Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Throne Rush'da Savaş Zamanı

Dostlar bir de beni Throne Rush'da görsün dedim ve oyuna daldım. Ama dostlarım görmeden önce kardeşim gördü ve "Anne abim oyunumu oynuyor" dedi. Çocuk haklı olarak isyan etti tabii ama benimde video çekmem lazım, yazı yazmam lazım öyle değil mi? Her ne kadar bu söylemlerim onun mızmızlanmasını kesmesede para her şeyi çözdü ve sesini video çekene kadar kapadı. Eee boşuna dememişler para her kapıyı açar diye. Bakın nasıl savaş yapmışım...Savaş zamanı video mu nasıl buldunuz, beğendiniz mi? Aslında kardeşim ha yakaladı ha yakalayacak derken video çekme işi biraz aceleye geldi. Zaten bölümün tümünüde o dalgınlıktan dolayı kaydetmeyi unuttum. Gönül isterdi ki size savaşı en başından göstereyim ama işte dediğim gibi kardeş vakasına kurban gitti. Neyse bir videomuzda böyle olsun zaten çok da kötü değil. Yalnızca görüntü kalitesinde biraz problem var. Şayet babannenizin gözlüğünü filan kullanmıyorsanız o da çok sorun olmayacaktır. Çok uzun bir şey değil zaten hepi topu bir dakika otuzyedi saniye. "Vine mi çektin mübarek" diyenleri duyar gibiyim ama ben bahanemi yukarıda belirttim. Tüm suçu kardeşimin üzerine yıktım, ne diyecekseniz ona söyleyin. Zaten o da blogu takip ediyor. Yorumları illa ki görecektir. Her neyse hadi gelin size biraz oyundan bahsedeyim...

Throne Rush

Altın: Throne Rush'da altın değerlidir. Kimi zaman yokluğu fazla hissedilir olabilir. Ayrıca oyunda işleri hızlandırmak için kritik bir öneme sahiptir. Nasıl kazanılır ya da nasıl daha çok yapılır onun hakkında çok elle tutulur bir tecrübem yok. Ancak benim gibi bir kardeşimiz varsa o bölümü çok da düşünmenize gerek yok. O sanıyor ki altınları eksildiğinde birileri altınlarını çaldı. Halbuki her akşam yatmadan evvel oyuna bir şöyle dalarım. Son ne kadar altın varsa tümünü oyunu hızlandırmada kullanırım. Kardeşimde sabah kalkıp oyuna girdiği zaman falanca filancalar diye başlayan uzun küfürler eder. Bir gün bu küfürlerinden dolayı kulağını sökecem ama oyunu ben de oynuyorum. Durumu çakmasın diye şuan sesizce uzaktan izliyorum.

Throne Rush

Elmas: Elmasa bayılırım. Özellikle Throne Rush'da bedava harcayabileceğim elmas yüklü bir hesapla oyuna girebilirsem daha çok bayılırım. Öyle bir bayılırım ki ne gazoz ne de limonla beni ayıltamazsınız. Elbette şuana kadar böyle bir şey bulamadım. Hatta son zamanlarda ağır elmas sıkıntısı yaşar hale geldim. Bazen kardeşimin arkadaşlarına yazıyorum "Bana biraz elmas gönderebilir misin?" filan diyorum ama uyanıklar onu yazanın kardeşim olmadığını hemen anlıyorlar. Yeni nesil gençler gerçekten çok zeki, nereden nasıl anlıyorsunuz lan kim olduğumu değil mi? Bana böyle biri yazsa ben valla hemen yerim elmasları anında kaptırırım. Ama gençler öyle değil işte iki dakikalarını almıyor durumu kavramaları. Ancak yeni bir yöntem buldum elmas gönderene kadar bırakmıyorum peşlerini.

Throne Rush

Para: "Bana biraz para verenin kırk yıl dostu olurum" diye bir Throne Rush atasözü vardır bilir misiniz? Henüz sizden para istemediysem muhtemelen bilmiyorsunuzudur ama hakkaten oyunda bana biraz para verenin anında dostu olurum. Şaka tabii bunlar elmas olsa haydi neysede para çok da zor kazanılmıyor. Savaşa filan girdiğinizde zaten kese ağzına kadar doluyor. O yüzden oyunda para kazanması o kadar dert değil. Napolyon döneminde sanırım altın ile elmas yoktu ki adam para, para diyerek gelecek nesillere şarkı yazmaları için bir ton söz bıraktı. Ondan sonra Napolyon demişki diye başlayan şarkılar girdi hayatımıza. Ah Napolyon şu Throne Rush'ı ölmeden bir oynasaydı para mı elmas mı derdi görürdük.

Throne Rush

Savunma: Bir boksör art arda yüzüne yumruk alırsa ne olur? Nakavt olur değil mi, siz de Throne Rush'da nakavt olmak istemiyorsanız savunmanıza olabilidiği kadar yatırım yapın. Özellikle sur bölümüne yakın olan yerleri daha fazla geliştirin ve dayanılıklarını arttırın. Düşman elbette başta hura diye karadan üzerinize yürümeyecektir, önce uzaktan saldırılarla savunamanızı önemli ölçüde kırmayı ve ondan sonra saldrımayı deneyecektir. İşte buradan yola çıkarak savunmanızı ona göre dizayn etmenizde büyük fayda var. Zira dikkat ettim oyunda herkes aynı yöntem ile saldırıyor. Önce uzaktan bir saldırı yapıyor sonra karadan çıkarma yapıyor. Eğer uzaktan saldırı karşısında savunmanızı ayakta tutabilirseniz büyük ölçüde savaşı kazanabilirsiniz. Tecrübe konuşuyor burada ona göre.

Throne Rush

Saldırı: Bir savaşı kazanmanın yolu saldırının ne kadar kuvvet olduğu ile ilgili bir meseledir. Throne Rush'da eğer bir yere saldıracaksanız bu saldırdığınız kişiyi ilk saldırıda yıkmanız gerekir. Şayet bunu başaramazsanız tekrar bir ordu yaratana kadar bir hayli süre beklemek zorunda kalırsınız. Belki o sırada saldırdığınız adam size şöyle bir merhaba demek isteyebilir. Demem o ki eğer yeteri kadar askeriniz yoksa alelacele bir savaşa girmeyin. Bekleyin ve tüm eksiklerinizi tamamlayın. Ondan sonra istediğiniz yere ya da bölgeye saldırabilirsiniz. Tabii dişinize göre bir yer bulur ve saldırırsanız hayrınıza olur yoksa moral bozukluğu yaşayabilirsiniz. Demedi demeyin sonra bana sarmayın ben başından size söyleyeyimde ne olur ne olmaz.

Throne Rush Önerilerim


Bilmem söyleyeceklerime kaçınız kulak asar ama ben yinede naçizane birkaç küçük öneride bulunacağım. Uygularsanız amenna uygulamazsanızda kendi bileceğiniz iş. Şimdi bazı forum sayfalarında görüyorum süre hilesi, asker hilesi yok efendime söyleyeyim işçi hilesi adı altında bazı uygulamalar paylaşılıyor. Bunlara sakın inanmayın ve kanmayın. Çoğu forum iletisi zaten aynı kişiler tarafından Throne Rush hesaplarını hack etmek için paylaşılıyor ve linkler bu doğrultuda sosyal paylaşım sitelerinde de yayınlanıyor. Sakın siz bunlara andanmayın, sonra çalınan hesabınızı geri almak için çok uğraşmanız gerekebilir. Keza çoğu zaman hesabınızı geri almak mümkünde olmayabilir. Çok defa yardım etmem için mesaj atan arkadaşlarımız oluyor "Abi hesabım çalındı bir yardım et" filan yazıyorlar. Ama iş işten geçmiş oluyor. Tümünün hikayeside aynı ya elmas hilesi yapmak için süre hilesi gibi benzer şeyleri ararken bilmedikleri bir kaynaktan indirdikleri bir program hesap bilgilerini kopyalıyor ve programı yayan kişiye gönderiyor. Onun için sizi baştan uyarıyorum bu tip yollara girmeyin. Sonra çok üzülürsünüz. Daha ziyade oyun taktikleri konusunda kendinizi geliştirin ve asker, zaman gibi konularda kendinize bir strateji oluşturun. Ekşi sözlük ve benzeri yerlerde oyun hakkında yazılan önemli ipuçlarına göz atın. Okuduklarınızı sonra kendi savunmanızda ve saldırı planınızda kullanın. Hazır çevrede böyle tecrübeler varken faydalanın. Ancak o zaman en iyi savunma ve saldırı sistemini kendinize uyarlayabilirsiniz.

Throne Rush Klan


Ne demiş atalarımız "Bir elin nesi var, iki elin sesi var". İşte bez de buradan yola çıkarak Throne Rush tek oynamanın zararlarından bahsedeceğim. Hani annelerimiz eve terli terli gelince "Değiştir hemen onları" diye çıkışır ya ona benzer bir şey olacak klan hakkında yazacaklarım. Klan nedir isterseniz onu bilmeyen arkadaşlarımız için bir açıklayayım. İki kişi düşünün birinin adı Ahmet diğerininde Mehmet, bu iki kişi ayrı birer şehir yönetiyor. Yani sizin anlayacağınız her şeyde tek başına hareket ediyor. Ama bir süre sonra kendinden güçlü rakiplerin olduğunu farkediyorlar ve onları bir türlü güç yetiremiyorlar. İşte burada Klan devreye giriyor. Ahmet, Mehmet'e diyor ki "Ahmet gel şu Hasan'ı bir dövelim, ben de Hüseyin'i döverken sana yardım ederim". Ahmet, Mehmet'e yardım ediyor Hüseyin'i dövüyorlar. Sonra Mehmet, Ahmet'e yardım ediyor Hasan'ı dövüyorlar. Sonra hep birlikte bahçivanı... Kısaca bir toparlayayım yani Klan demek birlik demektir, takım halinde başka oyuncularla ittifak etmek anlamına gelir. Yenemediğiniz biri çıktığı zaman destek alırsınız. Kaynaklarınız yetersiz kalırsa yardım istediğiniz anda altınsa altın, elmassa elmas gönderilir. Klan kısacası yardımlaşma demektir, klan abisi olmayanların abisi demektir.

Throne Rush Hakkında Merak Edilenler

Bazen sosyal paylaşım sitelerinde görüyorum, Throne Rush oyuncularının merak ettikleri bazı şeyler oluyor. Soruyorlar kimse cevap vermiyor ya da ilgilenmiyor. İşte ben o soruları havada kalan arkadaşlarımızın sorularını tek tek topladım ve yanıtladım. Elimden geldiği kadar bütümn sorulara bir cevap hazırladım. Umarım bu cevaplar tüm sorunlarınızı çözer diyorum ve sizi cevapladığım sorularla baş başa bırakıyorum.

01: Çok merak edilen ve sorulan sorulardan biri "Throne Rush oyunu neden açılmıyor". Kısaca cevap vermek gerekirse bunun birkaç farklı nedeni olabilir. Flash uygulaması ya da Java uygulaması güncel değildir yahut bu uygulamalar kurulu olmayabilir. Bunun dışında sunucu yoğunluktan dolayı yanıt veremiyor olabilir. Ayrıca oyun içi bakım ve güncelleme yapılıyor olabilir.

02: İkinci çok merak edilen soru "Throne Rush nasıl oynanır?" şeklinde bir soru. Sanırım bunun yanıtını yazılı olarak vermek sizlere pek bir yarar sağlamayacaktır. Bunun için size oyunun YouTube'da bulunan videolarını izlemenizi öneriyorum.

03: Üçüncü soru "Throne Rush'u Türkçe yapma" ile alakalı. Hemen bunada yanıt vereyim. Oyunu şuan Türkçe yapabileceğiniz bir uygulama yok ama ileride oyun zaten Türkçe olacak. Biraz sabredin, sağlam yerlerden tüyolar aldım.

Elimden geldiği kadar Throne Rush'da merak edilen konulara kendi uslubumla değinmeye çalıştım. Oyun adına varsa başka sorunuz bana yazının altında bulunan yorum kutusundan sorabilirsiniz. Şayet biliyorsam yanıtlarım ya da ben yanıtlayamazsam illa ki bilen biri çıkar ve yanıtlar.
Blogger tarafından desteklenmektedir.