Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Arcane Legends'da Birgün

Arcane Legends'a girdim ve biraz kurcaladım. Oyunda yaşanan mücadelelere dahil oldum. Tabii beni paket etmeleri çok uzun sürmedi. Kendime değilde takımıma üzüldüm. Yarardan çok zararım dokundu, kim bilir ben oyundan çıkınca arkamdan ne kadar sövdüler. Şayet elimden gelenide yaptım ama olmadı, yenildik. O bölümleri siz görmeyeceksiniz ama anlarsınız...Biliyorum, suçumu kabul ediyorum. Benim yüzümden yenildik ama bir sorun neden yenildik diye, hele bir sorun! Oyun bozukmuş yoksa benim ne suçum var. Şaka şaka benim yüzümden yenildik. Bunu daha fazla uzatmanın anlamı yok. Ben dün bunu zaten kabul ettim. Koyu fanatiklerimde durumu kabul ederlerse iyi olur. Holiganlığa şuan için gerek yok. Fakat siz yinede tedbirli olun trolün biri çıkıp durum üzerinden reyting almaya çalışabilir. Televizyon mu lan burası" demeyin, blog olduğunu bende biliyorum. Ama reytingin televizyonu, blogu falan olmaz. Tuvalette bile reyting alınabilir. Sosyal bir alan olması yeterlidir. Ne saçmalattırıyorsunuz olum bana iki oyun hakkında yazalım dedik konu nereye geldik. Sıcaktan heralde! Neyse okumaya devam edin, valla söz veriyorum reytingden bahsetmeyeceğim...

Arcane Legends

Görev: Arcane Legends'da her görevin kendine göre bir önemi var. Mümkün mertebe bütün görevler eksiksiz yerine getirildiği takdirde çok hızlı şekilde exp puanı yükseltilebiliyor. Aslında en iyi exp kasma yöntemide görevlerin tümünü atlamadan yapmaktır. Buradaki atlamadan kastım görevler sırasında karşınıza çıkan tüm yaratıkları kesmekten ibaret. Şayet önünüze çıkan her şey atlanmadan kesilirse tekrar tekrar exp kasma ile uğraşılmaz. En azından büyük bir çoğunluğun görüşünün bu yönde olduğunu belirtmeliyim. Siz gene farklı bir yol izlemek isterseniz izleyin ama söylediklerimide denemeyi ihmal etmeyin. Bir deneyin, işinize yaramazsa yine kendi çözümünüzü devreye sokarsınız. Ama önce bir deneyin, tamam mı, deneyin!

Arcane Legends

Karakter: Arcane Legends'da en iyi ya da en güçlü karakter hangisi pek emin olamadım. Her karakterin kendine has bazı özellikleri var ve her oyuncu bu karakterleri farklı şekilde yönetiyor. O yüzden kimi büyücü ile iyi oynarken kimi savaşçı ile iyi oynuyor. Savaşçı ile oynayan büyücü ile oynayamıyor, büyücü ile oynayan savaşçı ile. Bilmem bu kısır döngüyü daha önce farkettiniz mi ama olan bu. O yüzden istediğiniz ve sevdiğiniz bir karakteri yönetmeniz daha makul gibi geliyor. Böylelikle hem oynarken keyif alırsınız hem de yönetirken zorlanacağınız bir karakter seçmemiş olursunuz ama elbette yine son tercih sizin. Boş kağıdın altına zorla imza attırılıyormuş gibi hissetmenizi istemem. Benimki sadece bir tavsiye.

Arcane Legends

Skill Arcane Legends'da doğru skill'leri tercih ederseniz karakterinizde o ölçüde gelişir ve becerileri güçlenir. Elbette bulmak ya da elde etmek manavdan meyva almaya benzemez. Artık nasıl bulursunuz ya da alırsınız orasını bilemem ama bulduğunuzda skill dizilimini iyi yaparsanız daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Şayet iyi bir dizilim yapamadığınızı düşünür ve dizilimi değiştirmek isterseniz skill sıfırlama yöntemini kullanarak skilleri eski haline getirebilirsiniz. Aslında en iyi yöntemde budur doğru bir dizilim yapmak için, deneme yanılma yöntemi ile skiller çok daha iyi bir şekilde dizilebilir. Biraz zaman alır, birazda emek ister ama aldığınız sonuç rastgele yapılan bir dizilimden bin kat daha iyi sonuç verir.

Arcane Legends

Pet: Arcane Legends'da petler yani hayvanlar vuruş gücünüzü şüphesiz arttıracaktır. İyi bir pet alabilirseniz size savaş sırasında çok yardımı olacak ve işlerinizi daha kolay bir hale getirecektir. Elbette pet alma öyle ucuz yollu bir iş değil. Bunun için biraz manır gerekiyor. Ama harcanan mangıra değer mi, değer. Onun için kuytuya köşeye biraz para ya da altın istiflerseniz ileride kendinize güzel bir pet alabilirsiniz. Tabii o zaman pef fiyatları ne olur bilemem ama çok artacağını düşünmüyorum. Nihayetinde gerçek dünya ekonomisinden kopuk bir oyun, dışarıdaki hareketlilik oyna yansımaz. Yansırsada fazla belli olmaz. Olursada yapacak bir şey yok. Ama kehanetim önümüzdeki bir yıl içinde artmayacağı yönündedir.

Arcane Legends

Platinum Arcane Legends'da platinum en az altın ve para kadar değerli bir meteryaldir. Bulması pek kolay değildir, yapmasıda öyle. Nerede yapılır onu bile pek bilen olduğunu sanmıyorum. Ancak oyuna aşina profosyonel bir oyuncu tarafından bilinebilir ki mağlesef o özelliklerde ben de yok. Ben bile bilmiyorum düşünün! Zaten bilmesem şaşırmanız gerekirdi yazının başında ve videoda amatör olduğumu söylemiştim. O yüzden platinum işinde yalnız başınasınız, bulamazsanız hilesi var onu kullanın. Ufak bir arama yaparsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Anlamazsanızda yorum bırakın, e-mail adresinize gerekli bilgileri daha açık bir şekilde göndereyim. Hatta isteyin üzerine bir de yemek siparişi göndereyim. Son olanı şaka yaptım beyler, ciddiye alığ yemek gelecek diye beklemeyin açl kalırsınız.

Arcane Legends'dan Notlar


Arcane Legends'da hızlı yükselmek için bilinmesi gerek bazı şeyler var. Misal para ya da altın nasıl kasılır. Aslında kasma işi biraz sıkıntılı bir süreçtir aynı görevleri tekrar yapmayı gerektirir fakat gereklidir. Elbette bunun yerine altın yahut para hilesi kullananlarda var. O nispeten kasma işinden daha kolay ve basit bir şekilde işliyor. Ama yinede bir riski var. En basiti ban yeme ihtimali var. Atılan banlarda öyle birkaç saat değil 7 günden tutunda sonsuza kadar sürebiliyor. Tabii banı atan süreyi neye göre belirliyor bilmiyorum ama tahmin etmek güç olmasa gerek. 7 günden yukarısı hile yapanlar için daha yukarısı bot kullananlar için! Eee şimdi bunları bilipte hile yapmakta hiç kolay değil, nihayetinde o kadar emek bir anda çöpe dönüşebilir ve hibir şekilde geri dönülüde olmayabilir. Bu yüzden kasma daha makül gibi gelebilir gözünüze. Her ne kadar bir zahmetide olsa her şeyi kuralına göre oynamak daha iyi olabilir. Risk almayı sevenlere hile yolu her zaman açık tabii, denemek isteyen varsa onları biz tutmayalım. Ancak yinede ban yeme ihtimallerini akıllarının bir köşesinde bulundursunlar. Ondan sonra Ekşi Sözlük'te ban yedim tarzı entryler görmek istemiyorum. Ne demiş atalarımız kendi düşen ağlamaz. Siz düşmeyi istedikten sonra biz sizi tutamayız. Tutsak bile kaldıramayız, kaldırsak bile eski halinize döndüremeyiz, döndürsek bile... Tamam tamam şaka yaptım, mesajı aldığınızı anladım. Ama yinede yazması hoşuma gitti!

Arcane Legends Önerileri


Arcane Legends'da hangi karakteri kullandığınızın pek de önemi yok. Ama skilleri bilmenizin önemi var. Mesela okçu, savaşçı ya da büyücü skillerinden kaçını biliyorsunuz. Belki bir-iki hadi bilemedim beşini. Eee peki geri kalan skiller nerede, onları bilmiyorsunuz değil mi? Böyle fırçalar gibi bir giriş yaptım ama aldırmayın ben de bilmiyorum. Ama şöyle bir şey var ben oynayıpta bilmiyor değilim ben tanıttığımdan bilmiyorum. Eğer gerçekten oyunu oynamak için girseydim bilirdim, en azından internetten filan araştırır öğrenirdim. Zira skillerin böyle oyunlardaki yeri şüphesiz çok önemli. O yüzden bilmiyorsanız kendi karakterinizin skillerini bir şekilde öğrenin. Bazı yerlede rehber yazıları var onlara göz atın. Bunun dışında oyunun zaman zaman açılmadığı error yahi hata verdiği zamanlar oluyor öyle anlarda çok oyunun sağını solunu kurcalamayın sonra oyuna girmekte problem yaşayabilirsiniz. Benim başıma bir-iki defa geldi sanırım bir yerlerdeki ayarları bozmuşum ondan dolayı baya bir oyuna giremedim. Son olarak karakter silme işlemini yaparken 2 karakter açma yerinin boş olması gerekiyor yoksa karakteri silmiyor. Günlük bazı görevler var, günde 10 tokens filan veriyor onla kapalı olan yerleri satın alabilir ve karakterinizi silebilirsiniz.

Son Söz

Benim Arcane Legends hakkında yazacaklarım bu kadar. Biraz keyifsizdim belki o keyifsizliğimde yazıya yansımış olabilir. Halbuki aklımda çok komik bir yazı olur diye bir düşünce vardı ama olmadı. O her zamanki havadam çok uzaktım. Yinede elimden geldiği kadar bir şeyler yaptım işte. İnşallah işe yarar şeyler anlatmışımdır ve yazdıklarım az da olsa fayda sağlar. Eğer oyunda takıldığınız ya da çözemediğiniz bir sorunla karşılaşırsanız bana yazabilirsiniz. Bilgimin yettiği yere kadar size yardımcı olmaya çalışırım. Bunun dışında çok da söyleyecek bir şeyim yok. Havalar 40 derece burada beynim yanacak resmen. O yüzden şimdilik size veda ediyorum. Sonra tekrar görüşecez tabii, kendinize iyi bakın...
Blogger tarafından desteklenmektedir.