Boom Beach taktikleri konusunda uzman sayılmam ama benimde kendime göre bazı özel numaralarım var. İşte bu numalaralardan birini bugün sizlerle paylaşma niyetindeyim. Bunun için kısa bir video hazırladım. Seyrederseniz az önce bahsettiğim özel numara nedir öğrenebilirsiniz.

Bakın...Nasıl güzel taktik değil mi? Çok bilinmeyen bir şey değil ama belki bilmeyen bazı kişiler olabilir diye böyle bir video hazırladım. Merak etmeyin öyle çok zamanımı almadı. Sadece yazıyı yazma konusunda biraz aylaklık ettim o kadar. Onun dışında pek vakit ayırdığımı söyleyemem. Malum yaz insanın çok fazla bilgisayar başında durası gelmiyor ama bir yandanda bunu sizlere anlatmak istiyorum. En sonunda parça parçada olsa yazıyı yazmaya başladım. Şuan millet dışarıda denize girerken ben oturdum bu yazıyı kaleme alıyorum. Ama çok da mühim değil. Kuveti doldurdum ben de birazdan ödül niyetine kendimi atacağım. Zaten önemli olan zihniyet, kuvetede dalsan denizede dalsan eğlenebildikten sonra gerisi boş. Her neyse size oyunu anlatacaktım kuvet nereden çıktı. Hadi gelin biraz oyundan konuşalım...

Boom Beach

Elmas: Boom Beach'de elmasınız varsa kralsınız. Zira her şey için elmas gerekebiliyor. Bina mı hızlandırılacak ya da ona benzer bir şey mi yapılacak hemen bir kutucuk beliriveriyor "Şu kadar elmasınız var mı?" diyor. Yok diyorsanız fakir olduğunuzdan dolayı işinizi yaptıramıyorsunuz. Ama şayet elmasınız varsa ve istenilen miktarı ödeyebiliyorsanız işleriniz hemen saniye almadan hallediliyor. Ben biraz bunu gerçek hayata benzetiyorum. Hani bir söz var "Parayı veren, düdüğü çalar" derler ya işte Boom Beach'de de aynı buna benzer bir mantık var. Elması verebildiğiniz sürece düdüğü dilediğiniz kadar çalabiliyorsunuz ama dikkatinizi çekerim elması verebildiğiniz kadar diyorum. Veremezseniz düdük niyetine sizi çalarlar.

Boom Beach

Para: "Varlığı bir dert, yokluğu yara" demiş ünlü bir şair. Hakikatende öyle Boom Beach'de paranız yoksa sıkıntı, dert keder kapınızda bekler. Kovarsınız o kapının önünde ama inatla orada dururlar. Taa ki tekara para bulana ve biraz mangır yapana kadar. Mangır yapmanın en basit yolu savaş yapmaktır ne kadar çok savaş yapar ve kazanırsanız o kadar fazla para elde edersiniz ve aynı zamanda bir o kadar güçlenirsiniz. Güçlü rakiplere saldırmak daha çok para demektir ama aç gözlülük her zaman iyi olmadığı için dişinize göre birilerine saldırmanız daha iyi olacaktır. Sonra para, para, para derken elde avuçta ne varsa kaptırırsınız. Ava giderken av oldu diye bir deyim var ya işte onu yaşamanızı istemem.

Boom Beach

Savunma: Boom Beach'de elması ve parayı yaptınız. E peki mübarekler savunma konusunda ne yaptınız? Biliyorsunuz Boom Beach'de savunma pertse elmasıda o yaptığınız parayıda bir saldırıda götürebilirler. Bunun için olabilidiği kadar güçlü bir savunma inşaa etmekte yarar var. Mümkünse oyunun başlarında savunmanız gelişene kadar çok fazla elde para ya da ona benzer değerli şeyler bulundurmamanızda yarar var. Madenleri, ıvırı zıvırı bir kenara bırakın. Savunmanın gücünü maddi imkanlarınız yettiği kadar üst noktaya çıkarın. Böylece birçok kişi köy ya da şehir artık siz ne diyorsanız saldırmak için baktığında "Buraya dalmayayım, beni yerler" filan diye bir düşünebilir ve saldırmaktan vazgeçebilir. Yahut saldırsa bile savunma güçlü olduğu için salya sümük evine döner.

Boom Beach

Saldırı: Boom Beach'de kısa sürede gelişmenin yolu savaştan geçer. Ne kadar güçlü hücum sılahlarına sahip olduğunuzla alakalı olarak girdiğiniz savaşları o kadar rahat kazanabilirsiniz. Çıkarma gemileri, hücum botları ve saldırı sırasında ön plana çıkan diğer bütün şeyleri ne kadar geliştirirseniz saldırı sırasında rakibinize o kadar güçlü vurabilirsiniz. Elbette her şehir çok kolay düşmeyebilir ama bunun içinde zaten dişinize göre bir yer seçmeniz gerekmektedir. Sırf daha fazla kaynak yağmalayabilmek için sizden kat be kat güçlü bir rakibe saldırırsanız yenildiğinizde şaşırmamanız gerekir. "Ulan böyle demiştim bak ben bunları yaptım böyle oldu" dememek için denginiz birini seçin. Sonra gönderdiğiniz e-mailleri silerken zorlanıyorum.

Boom Beach

Altın: Altını severim. Eğer Boom Beach'de altınım varsa onuda daha da çok severim. Kısaca altınınız varsa sevin yoksa ağlayın. Tüm selpaklar benden ama kullandıktan sonra geri alırım. Her neyse altın dedik Boom Beach dedik ve birkaç şey daha dedik. Peki ama bunları neden dedim biliyor musunuz? Altının değerini anlayın ya da altınperest olun diye değil. Daha çok altın madeni yapın diye söyledim. Keza her zaman savaş kazanamayacağınıza göre ki milletde keriz değil zaten o yüzden bol bol maden dikin. Unutmayın elmastan sonra en değerli maden altındır. Elbette yalnızca altın madenine yüklenmeyin diğer taş, odun, demir gibi madenleride kurun ve geliştirin. Altın madenleri biraz daha fazla olursa sorun olmaz. Nasıl olsa altınla her şeyi alabilirsiniz.

Boom Beach Notlarım


Geçen gün Boom Beach'de bir denizaltı oluşturdum. Ama bir dalış noktası bulamadım. Sonra farkettim ki radarımı yükseltmem gerekiyormuş. Ondan sonra haritada bir dalış noktası belirdi, akibinde dalmayı başardım. Bunun dışında radar arada yine problem çıkarmaya devam etti. Az kalsın oyunu sırıflama noktasına gelecektim ama neyse ki öfkemi bastırdım. Sınırsız elmas yöntemini öğrenince tüm sinirlerim yatıştı. Bir gelişme dönemine girdim ve kendime bir köy düzeni yarattım. Karargah, kalkan filan yerine çuk oturdu. Bir ara köyüm elden gidiyordu ama köyü kurtar çağrım erken karşılık buldu o sayese paçayı kurtardım. Level atlama sıkıntımda hiç kalmadı. İstediğim vakit levelimi yükseltebiliyorum. Bu bazen kendi olmayabiliyor ama genelde çok sıkıntı yaşadığımı söyleyemeceğim. Sadece zaman konusunda bir sorun yaşıyordum onunda hilesi mi ne varmış onu bulursam o sorunuda ortadan kaldıracağım. Fakat henüz tam olarak öyle bir şey bulamadım. Ama araştırmalarım halen devam ediyor. Malum böyle önemli bilgiler hemen paylaşılmaz. Önce bulan bir arkadaşına bahseder, arkadaşı bir arkadaşına derken dedikodusu internete düşer ve sonra yöntem paylaşımcı biri tarafından tüm oyuncularla paylaşılır. İşte ben de o son aşamayı bekliyorum şuan, dedikodu evresini geçtim sadece paylaşma aşaması kaldı. Bakalım ne zaman paylaşılacak büyük merak içerisinde bekliyorum gerçekten. Ama eli kulağındadır zira dedikodular o yönde.

Boom Beach Önerilerim


Şayet Boom Beach oynamaya yeni başladıysanız ya da oyunu oynamaya başlamak üzereyseniz başta nasıl oynanır sorusunun yanıtını öğrenmenizi öneririm. Zira ben yukarıda az çok oyun adına bir şeyler anlattım ama bu bile Boom Beach oynamak için yeterli olmayabilir. Şöyle ki oyun multiplayer bir modda oynandığı için öğrenim süreniz içinde birçok defa saldırıya mağruz kalabilirsiniz. Gücünü üstünüzde denemek isteyen yeni bir yetme yahut biraz köy yağmalamak için güçsüz bir köy arayan birinin hedefi olmanız çok yüksek bir ihtimaldir. Bunun için YouTube ve benzeri video paylaşım sitelerinde bulunan Türkçe ya da diğer yabancı dillerdeki videoları izlemeniz hatta oyun adına yazılan yazıları okumanız faydanıza olacaktır. Bunun dışında nasıl saldırılır yahut tam tersi nasıl savunulur gibi soruların cevaplarınıda oyunun başında öğrenirseniz iyi olur. Sonra acı bir dolu tecrübe yaşadıktan sonra öğrenmenin bir anlamı kalmıyor. Ben o şekilde öğrendim o yüzden bu öğrenim şeklini pek önermiyorum. Hele ki etrafta bir dolu tercrübe ve bilgi paylaşımı varken bana çok gereksiz geliyor. Bu konuda ekşi sözlük, uludağ sözlük ve itü sözlük'de hatrı sayılır bir bilgi paylaşımı var. Meraklıların göz atmasını şiddetle öneririm.

Boom Beach Hataları

Başınıza gelebilir diye Boom Beach'de karşılaşılan hatalar hakkında da kısa bir yazı yazmak istedim. Benim başıma henüz böyle bir şey gelmedi ama çevremde sık sık bu hataları alan ve ne yapacağını bir türlü bulamayan arkadaşlarım var. O yüzden yazının altına küçük parçalar halinde not ediyorum. Lazım olursa faydalanırsınız. Unutmayın bilginin kime ne zaman lazım olacağı belli olmaz diye bir atasözü var. İşte hatalar...
  • Connection Error bir bağlantı hatasıdır. Genelde oyuna doğru bir şekilde bağlanılamadığında zamanlarda çıkar. Modemi açıp-kapatmak sorunu çözecektir.
  • Login Failed yine bir bağlantı hatasını gösterir. Genelde bu soruna neden olan problem güvenlik duvarları ya da antivirüslerdir. Oradan oyuna erişime izin verildiği takdirde sorun tamamen çözülür.
Oyun açılmıyor hatası alan arkadaşlar yukarıda yer alan hataların artık neden kaynaklandıklarını biliyorlar. Şayet böyle bir hata ile karşılaşacak olurlarsa sorunuda bahsettiğim şekilde çözebilirler. Hadi ufak bir de not düşeyim. Login Failed hatası genelde iş yerleri ya da okulda oyun oynayanların başına gelebilir. İşverenler çalışanları oyun oynamasın diye bu şekilde bazı kısıtlamalara gidebilir. Okul içinde de aynı şey geçerli olabilir hatta genelde olur. Bunu aşmanın yolu bir VPN kullanmaktır.