MMORPG tarzı oyunları severim. Bu yüzden Herokon Online'ı görünce çok heycanlandım ve hemen hakkında bir video hazırladım. Belki bu tarz oyunlara pek alışık olmayabilirsiniz ama daha öncesinde Drakensang Online yahut KingsRoad oyunayanlar yabancı bulmayacaklardır diye düşünüyorum. Hatta ailelerinin bir ferdi ya da çok sevdikleri bir arkadaş yakınlığı hissedebilirler. Bakın...Nasıl, beğendiniz mi? Tamam belki çok iyi bir Herokon Online oyuncusu değilim ama oyunun Türkçe olmadığınıda göz önüne almanızı isterim. Şayet oyun Türkçe dil desteğinide sunuyor olsaydı size çok daha farklı bir video sunabilirdim. Ancak ilk okul İngilizcem ve biraz Chatroulette pratiğim yalnızca bu kadarına yetti. Görevleri sonrasında anladım ama o vakitte iş işten geçmiş oldu. Neyse zaten amacım oyunu tanıtmaktı o yüzden bunu bir dert olarak kendime yüklemiyorum. Zaten altı dakika kırksekiz saniyede de çok fazla bir şey yapabilmem mümkün değildi. Kendimi sizlere affettirdiğime göre, Herokon Online'a giriş yazımızada başlayabilirim. Hadi gelin oyunu anlatayım. Okumaya devam edin...

Herokon Online

Platinum (Pilatin): Herokon Online'da pilatin değerli bir meteryaldir. Nasıl ki diğer oyunlarda altın efendime söyleyeyim elmas ve kristal benzeri şeyler varsa Herokon Online'da da platin o demektir. Genelde bulunması yahut görevlerden kazanılması pek mümkün değildir. Ama bir arkadaşım görevleri yaptığı sırada platin kazandığını söyledi. Ne kadar doğru bilinmez ama ben kendi şahsım adıma arkadaşımın söylediklerine inanırım. Yalnız söylediklerine kefil olamam. Bir şeye kefil olabilmem için önce onu benimde tastik etmem gerekir ki şuan bunu tastikleyemedim. İleride tastikleyebilirsem yine size konu altında durumu özet geçen bir güncelleme yayınlayabilirim ya da tam tersi bir durum olabilir. Zira çok unutkanım, o yüzden söz vermiyorum ama bana sorarsanız kesinlikle bir cevap alacağınızı garanti edebilirim.

Herokon Online

Ducats (Gümüş Para): Herokon Online'da birçok değerli şey gümüş para kullanılarak satın alınabilir. Çok nadir olsada öldürdüğünüz bazı karakterlerin üzerinden gümüş para düşebilmektedir. Bununla beraber yaptığınız özel görevlerin karşılığında da gümüş para kazanabilirsiniz. Ama ne kadar olur onu bilemem. Sonra "Abi ben falanca görevi yaptım, bana gümüş para vermediler" yazmayın. Bazende gümüş para vermeyebiliyorlar. Bu görevden göreve farklılık gösterebilen bir şey. Belki zamanlada değişebilir, hatta ben şuan bu satırları girerken bahsettiklerimin tümü değişmiş olabilir. Onun için her zaman hedefe odaklı olmayın, görevleri yapın ne kadar verirlerse versinler. Nihayetinde 1 gümüş para, 1 gümüş paradır.

Herokon Online

Thaler (Sikke): Sikke eski madeni paralara verilen addır. Herokon Online'da sikke gümüş paranın üstü yahut ona benzer şekillerde kullanılabilir. Mesela bazı eşyaları satın alırken falanca miktarda gümüş paranın yanında sikkede istenmektedir. Hani mağzalarda bazı ürünlerin fiyat etiketlerinde "İndirdik yalnızca ürünümüz 99.999 lira" şeklinde yazılır ya işte sikke oyunda bu sonda yazan 999 lira yerine geçmektedir. Yaratık keserken ya da görev sonrasında çokça kazanılabilir. O kadar değerli gibi görünmesede aslında 1 sikke bile yeri geldiği zaman çok kıymetli olabilmektedir. O yüzden yerde gördüğünüz sikkeleri üşengeçlik ederek es geçmeyin, mutlaka alın ve biriktirin. Bir süre sonra o sikkeler belli bir rakama ulaşınca gümüş paraya dönüşüyorlar. Demedi demeyin, benden söylemesi.

Herokon Online

Farthing (Peni): Peni, Herokon Online'daki en küçük para birimidir. Kendi kullandığımız 1 kuruş ve 5 kuruşlara çok benzer. Pek işe yaramazlar ama olmasalarda olmaz, zaten bu yüzden vardırlar. Elbette penilerin gücünü küçümsemenizi istemem, zira bazı şeyleri satın alırken penilerede ihtiyaç duyulduğunu bilmenizi isterim. Her ne kadar küçük ve değersiz paralar gibi görünselerde olmayıncada bazı şeyler olmuyor. Onun için penilerinizide depolamak ve yolda bir şekilde bulduğunuz penileri alma konusunda tereddüt etmeyin. Niyateinde ne kadar çok peni biriktirirseniz ileride sikke olarak size geri dönüyor ve aynı şekilde ne kadar çok sikke biriktirirseniz size gümüş para olarak tekrar geliyor. Tüm mesele biriktirmede!

Herokon Online

Map (Harita): Herokon Online'da her harita birbirinden farklı ve değişik gizemler barındırıyor. Kimi zaman ekranın sağ kenarında bir pusula olmasına rağmen yolunuzu kaybedebiliyorsunuz yahut aynı yerden birkaç defa geçebiliyorsunuz. Elbette bunu pusulada yapılacak ufak ayarlarla en aza indirmek ya da tamamen engellemek mümkün. Ancak bunu yapabilmek için biraz İngilizce bilgisi ya da Google Translate yardımına ihtiyacınız olacak. En önemliside pusulanın neleri göstererek neleri göstermemesi gerektiği konusunda bir fikir oluşturabilmekte. Bunun içinde oyundaki önceliklerinizi göz önüne almanız gerekecek ve neleri pusuladan takip etmemeniz gerektiğini bulacaksınız. Biraz zor bir işlem ama yapınca daha iyi oluyor.

Herokon Online Karakter Seçimi


Herokon Online'da üç farklı karakter var. Ben bu karakterlerden insan olan bir büyücüyü seçtim. Neden bilmiyorum ama büyücülere karşı çocukluktan gelen bir ilgim var. Muhtemelen daha önce izlediğim filmler yada oynadığım oyunlarında bunda biraz etkisi olabilir. Fakat karakterimi yalnızca bunlardan etkilendiğim için seçmedim. Daha ziyade büyücülerin bu tarz oyunlarda daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Özellikle uzaktan vurma saldırıları kimi zaman hiç darbe almadan görevleri tamamlamanızı sağlayabilir. Ama tamamen kusursuz olduklarını söylemem doğru olmaz. Büyücülerin yakın savaşta gerçekten berbat oldukları bir gerçek. Ancak bunu bilerek savaşan bir oyuncuda zaten yakın savaşa girmeyecektir diye düşünüyorum. Yinede sizi yanlış yönlendirmek istemem, bana göre herkes kendi rahat ettiği ve oynamaktan keyif aldığı bir karakteri seçmelidir. Yoksa level kasa kasa bir yere kadar gidersiniz, bir süre sonra canınız sıkılmaya ve oyundan keyif alamamaya başlarsınız. Daha önce başka oyunlarda bunlarla karşılaşan çok fazla oyuncu gördüm. O yüzden aynı hataları sizinde yapmamanız için uyarıyorum. Özellikle birden fazla karakter yönetmeye çalışan oyuncu kardeşlerime sesleniyorum. Zamanınızı tek karaktere verin, elbette tüm karakterleri denemek isteyebilirsiniz ama inanın bana aynı görevleri diğer karakterlerle yapmak size pek keyifli gelmeyecektir. Gende siz bilirsiniz, ben kendi çapımda bazı tavsiyelerde bulunmaya çalıştım. Uyarsınız ya da uymazsınız o sizin bileceğiniz bir iş.

Herokon Online'da Dikkat Edilmesi Gerekenler


Kısaca Herokon Online'da dikkat edilmesi gerekenlerden bahsedecek olursak sanırım ilk değinmemiz gereken konu hile mevzusu olabilir. Henüz oyun ülkemizde çok yaygın bir şekilde oynanmıyor ama zamanla kısa sürede yayılacağını düşünüyorum. Oyun yayılıncada "Herokon Online Hileleri" şekilde yazılar ya da videolarla karşılaşabilirsiniz. Kimi doğru olabilir, doğru olanlara lafım yok ama öyle bazıları var ki amaçları yalnızca sizin oyun hesabınızı çalmaya, hack etmeye yönelik. İşte bu noktada uyanık olmanız gerekiyor, tanımadığını kişilerin paylaştığı linklerden hiçbir şey indirmemeniz önemli. Aksi takdirde hesabınızı çalarlar. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken ikinci bir mevzu daha var, henüz çok görmüyorum ama oyun yaygınlaştıkça sık sık göreceğimi umuyorum. Sakın arkadaşlar tanımadığınız kişilere çok fazla itibar etmeyin. Zira hesap hırsızları bu yollarlada birçok oyuncunun hesabına çökebilmekte onun için gözünüzü dört açmanızda fayda var. Şimdi bana çıkıp "Bunları neden söylüyorsun ki?" diyebilirsiniz, bunları şu yüzden söylüyorum. Güvenliğinizi riske atmayın sonra hesabı kaptırınca bana yazmanın bir faydası olmuyor. İnanın ne kadar yardım etmek istesemde o vakit benimde elimden bir şey gelmiyor. Onun için baştan önleminizi alın sonra ağzınızın tadı kaçmasın.

Herokon Online Hakkında Birkaç Mevzu

Aslında Herokon Online hakkında yazacaklarımın tümünü tükettim. Ama aklımın kuytu köşelerinde kalan bir-iki şey daha olduğunu farkettim. Şimdi onlarıda kısaca sizlere aktarmak istiyorum. Herokon Online'da aklımda kalan birkaç mevzu işte şunlar...

01: Herokon Online'da zırh önemlidir. Genelde ben hafif zırları tercih ederim ama hafif zırhlarda bir süre işe yaramaz hale gelebiliyor. Bunun için daha ziyade ipekten yapılmış hafif zırları kullanıyorum. Onlar normal hafifi zırhlara göre daha iyi iş çıkarıyorlar.

02: İkinci konumuz dayanıklılık. Herokon Online'da dayanıklılık karakterden karaktere değişiklik ve farklılık gösterebilir. Bunun için çok da bir şey öneremeyeceğim ama levelin dayanıklılık konusunda etkili olduğunu bilmenizi isterim.

03: Üçüncü konumuz PVP hakkında. Herokon Online'da PVP kapışmaları çok zorlu oluyor. Bu yüzden belli bir ustalığa erişmeden PVP mücadelelerine dalmanızı önermem, madar olursunuz sonra.

Burada benim Herokon Online hakkında söyleyeceklerim ve anlatacaklarım bitti. Umarım sizler adına iyi ve faydalı bir paylaşım olmuştur diye ümit ediyorum. Malum oyunlar adına çok fazla video çeken var ama yazan yok o yüzden bu boşluğu kendi adıma bir nebzede olsa doldurabildiysem ne mutlu bana. Yeni yazılarda tekrar görüşürüz inşallah...