Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Biri Game of War Fire Age Mi Dedi?

Biri Game of War Fire Age mi dedi, yoksa bana mı öyle geldi? Galiba gaipten sesler duymaya başladım. Ama eminim ki içinden birçok kişi şöyle bir Game of War Fire Age yazısı olsada okusak demiştir. O yüzden duyduklarımı sizin iç sesiniz olarak kabul ediyorum ve size bir Game of War Fire Age yazısı hazırlıyorum. Yanında bir de bonus olarak video sunuyorum...Nasıl, video hoşunuza gitti mi? Tamam kabul ediyorum, videonun görüntü kalitesi biraz düşük; hatta bir hayli düşük. Ama elimde bulunan imkanlar bu kadar. O yüzden istesemde daha yüksek kalitede bir video sunamazdım ve zaten sunamadım. Fakat video çok da muhim değil, onu genelde yazıda yeşillik olsun diye hazırlıyorum. Esas anlatmak istediklerimi yazıda, satır aralarında ve kötü eprilerimde sunuyorum. Onun için oyun adına bir şeyler öğrenmek istiyorsanız, yazdıklarımı okumanızı öneririm. Biliyorum, okumak pek işinize gelmiyor ama yapacak başka bir şey de yok. Hem ne demiş atalarımız "Okuyan eve doktor girmez". Yok yok o öyle değildi, "Doktor okuyan evden gelir" filan olmalı. Öyle bir şeydi işte, neyse esas konumuzu dağıtmayalım. Okumaya devam edin...

Game of War Fire Age

Strateji: Elbette bir dahi değilim ama strateji geliştirme ve bunu uygulama konusunda tam bir deha sayılırım. Bunu komşumuzun oğlu Süleyman çok iyi bilir. Üttüğüm bilyelerinden adeta bir koleksiyon yaptım. O kadar çok bilyesini üttüm ki Süleyman'ın, Süleyman'ı artık göremez oldum. Kendini eve mi hapsetti, evi başka bir yere mi taşıdı bilmiyorum. Ama konumuz şuan çok onlarla alakalı değil. Daha ziyade Game of War Fire Age'de stratejinin önemini kavramanız açısından anlattım. Yoksa Süleyman'dan bize ne, öyle değil mi? Ama çok da öyle değil, zira her ne kadar deha olsamda aslında Süleyman'dan öğrendim birçok şeyi. Onun bilyelerini üterken geliştirdim tüm stratejimi. Şunu gördüm Game of War Fire Age'de fazla pasif olursanız çok çabuk yeniliyorsunuz. Gözünüz korkmayacak ve devamlı saldıran taraf her siz olacaksınız. İşte bütün mesele bu...

Game of War Fire Age

Savunma: Aslında ben pek savunmanın geliştirilmesinden yana değilim ve kendim savunma harcamamı en düşük seviyede tutarım. İlla ki bir yere kadar savunmanın geliştirilmesi gerekecektir, fakat çok da zorunlu olmadığı müddetçe savunmanın geliştirilmesi bana göre gereklilik değildir. Neden bu şekilde düşündüğümü merak edenler olacaktır, onlara nedenini şu şekilde açıklayayım. Game of War Fire Age'de ne kadar güçlü olursanız olun her daim sizden daha güçlü biri çıkacaktır. Bu yüzden öyle ya da böyle şehir bir şekilde düşeceği için saldırı ağırlıklı bir oyun stili geliştirdim. Geçmiş tarihtende biraz esinlendiğim söylenebilir. Moğolların saldırılarını inceleyin, savunma göremezsiniz çünkü savunacak bir şehir kurmamışlar devamlı savaşmışlar. O yüzden saldırın, saldırın, saldırın bu taraftar için saldırın diyorum ve hiç olmazsa bir kere uygulamanızı tavsiye ediyorum.

Game of War Fire Age

Saldırı: Game of War Fire Age'de saldırının iki şekli vardır. Bir şehri seçer ve direk saldırırsınız. İki ise biraz haincedir. Şehrin sahibini arkadaş edinir ve oyuna girmediği bir vakitte şehrini duman edersiniz. Ben şuana kadar ikinci yöntemi pek kullanmadım. Şayet Süleyman oyunda olsaydı kesin denerdim ama o pek bilgisayar oyunlarını sevmiyor. Bu yüzden ikinci hain yöntemi henüz test edemedim fakat çok işe yaradığını birkaç yerden duydum. Bana bu bilgileri veren adamlarda öyle sıradan kişiler değil, Game of War Fire Age'de bir namları var. Nasıl ki deli Kadir denince akan sular duruyorsa aynı bu bahsettiğim adamlar içinde geçerli. Ha dener misiniz, bilmiyorum. O size kalmış ben sadece size bilgileri ileten masum bir elçiyim.

Game of War Fire Age

Asker: Game of War Fire Age'de oyunun kaderi tamamen sahip olduğunuz askerlerle alakalıdır. Şayet elinizde güçlü ve kuvvetli askerler yoksa saldırı yaparkende savunma yaparkende zorluk yaşarsınız. Bunun için askerleri bir saldırı yatırımı olarak görmeniz ve ona göre bir yatırım yapmanız çok doğru olacaktır. Zaten Game of War Fire Age'de her şey asker demektir. Eğer askerin yoksa zaten oyunda harcanmam iki dakika sürmez. Çevrede ne kadar savaş meraklısı varsa gözünü sana diker. Her hareketini en ufak ayrıntısına kadar takip eder. Ondan sonra yağmalamak için çöker üzerine elinde, avucunda ne varsa alır götürür. Sana kalan tek şey yalnızca yıkık bir şehir olur ya da ona benzer bir şey.

Game of War Fire Age

Altın: Game of War Fire Age'de altın başlarda kolay elde ediliyor ama oyunu biraz eskitince kazanmakta zorlaşıyor. Öyle ki asker çıkarmak bile yedi koca gün sürebiliyor. Onun için altını başlarda bol keseden harcamayın, ilerlemeli bir oyun olduğunu unutmayın. İnanın bana başlarda harcağınız altınları bir süre sonra çok arıyorsunuz. "Keşke harcamasaydım, şimdi kullanırdım" dediğim çok an olduğu için altının değerini iyi biliyorum. O yüzden zaten söylüyorum, şayet altınları başta harcadıysanız yapacak bir şey yok ama henüz altınlarını harcamayanlar söylediklerimi kaale alırsa oyunun ileri bölümlerinde çok sıkıntı yaşamazlar. Yoksa benim gibi günlerce asker çıkacakta falanda filanda diye beklemek zorunda kalırlar.

Game of War Fire Age'den Bazı Notlar


Game of War Fire Age'de tek tabanca ilerlemek, seviyenizi arttırdıkça daha zor bir hale geliyor. Her ne kadar bir yere kadar mücadele edebilsenizde ittifakı olanlara karşı fazla direnemiyorsunuz. Bunun için işler zorlaştığında kendinizi bir ittifaka dahil edebilirsiniz. Oyunda edineceğiniz arkadaşlarda size yardımcı olacaktır. Şöyle düşünün kocaman, devasa bir çevrimiçi oyunun içindesiniz, karşınızda çok güçlü rakipler var ve bu rakiplerin büyük bir bölümü birbirine yardım ediyor. Eee bu halde siz ne yapabilirsiniz? Durun ben cevap vereyim, hiçbir şey! Evet hiçbir şey yapamazsınız. Gözünüzün önünde ülkenizi darma duman ederler. Bu yüzden Game of War Fire Age'de birlik olmak önemlidir. Kimiz zaman birlik olmakda yetmez! İmparatorluğunu daha güçlü yapmak için çeşitli araştırmalar yapman gerekir. Kahramanını eğitmen, seviye atlatman, silah yapman ve tüm bunları yapacak parayı ve altını bulman gerekir. Elbette yalnızca bunlarda yetmez, ittifak üyelerininde aynı şekilde kendilerini geliştirmeleri ve ortak bir stratejide hareket edilmesi gerekir. Bu yazdıklarım sakın gözünüzü korkutmasın, başta tüm bunları gerçekletirmek kulağa zor gibi gelebilir ama hiç de öyle zor olmadığını bilmenizi isterim. Yeter ki bir yerden ilk adımı atın ondan sonra kendisi çorap söküğü gibi gelecektir. Unutmayın Game of War Fire Age online yani çevrimiçi bir oyundur. Karşınızda yer alan her oyuncu düşünebilir ve strateji geliştirebir. Bu yüzden plansız, projesiz hareket etmeyin.

Game of War Fire Age Taktikleri


Strateji ve taktik geliştirme konusunda ne denli bir dahi olduğumu daha önce yazmıştım. O yüzden tekrar Süleyman'ı nasıl üttüğümü anlatmak istemiyorum. O bölümü okumadan direk buraya atlayanlar muhtemelen muhabbeti anlamayacaklardır ama bu konuda çok da yapabilecek bir şeyim yok. Ne yani tekrar Süleyman'ı mı yazayım? Yok canım, olmaz! Her neyse biz konumuza geri dönelim. Game of War Fire Age'de uygulanan birçok taktik var. Ancak bu taktikleri yerine göre uygulamak gerekir. Mesela sadece savunma yapanlar, oyunda çok yavaş ilerler. Risk almazlar, yalnızca kendilerini geliştirmeye ve savaştan uzak durmaya çalışırlar. Halbuki mantık her zaman saldır, saldır olmalıdır. Asla hiçbir zaman kendi topraklarınızda bir savaşı kabul etmemeniz gerekir. Önce en yakınınızdan başlayarak, tüm bu imparatorlukları yıkmalısınız. Ondan sonra çevrenizi güvene alınca hedef büyütmeli ve devamlı savaş gözetmelisiniz. "Yok ben bu adamı yenemem, askerim az" filan diye düşünmeyin yeterli askeri gücü toplayınca saldırın ve oyunda bu şekilde ilerleyin. Göreceksiniz ki kısa sürede oyunda çok güçlü bir konum sahibi olacaksınız. E arada bir iki konum elde edemeyen kişide çıkacaktır, ama yenilseniz bile yılmayın. Şu söz hep aklınızın bir köşesinde yer alsın: "Yenilince değil, pes edince kaybedersin". Onun için asla pes etmek yok!

Son Söz

Umarım Game of War Fire Age hakkında anlattıklarımı beğenmişsinizdir şayet ben öyle olduğunu düşünüyorum. Hazır hala daha yazıyorken birkaç şey daha eklemek istiyorum. Oyunda bir Türk ittifakı var hatta birkaç Türk ittifakı bulunuyor. Bunlara katılabilirsiniz. Oyunda genelde altın ile satılan her şey çok pahalı oluyor. Bunun için oyunun bazı hileleri var, onları kullanabilirsiniz. Hatta yakın zamanda YouTube'de bir hile videosu yayınladı, o videoyu bularak seyretmenizi öneririm. Bunun dışında başka söyleyecek bir şeyim yok. Herkese mutlu, huzurlu bir gün diliyorum. İnşallah başka yazılarda tekrar yeniden görüşürüz. O güne kadar şimdilik aranızdan ayrılıyorum, başka bir günde yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle...
Blogger tarafından desteklenmektedir.