Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

DreamWorks Dragons Rise of Berk Hilesi

DreamWorks Dragons Rise of Berk hakkında bir hile videosu hazırladım. Videoda oyunun hilesini uygulamalı olarak gösterdim. Umarım yine aynı kişiler "Bu nasıl oluyor, ben bir şey anlamadım abi" tarzında mesajlar göndermezler. Valla yeni levye aldım, ilk siz de denerim. Şaka şaka ne yapalım anlamadıysanız bir daha anlatırım ama bunda anlaşılmayacak bir şey yok. Çok basit bakın kendiniz görün...Nasıl dediğim kadar basit öyle değil mi? Uygulamasıda en az gösterilişi kadar kolay. Yalnız adresi veremedim videoda malum bazı arkadaşlar sömürgeci gibi ne var ne yoksa hepsini kendilerine alıyorlar. Bu yüzden sadece yorum gönderenlere yollayacağım. Elbette yine arada böyleleri çıkacaktır ama en azından tanıdıkça kafamda bir databes oluşacaktır. "Ha bu sömürücü, bu düzgün oyuncu yamuk yapmaz" tarzında düşünebileceğim. Hem bilgiyi al kaç yapanlarında böylece kendimce engellemiş olacağım. Siz de hak verirsiniz o kadar yazıyorum ediyorum, bilgi veriyorum hiç kimse sağ ol ne iyi ettin de böyle bir şeyi bizimle paylaştın demiyor. Bunun için artık bu yeni sistemi elimden geldiği kadar uygulamada tutmaya çalışacağım. Her neyse hadi gelin size biraz oyundan bahsedeyim...

DreamWorks Dragons Rise of Berk

Para: DreamWorks Dragons Rise of Berk'de para her şeyde lazım oluyor. İyi ki ejderhaları tuvalete götürme olayı filan yok, yoksa tuvalete ejderha sokmak içinde bir ton para bayılabilirdik. Ama neyse ki oyunu yapan Türk bir mühendis olmadığı için o bölümü aklına getirememiş. Sadece klasik şeyler için para bayılmak zorunda kalıyorsunuz. O da zaten tüm paranızı hiç etmek için yeterli oluyor. Özellikle benim gibi beklemeyi hiç sevmeyen biriyseniz oyunun başında beş parasız kalabiliyorsunuz. Bu yüzden oyunda kalıcı olmak istiyorsanız paranızı çarçur etmeyin. Hani büyüklerimiz hep derdi ya parasını kadınlara yedirdi diye. Aynısı bu oyun içinde geçerli paralarınızı ejderhalara yedirmeyin. Valla borç vermem ona göre.

DreamWorks Dragons Rise of Berk

Odun: Size demiyorum sakın yanlış anlamayın. Odun, DreamWorks Dragons Rise of Berk sık sık lazım olan bir şey. Bina mı dikecen hemen soruluyor şu kadar odunun var mı? Var diyorsan amenna ama şayet odunun yoksa kara haber veren bir buton beliriyor sanki yok hemşerim buraya bina dikemessin der gibi. Kaçak inşaatta yapamıyacağın için mecbur kurallara uyman gerekiyor. Zaten kaçak inşaat bile yapsan odun olmadan binayı nasıl yapacaksın o da ayrı bir soru ama onu şimdi cevaplamanıza gerek yok. Yazı içinde verdiğim sosyal mesajı aldıysanız yeterli. Sosyal mesaj olayını şimdi yanlış anlayanlar filan olur aman bir yere sms filan çekmeyin sonra tlniz biter ödemeli durumuna düşersiniz.

DreamWorks Dragons Rise of Berk

Yemek: Nasıl biz hergün yemek yiyorsak DreamWorks Dragons Rise of Berk oyununda da ejderhalara yemek yedirmek zorundayız. Şayet yemek vermez ve ejderhalarımızı beslemezsek onlara level atlatamayız. Level atlatmak öyle mahallede ip atlatmaya benzemez. Vallahi iliğini, kemiğini kurutur bu iş ama ejderhaların büyümesi için bol bol ve sık sık da yapılması gerekir. Çok para götürüyor arada ama kendi balık üretme tesisini kursanda yine hızlı ilerlemek için paracıkları ortaya dökmen gerekiyor. Hani ben konuşmam param konuşur diye bir laf vardır ya işte o lafın hayat bulmuş versiyonunu yaşayabilirsiniz. Yani sizin anlıacanız ne kadar paranız varsa oyunda o kadar konuşabilirsiniz. Paranız yoksada susmayı tercih edebilirsiniz.

DreamWorks Dragons Rise of Berk

Viking: Çizgi filmlerde ve filmlerde görmeye alıştığımız vikingler DreamWorks Dragons Rise of Berk'de de karşımıza çıkıyor. Oyunda vikingleri işçi olarak kullanıyoruz. Bina mı yapılacak yoksa ağaç mı kesilecek hemen vikinglerden birini çağarıyoruz işimizi yaptırıyoruz. Bazen naza çekiyorlar kendilerini bina büyük olunca tek başıma yapmam bir-iki viking daha gerekiyor diyorlar. Ulan çimentosuz bina dikenlerin, deniz kumuyla inşaat yapanların harman olduğu topraklarda büyüdük biz diyemiyorsun tabii tamam gardaşım sen kızma keyfine bak ben hemen bir viking daha getiriyorum şimdi falan diyerek işi bağlıyorsun. Yoksa oyunda işler yürümüyor. Viking yoksa iş olmaz, ne kadar viking o kadar fazla iş. Olayın özü budur yani.

DreamWorks Dragons Rise of Berk

Enerji: Hani akşam halı saha maçı yaparsınızda sabah tüm enerjiniz biter ve canınız hiçbir şey yapmak istemez ya işte DreamWorks Dragons Rise of Berk'de de durum aynı şekilde. Eğer oyunda tüm enerjinizi bitirirseniz işçiler çalışmıyor. "Kalkın bilo ağa geliyor" filan ne derseniz deyin nafile tekrar enerjileri dolana kadar geçici olarak grev yapıyorlar. Bu durumda yapacak üç şey var. Bir kuytu bir kenar bulup salya, sümük ağlamak. İki enerjinin dolmasını bekelemek. Üç şişko Nuri gibi parayı basıp işçileri kırbaçlamak ama sorunda orada ya paranız var mı hadi onu geçtim kırbacınız var mı? Ben cimri olduğum için her ne kadar beklemekten zerre haz etmesemde iki yani enerji dolana kadar bekleme taraftarıyım.

DreamWorks Dragons Rise of Berk Notlarım


DreamWorks Dragons Rise of Berk'de başlangıç görevlerine çok fazla para dökmeyin. Sonra paranız bitince bi hayli zor durumda kalabiliyorsunuz ki ben kaldımda oradan biliyorum. Bu yüzden bunu size not olarak düşüyorum sonra "abi param bitti" demeyin. Yukarıda da dedim vallahi borç filan vermem. Dünyanın en cimri adamı olduğumu defalarca tecil ettirmiş biri olarak bunu size söylüyorum. Şaka bir yana zaten oyunda borç verme gibi bir şey yok ama kendi çapımda sosyal bir mesaj vermeye çalışıyorum. Her neyse konuyu çok fazla dağıtmadan diğer notlara geçelim. Oyunda yemek ve odun üretimini arttıran tesisleri muhakak inşa edin. Öncelik her daim bu tesisler olsun ki sonrasında kaynak sıkıntısı yaşamayın. "Ben yaşadım oradan biliyorum" demek istemiyorum yine ama ben yaşadım oradan biliyorum. Ejderhaları beslerken adaletli bir dağılım yapın. Yoksa bir ejderhanız diğer ejderhalarınıza göre daha güçlü ya da daha güçsüz olabilir. Savaşda da çok güçlü tek ejderha yerine orta güçlü birkaç ejderha olması daha iyi sonuçlar veriyorum. O yüzden bunuda notlarımın arasına iliştiriyorum. Son olarak kaynakları tek bir alana harcamayın sonra hızlı gelişememe gibi bir derdin pençelerine düşebiliyorsunuz ki ben onuda yaşadım. Bu yüzden siz ey DreamWorks Dragons Rise of Berk oyuncularına diyorum ki yavaş ama emin adımlarla ilerlemek hızlı ve düşüncesizce ilerlemekten daha iyidir. Ben yaşadım biliyorum...

DreamWorks Dragons Rise of Berk Tavsiyeler


DreamWorks Dragons Rise of Berk'de size verebileceğim bazı altın değerinde tavsiyeler var. Elbette altın dediysek gerçek altın verecek değilim. Altını bulsam zaten kimse ile paylaşmam direk kendime saklarım. Her neyse konumuz altın olmadığından dolayı tavsiyeler bölümüne geçelim. İlk olarak vereceğim tavsiye oyuna girer girmez hemen yönergeleri izleyin ve ardından tüm yapmanız istenen şeyleri yaptıktan sonra viking miktarını arttırmak için bir ya da iki tane ev dikin. Yalnız hızlandırma olayını kullanmayın onda para gidiyor o paralar sonra oyun sonunda çok lazım olacak o yüzden onlara dokunmayın. Vikin evini yapınca otamatik vikinde çıkarabilirsiniz. Vikingi çıkardıktan sonra direk ejderha evleri yapın yeni ejderhaları yumurtadan çıkarın ve yemleyebildiğiniz kadar yemleyin. Amaç ejderhaları olabildiğince büyütmek. Gerekirse bu uğurda parada harcayın. Zaten o para en az 4 ejderhayı büyütmek için yeterde artar bile. Ejderhalar büyüyünce ondan sonra zaten paraları bir şekilde geri kazanabilirsiniz. Çoğu kişi bu yöntemi bilmez ben de bir yabancı forumdan öğrendim.

DreamWorks Dragons Rise of Berk Bölümleri

Aslında DreamWorks Dragons Rise of Berk tek bir bölüm gibi görünsede bölüm bölümdür. Her ejderha bir bölüm olarak düşünülürse sanırım ne demek istediğim daha iyi bir şekilde anlaşılabilir ya da anlaşılamaz. Aman her neyse işte her yeni ejderhayı bir bölüm olarak düşünün ve ona göre ilerleyin. Valla çok iyi bir taktik olduğunu söyleyebilirim. Tabii yukarıda verdiğim bazı şeylerle çelişebilir bu yöntem ama işe yaradığıda bir gerçek yani. Onlar mı bu mu derseniz arada bir seçim yapmam zor olur ama illa bir seçim yapmak zorunda kalsam bunu seçerdim heralde. Yöntem şöyle işliyor ejderhayı çıkar, büyüt ve ondan sonra diğer ejderhaya yönel. Hem basitte bir yandan facebookda takılırken bir yandanda rahatça uygulanabilir.
Blogger tarafından desteklenmektedir.