Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Zombiewood'dan Seslendim

Bu hafta size Zombiewood'dan seslendim. Bilmem sesim oralara kadar geldi mi? Her ne kadar son zamanlarda yüklendiğim dondurmalar biraz sesimi kıssada hala bariton ve gür bir sesim var. Sesimi duymadıysanız bile kulaklarınız çınlamıştır. Zira arkanızdan öyle böyle konuşmadım. Her neyse Zombiewood diyorduk, video diyorduk sohbet birden seyrini değiştirdi. Siz iyisi mi oyun adına çektiğim şu videoyu seyredin. Ondan sonra tekrar kaldığımız yerden devam ederiz...Nasıl güzel bir oyun değil mi? Ben beğendiğime göre siz de beğenmişsinizdir diye düşüyorum. Keza ben öyle çok kolay oyun beğenmem. Her oyunu denerim, biraz oynarım ama çok çabuk da sıkılırım. Nedendir bilmiyorum Zombiewood beni sıkmadı. Aksine kendine bağladı. İnanın bana şuan yazarken bile yazmayı bırakıp oyuna dönmek istiyorum. Ancak bu yamuğu size yapamam. Önce yazıyı bitireceğim, sonrada ödül olarak Zombiewood oynayacağım. Ondan sonra biraz gazate okurum belki ardındanda tekrar Zombiewood oynayabilirim. Bu döngü taa ki ben oyundan sıkılana kadar böyle devam eder. Her neyse konudan çok fazla savrulmayalım. Ben size biraz oyunu anlatayım. Lütfen okumaya devam edin...

Zombiewood

Silah: Sizin için hazırladığım videoda göremediniz belki ama Zombiewood'da çok çeşitli silahlar var. Yarı otomatik tüfeklerden tutunda tam otamatiklere kadar değişik boyda ve ebatta bir sürü silah bulunuyor. Tabii bana hangi silahlar daha iyi diye sormayın, çünkü oyunda level atladıkça silahların kilidini kaldırabiliyorsunuz. Zaten oyun esnasında her silahı muhakkak kullanacağınız için şunu alın, bunu kullanın demek istemiyorum. Siz büyük olasılıkla zaten hangi silahın size en uygun olduğunu silahları denedikçe bulacaksınızdır. Bulamazsanızda yapacak bir şey yok oyunda o kadar silah var birini seçin oynayın. Şaka yapıyorum yahu bulursunuz, bulursunuz hiç merak etmeyin. Benim bile oyunda favori silahım var ama zombilere işlemiyor artık gücü çok düşük kalıyor.

Zombiewood

Kaçma: Zombiewood'da zombilerin üzerine öyle bodoslama giderseniz çok fazla darbe alırsınız. Odun gibi dümdüzde durmamanız gerekir, çünkü oyunda arkanızdan-önünüzden her yerden zombi geliyor. Kısa sürede siz ne olduğunu anlayamadan muhtemelen üzerinize çullanırlar ve canınınız fare gibi kemirip bitirinceye kadar tüketirler. Bir zombinin tek vuruşta %5 can götürdüğünü farzedersek 20 vuruşta tahtalı köydesiniz. Bunun için akın akın üzerinize gelen zombi gruplarına karşı en iyi yol kaçarak savaşmadır. Kaçma dediysek öyle tabancayı silahı atarak kaçma değil. Geri geri, zombilerin etrafında daire çizerek ve bir yandanda zombilere ateş ederek kaçmadan bahsediyorum. Süper bir tekniktir, kesinlikle kullanın.

Zombiewood

Balta: Bazen yerden para bulunca sevinirsiniz ya Zombiewood'da da öyle ufak sürprizlerle karşılaşabiliyorsunuz. Tabii gerçek hayattaki gibi yerden para çıkmıyor, zaten yerden para çıkmaz yerde durur ama oyunda yerden kutu çıkabiliyor ve o kutunun içinde de balta gibi şeyler bulunuyor. İşin güzel tarafı kutunun içindeki silahı alınca birden özel bir gücede sahip oluyorsunuz. Misal baltada topaç gibi kendi etrafınızda dönebiliyorsunuz. Bu sizin kendi isteminizle yapabildiğiniz bir şey değil, dedim ya kısa bir anlığına özel bir güce sahip oluyorsunuz. Güç tükenince yine elde tabanca, yardır babam yardıra dönüyorsunuz. Fakat o anları yaşayan bilir bu yüzden yerde kutu filan görürseniz ne ki bu demeyin direk atlayın üzerine.

Zombiewood

Çıkmaz: Normalde gerçek hayatta bilmediğiniz sokaklara girmezsiniz öyle değil mi? O halde Zombiewood'da da girmeyin çünkü adı üzerinde sokak çıkmıyor. Farzedelim ki elinizde olmayan bazı ailevi nedenlerden dolayı o girme dediğim sokağa girdiniz. Eee armut mevsimide henüz gelmedi zombilerde armut toplamıyor tabii hemen peşinize düşeceklerdir. İşte sizin bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey durup savaşmak değil aksine kaçarak savaşmaktır. Dümdüz, geldiğiniz istikamete dönüp koşar adım zombilerin üzerine atılacaksınız. Bir yandanda tabancanızla zombilere ateş açacaksınız ki kendinize bir yol açabilesiniz. Aksi takdirde çıkmaz sokakata çıkmaza girersiniz ve zombiler tarafından bir güzel örselenirsiniz.

Zombiewood

Nişan: Zombiewood'da pek nişan almanıza gerek yok. Sadece zombilerin geldiği yöne doğru ateş etmeniz yeterli olacaktır. Zaten oyunda rastgele yapılan atışlardan daha başarılı sonuçlar alabiliyorsunuz. Özellikle kalabalık zombi gruplarına karşı yapılan atışlarda üst düzey nişancılık ödülü bile alabilirsiniz. Zira siz nereye sıkarsanız sıkın illa kafasını namlunun ucuna soka bir zombi çıkıyor. Tek kötü yani bir süre sonra parmağınız mausun tuşuna yapışabiliyor. Eee o da normal artık, her güzelin bir yoğurt yiyişi olur demişler ya da ona benzer bir şey işte. Neyse oralara çok girmeyelim siz ne demek istediğimi anladınız sanırım. Parmak sorununuda arada dinlendirerek kendiniz halledersiniz artık. Ne de olsa parmak sizin parmağınız.

Zombiewood Günlüğüm


Bilirsiniz her kaptanın bir günlüğü olur. Ne bilmiyor musunuz, nasıl bilmezsiniz yahu! Kaptan kızıl sakal filan hani adamın elinde bir günlük oluyor oraya gemide geçirdiği günleri not ediyor. Neyse ben de ona benzer bir şey yazacağım işte sakalı makalı karıştırmayın şimdi...

Zombiewood'da ilk günüm benim için çok da zor olmadı. Zira ben bir oyun canavarıyım, sakın beni kurabiye canavarı ile karıştırmayın. Size karşı çok fena öfkelenebilirim, gözlerimden alev çıkartırım falan. Nereden geliyor böyle deli saçması şeyler aklıma bilmiyorum. Her neyse konu çok dağalmadan ben hemen toplamaya çalışayım; Zombiewood'da ilk günüm aynen size dediğim şekilde geçti, çok da zorlanmadım. Bunun nedeni tabii geçmişte buna benzer bir dolu oyun oynadığım için olabilir. İkinci gün çok fazla oyunda takılamadım ama yaklaşık yarım saatlik bir sürede levelimi 10 seviyelerine çıkarabildim. İlk gün zaten level 7'de bırakmıştım, misafir filan gelmişti bize o gün öyle geçti. İkinci gün 10 yaptım, ücüncü gün seviyemi 15'e çıkardım ve kendime bu süre zarfında güzel güzel silahlarda aldım. Onları nasıl aldığımıda birazdan size anlatacağım.

Şuan Zombiewood günlüğümü burada bitiriyorum. Zira aklıma çok değişik espriler gelmeye başladı işin içinden çıkamayacağız gibi görünüyor. O nedenle günlüğün kapağına mühürü vuruyorum, umarım kötü kişilerin eline geçmez çünkü içinde hiçbir şey yok. Adamlar üzülsün istemem!

Zombiewood Hileleri


Zombiewood'da birkaç hile var. Üzülmeyin bunu bilen tek kişide ben değilim, babamda biliyor. Ama babama sormayın o söylemez bu yüzden iyisi mi ben anlatayım. Oyunda silah, altın ve para olmak üzere 3 hile bulunuyor. Tabiri caiz midir bilmiyorum ama zombiewood hileleri kokteyli adını verdim ben buna. İlk hile şu şekilde yapılıyor. Gamekiller adında bir uygulama var onu açıyorsunuz ve oyunda bulunan altın miktarını giriyorsunuz. Uygulama hemen altın miktarının kayıtlı olduğu yeri buluyor ve size ikinci bir tuş bölümü açıyor. O tuş bölümüne artık ne kadar istiyorsanız o kadar rakam girebiliyorsunuz. Rakamları girdikten sonra ekranın altında bulunan yeşil renkli ok butonuna tıklıyorsunuz ve oyundan çıkıyorsunuz. Tekrar oyuna girince altın miktarınız değişmiş oluyor. Para hileside aynı şekilde yapılıyor bu yüzden tekrar anlatma gereği duymuyorum onuda tıpkı altın hilesi gibi yapabilirsiniz. Geçelim silah hilesine, çünkü silah hilesi diğer iki hileye göre biraz daha farklı ve değişik şekilde uygulanıyor. Yine gamekiller programı kullanılarak yapılıyor. Önce oyunu ardındanda programı açıyorsunuz ve kilitli olan silah kodlarını programa giriyorsunuz. Kodları girdikten sonra yeşil ok butonuna tıklıyorsunuz ve oyunu kapatıyorsunuz. Oyunu tekrar açtığınızda kilitli olan silahın kilidi kalkmış olacaktır. Bunu yapamayanlar YouTube'da "Zombiewood Gamekiller" şeklinde bir sorgulatma yapabilirlerse hilenin nasıl yapıldığını gösteren videolara ulaşabilirler.

Son Söz

Kaptan kızıl sakaldı, oyun canavarıydı bilemem neydi derken bir yazının daha sonuna geldik. Merak etmeyin öyle duygusal bir final yapmayacağım ama siz ağlamak istiyorsanızda mani olmak istemem. Zira sakal makal bir dolu mevzudan bahsettik. Liseliler belki bilmez bunları, benim çocukluğumun efsane çizgi filimleriydi. Aklıma nereden geldi onu bilmiyorum işte birden bire Zombiewood'dan bahsederken konuya dahil oldu. Kötüde olmadı sanırım zaten onlarıda yazıya dahil etmeseydim muhtemelen buralara kadar beni okumayabilirdiniz. Belki ben de bu kadar uzun yazmayabilirdim ya da yazardım ama yazarken eğlenmezdim. Belki de eğlenirdim hatta arada şen kahkahalar bile atabilirdim ama dışarıda türkü çığıran küçük çocuğu susturamazdım. O yüzden iyi ki varsınız. Tekrar görüşürüz...
Blogger tarafından desteklenmektedir.