Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Cube Wars'da Altın ve Para Yapma

Cube Wars'da bedava altın ve para yapmak için bir yöntem var. Muhtemelen eski bir oyuncuysanız bu yöntemi siz de biliyor olabilirsiniz. Ama ben bu yöntemi prolar için değil zaten amatör oyuncular için hazırladım. O yüzden bunu zaten biliyordum şekilde yorum yapacak olanları uyarıyorum. Bu bir bant kaydı filan değildir, benimle dans etmeye çalışmayın sekiz dalda farklı dans birinciliklerim var.

Seyredin...Gördünüz mü oyunda bedava altın ve para yapmak bu kadar kolay. Bunun için bazı yerlerde altın ve para hilesi diyorlar ama bu bir hile değildir. Daha ziyade oyuna yeni başlayan ya da ara ara Cube Wars oynayanlara sunulan bir ödüldür. Ha oyunun hilesi yok mu, var o ayrı. Ancak onlar daha başka şekillerde bazı programlar aracılığı ile yapılabiliyor. Onlara yazının sonlarına doğru değineceğim. Zira onun öncesinde bahsetmek istediğim bazı farklı konular var. Bu yüzden aile sakinlerine durumu bildirin, merak etmesinler hatta akşam yemeğinede beklemesinler. Şaka şaka o kadar uzun bir yazı yazmayacağım ama yinede hedefim olabildiğince uzun yazabilmek. Ona göre sizi baştan uyarayım, sonra bilgisayar başında uyumayın...

Cube Wars

Mod: Cube Wars'da dört farklı mod var. İlk mod bir başınıza takılabileceğiniz single player bir mod. Diğer modlar takım halinde oynanan ve aralarında multiplayer bir modunda yer aldığı değişik varsasyonlar içeriyor. Öyle çok oynamadım ama şuan adını hatırlayamadığım modun birinde takım halinde hem de gerçek online oyuncular mücadele edebiliyorsunuz. Bunun yanında ona benzer bir mod daha var sanırım yanılmıyorsam. Ama dediğim gibi çok eminde değilim. Zira öyle fazla oynayamadım. Çünkü bu tarz kapalı alanlarda oynana oyunlar nedense benim başımı aşırı derecede döndürmeyi başarıyor. Herkesi normalde otobüs tutar benide oyun tutuyor. Galiba kriminal bir vaka olabilirim. Ama işin ngerçeği bu...

Cube Wars

Silah: Cube Wars'da çok değişik silahlar var. Normalde ben her oyunda pompalı tüfek kullanan biri olarak Cube Wars'da farklı silahlarda denedim ve menun kaldım. Yalnız pompalı tüfek çok güçsüz kalmış. Kazmayı çıkarıp adamın kafasına indirsen daha erken öldürebilirsin. Ama genel olarak tüm silahlara bakacak olursak güç ayarları çok da kötü değil. Sadece takıldığım nokta pompalı neden o kadar güçsüz yapılmış. Kafayı taktım şimdi ben buna akşam uyuyamam bakın. Pompalının beni hayal kırıklığına düşürmesi şaka tabi ama biraz daha güçlü olsa iyi olurdu. Sıkıyorsun sıkıyorsun adamlar ölmüyor. İşte o anda bir vicdan azabı girdabına kapılarak neden ben bu silahı aldım, yerde alacak başka silah mı yoktu düşüncesine giriyorsun.

Cube Wars

Araç: Cube Wars'da araç kullanılabiliyor. Fakat araçları yönetebilmek biraz parmak ağrısına neden oluyor. Özellikle atv tarzı dört tekerli bir araçsa aldığınız vay halinize. Yürüyerek kaçsanız daha hızlı gidersiniz. Olaki öyle sağa sola dönmeye çalışacak olursanız motoru atın kaçın daha iyi. Çünkü motor bir türlü dönmüyor, dar bir alana girdiğinizde durum daha vahim bir hal alabiliyor. Keza orada dönme işlemini yapabilmek biraz daha zor o yüzden hiç kendinizi strese sokmayın, güzelim saçlarınızı dökmeyin. Gittiği yere kadar atvyi sürükleyin ondan sonra topuk. Eskiden atv mi vardı gözünüzü seveyim kim koyuyor bunları oyunlara. Hep GTA özendirdi bunları yoksa ne işi var atvnin oyunda. Süremedim bir türlü!

Cube Wars

Uçma: Cube Wars'da uçma var mı bilmiyorum ama ben birkaç kişiyi oyunda uçarken gördüm. Artık uçma hilesi denen bir şey mi yapıyorlar nedir ya da rocket mi kullanıyorlar anlamadım. Ama çok net gördüm hem de bunlar öyle dandik oyuncular değil rütbeleri yüksek oyuncular. Aralarında bizden oyuncularda var. Hatta sordum birkaçına nasıl kullanılır bu meret filan diyede oralı olmadılar. Ah işte aklıma caps almak gelmedi o an. Yakacaktım valla onlarıda elimden iyi yırttılar. Bana söylenmez mi ulan bu hile, rocket mocket diyorlar ama hile gibi duruyordu. Genede günahlarını almayayım oyuncu kardeşlerimin, belki de gerçekten rocket kullanıyorlardır. O da neyse artık onuda bilmiyorum. Oyunda daha amatörümde, o yüzden yani.

Cube Wars

Kazma: Cube Wars'da kazma en iyi silahtır. "Aranızdan olur mu abi öyle şey" diyenler çıkabilir. Valla onlara levyeyle dalarım. Ben en iyi silah diyorsam o en iyi silahtır. Zira ne masrafı var ne nasıl oynanıyor derdi var bas mausun tuşuna önüne kim çıkıyorsa dal geç. Yanlış hatırlamıyorsam zombileri tek vuruşta pert ediyordu. Pompalıdan iyi valla, o kadar ateş ediyorum zombiler ölmüyor. Kazmayı piyasaya bir sürüyorum ortada ne zombi kalıyor ne de ona benzer başka bir şey hepsi tahtalı Cube Sars'a yol alıyor. Elbette bir bazukanın yerini tutmuyor ama güzel iş çıkardığını yabana atmamak gerekir. Ne demiş ünlü bir düşünür "Vur kazmayı beline kazma girsin..." falan filan. Sonradan hatırladım bu çok yazılacak bir şey değildi.

Cube Wars Hakkında Notlarım


Cube Wars'da teleport nasıl yapılıyor hala öğrenemedim. Ama YouTube'de konu ile alakalı bir, iki video buldum. Onları seyrettikten sonra sanırım nasıl yapıldığını öğrenebilirim. Bunun yanında oyunda bazı yeni şeyler gördüm ve deneme fırsatı buldum. Sağda solda bulduğum birkaç adette hile kodu vardı onları kullandım. Ama ne hikmetse denediğim tüm hile kodları fos çıktı. Bir tane çalışanı vardı o da açıkçası pek işime yaramadı. Fakat olsun en azından hile kodlarının daha önce kullanıldığından mıdır nedir çalışmadığını test ettim. PVP serverlarda hacamat edildim. Özellikle rütbeleri yüksek oyuncular çok fena oynuyorlar. Belki birazda benim amatörlüğümden faydalandılar ama yinede bir becerileri olduklarını göz ardı edemem. Oyunu Türkçe oynamayı denedim ama yapamadım. Şöyle internetide bir kolaçan ettim ancak elle tutulur pek salğam bir şey bulamadım. Gerçi oyunu indirebilirseniz dil dosyası üzerinde ufak oynamalar yapabilirsiniz. Zamanında öyle birkaç oyunu Türkçe yaptığımı biliyorum. Ama bunun yanında hiç ettiğim oyunlarda oldu. Bunlara ilave Cube Wars'ın çok güzel bölümleri var ve ben hala bir çoğunu oynamayamadım. Değişik video paylaşım sitelerinden görüğüm kadarı ile harika bölümlerin sizleri beklediğini söyleyebilirim. Şimdi hepsini tek tek tarif edemeyeceğim ama güzel olduklarını söyleyebilirim. İlerledikçe değişik sürprizlerle karşılaşacağınızı bilmenizi isterim. Gerçekten şaşkınlık yaratacak şeyler var.

Cube Wars Birkaç Duyum


Cube Wars hakkında bazı duyumlar aldım. Aslında yukarıda oyun adına değinmedik konu bırakmadım ama yinede yazmak istediğim birkaç konu kaldı. Onlarıda müsade ederseniz paylaşmak istiyorum.

Cube Wars'da altın ve para hilesi aldığım duyumlar arasında. Daha önce oyunlarda hile kullandıysanız birazdan sizlere vereceğim isim pek de yabancı gelmeyecektir. Oyunda cheat engine adı verilen bir program kullanılarak hile yapıldığı söyleniyor. Hatta söylenmiyor yapılıyor. Şimdi başlığı duyumlar diye attım ama durduk yere yalan sölemenin alemide yok. Bununla ilgili internette dolaşan çok çeşitli videolar var. Ha ne kadar gerçek ve doğru onu bilemem ama cheat engine ile yapılanlar gerçek olabilir. Zira cheat engine ile bugüne kadar sahte hazırlanan bir video ile karşılaşmadım. Ama elbette yinede çok kesin konuşmam doğru olmaz. Çünkü kendim denemedim bu yüzdende net konuşamıyorum. Şayet denemek isteyenler olursa videonun linkini gönderebilirim. Gerçek mi değil mi biz de bu sayede öğreniriz. Benim denemememin nedeni yukarıda da dediğim gibi bu tarz oyunlar başımı fena halde döndürüyor. Oynayamıyorum ama oynayanlar faydalansın diye o videoyu paylaşırım. Dediğim gibi videonun linkini talep ederseniz yorum bırakın e-posta adresinize aynen gönderirim.

Cube Wars Adına Son Bir Şey

Merak edenler olabilir diye bu konuyada kısaca değinmek istiyorum. Aslında Cube Wars oynaması bir hayli basit. Zaten oyuna girdiğinizde oyun botu sizi belli bir yere kadar yönlendiriyor. O yönlendirme talimatlarını doğru bir şekilde uygularsanız kısa sürede oyunu oynamasını öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey yönergeleri takip etmek ve karşınıza çıkan ok gibi şeyleri deneme yanılma yöntemi ile anlamaya çalışmak...
  • Yön tuşları w,a,s,d tuşları ile yapılıyor.
  • Silah ve alet kullanımı maus ile yönetiliyor.
  • Eşya ve vesaire o ufak kutucuklardan ayarlanıyor.
  • Diğer her şeyde benzer şekilde çalışıyor.
Zaten oyunda belli bir süre geçirdikten sonra siz de neyin ne olduğunu en az diğer oyuncular kadar anlayacaksınız. Ama işte bunun için biraz oyunda vakit harcamanız ve neyin ne işe yaradığına biraz kafa patlatmanız gerekiyor. Ben neyi merak ettiğinizi bilmediğim için şuan burada cevap veremiyorum ama atladığım yerleri yorum kutusundan sorabilirsiniz. Çünkü çok fazla merak edilen şey var oyun hakkında.
Blogger tarafından desteklenmektedir.