekilde oynadığınız bölümleri yeniden ve tekarar tekrar oynadığınızda daha fazla exp puanı elde edebileceksiniz. Tabii tekrarını oynadığınız bölümlerin exp puanları, ilk oynadığınıza oranla çok daha düşük olacaktır. Ama biraz zaman ve alın terinin üzerinden gelemeyeceği hiçbir iş yoktur. Elbette üşütmemek kaydıyla. Yoksa yogan döşek yatarsınız.

Heroes Charge

İtem: Heroes Charge'de itemler herolarınıza farklı özellikle kazandırabiliyor ve daha güçlü ya da daha hızlı herolara sahip olabiliyorsunuz. Elbette çok gözle görebileceğiniz bir şey değil ama savaş anlarında diğer oyuncularla mücadele halindeyken bariz bir şekilde itemlerin sağladığı avantajları gözle göremeseniz bile hissedebiliyorsunuz. Bunun yanında itemlere basılan +1'ler itemin sağladığı özellikleri bir kademe daha yükseltiyor. Sizin tek yapmanız gereken itemleri bulmak ve kullanmaktan ibaret. Zaten hangi eşyayı nerede bulabileceğiniz size gösteriliyor. Biraz dikkat ederseniz oyunda yer alan tüm itemlerin yerini bulabilirsiniz. Dediğim gibi sadece biraz dikkat, ondan sonra gelsin yeni itemler ve yeni item özellikleri.

Heroes Charge

Arena: Heroes Charge'de arena'da (PVP) diğer gerçek oyuncularla dişe diş mücadeleler yapabiliyorsunuz. Şayet mücadeleleri kazandığınız takdirde çok büyük ödüllerle ödüllendiriliyorsunuz. Ben bir defasında normalde yalnızca para ile alınabilen bir gemi kazanmıştım. Bunun dışında daha birçok ödül almışlığımda var. Elbette arenada karşılaştığınız rakipleri alt etmek öyle kolay olmuyor. Bazen yenebileceğiniz bir rakibe bile çok kolay bir şekilde yenilebiliyorsunuz. Ama yenildiğiniz gibi yendiğiniz anlarda oluyor. İşte bu yendiğiniz anların daha çok olması için heroların item ve skillerini eksiksiz tamamlamaya çalışmalısınız. Ne kadar çok skilliniz ve iteminiz olursa o kadar fazla arenada şansınız olur. Özellikle itemlerin en iyilerini kullanmak gerekir.

Heroes Charge'dan Bazı Notlar


Heroes Charge'da bazı ürünler sadece para ile satın alınabiliyor. Şayet oyun içinde para harcamayacaksanız ayarlar bölümünden uygulama içi satın alma özelliğini devre dışı bırakabiliyorsunuz. Durduk yere her gün aynı ürünleri görmenin bir alemi yok, öyle değil mi? Bir alemi olsa sabah-akşam kasap vitrinini seyreden kedilere olurdu. Ama olmadı! Ha ben her oyuna girdiğimde bu ürünleri görmekten büyük haz, büyük keyif duyuyorum diyorsanız ona bir şey diyemem. Psikolojik durumunuzun kronolojik bir hal almış olması biraz üzücü ama niyatinde ben de doktor değilim. Her neyse oyuna geri dönelim ve size okumanız için biraz not düşeyim. Bildiğiniz gibi Heroes Charge'da 50'den fazla benzersiz ve farklı kahraman var. Elbette bunlardan hangileri daha iyi ya da daha kötü bunun analizini yapamam. Zaten bunu yapmamda saçma olur. Zira benim iyi dediğim ve iyi sonuçlar aldığım bir karakterle siz oynayamayabilirsiniz. Aynı şekilde ben de sizin iyi dediğiniz karakterlelerle oynayamayabilirim. Bu biraz bilimsel bir konu, konunun temelinde yatan çok teknik bir detay var. O yüzden işin teknik kısmına hiç girmeden daha yüzeysel bir cevap vermek istiyorum. Oyunda tüm heroların gücü hemen hemen aynı seviyelerde. Onun için beğendiğiniz ya da hoşlandığınız değil iyi yönetebildiğiniz heroları seçmenizi öneririm. Nihayetinde bütün iş sizin parmaklarınızın ucunda bitiyor. Kısaca parmaklarınızın yetisi hangi herolara uyuyorsa o hero sizin heronuz olmalıdır.

Heroes Charge Hakkında Merak Edilenler


Heroes Charge'da merak edilen çok konu var. Bunların başını Heroes Charge hileleri çekiyor. Kendim daha önce hiç kullanmadım fakat kullananların olduğunu biliyorum. Zira YouTube'de oyunun hilelerini gösteren bir ton video var. Elbette bunların bir çoğu gerçek dışı videolar ama içlerinde çalışanlarında olduğunu gördüm. Para ve elmas (kimi kristal diyor) hilesi şuan çok revaçta. Bunun dışında stamina dolma süresini arttırma ile ilgili videolarda çok izleniyor. Level atlama ve benzeri videolarda onları takip ediyor. Tabii bunların PVP arenada işe yaramadığını belirtmeliyim. İş online'a dönünce her şey eski haline dönüyor. O yüzden vaktinizi hile yerine herolarınızı geliştirmeye adarsanız gününüzü daha karlı noktalarsınız. Yinede denemek ve tecrübe etmek isteyenleri engelleyemem. Denemek isteyen yine deneyebilir. Bazen bir şeyi deneyimlemek, söylenen bir sözden daha çok şey öğretebilir. Ama genede söylediklerimi göz ardı etmemeniz faydanıza olacaktır. Nihayetinde tüm bu koca yazıyı sizin oyun adına bir şeyler öğrenebilmeniz için kaleme aldım. Kesinlikle başınıza kötü bir şey gelsin istemem. "Başıma ne mi?" gelir diyorsanız kısaca onuda yazayım. Hiç tanımadığınız biri tarafından hesabınız çalınabilir. Hile diye indirdiğiniz şey sizin kişisel tüm verilerinizi kopyalayarak programı yayınlayan kişiye gönderebilir. Olmaz olmaz demeyin, etraf bana bir şey olmaz diyenlerin feryatlarıyla dolu. İş işten geçtikten sonra çok geç olabilir. Onun için güvenmediğiniz kaynaklardan katiyen bir şey indirmeyin ve bilgisayarınıza yüklemeyin. Benden söylemesi, hala denemek isteyen varsa buyursun denesin.

Son Söz

Genelde son söz bölümünde klasik şeyler yazarım. Galiba yine o klasikleşen meşhur laflarımı edeceğim. Zira kapanış bölümünde çok yaratıcı olamıyorum ve aklıma gelen tüm o saçma espriler son bölüme uymuyor. Bunun için çok uzatmadan bitireceğim. Bitti! Şaka şaka bu yazıya böyle bir final yakışmaz. Daha aksiyonlu, daha heycan verici bir son lazım ki "Vay be adam ne yazı kapattı" desinler. Ama onu dedirtecek bir şeyde gelmiyor aklıma. O nedenle ben yazıyı bitirdikten sonra belittiğim şekilde derseniz egom size minnettar kalır. Bak lafa daldık, diyeceklerimide unuttum. Olurda oyunda takıldığınız yerler filan olursa bana yazmaktan çekinmeyin. Bilgim yettiğince bütün sorularınızı cevaplamaya çalışırım. Şimdilik hoşçakalın...
Blogger tarafından desteklenmektedir.