Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Maça Kızı Plus Hilesi

Maça Kızı Plus'da bir hile var. Oyunun bu hilesi size en az 100 çip kazandırıyor. Tabii bu her istediğinizde hesabınıza çip ekleyeceğiniz bir numara değil. Daha ziyade çip kaybedeceğiniz yerlerde kullanarak mevcut çipinizi koruma altına alabileceğiniz bir hile. Çektiğim videoyu seyredince neden bahsettiğimi zaten daha iyi anlayacaksınız. Seyredin...Gördünüz mü, normalde kaybedeceğimiz 100 çipi kaybetmeden oyunu terk etmesini başardık. Bildiğiniz üzere Maça Kızı Plus'da başladığınız bir oyunu tamamlamadan masayı terk ederseniz 100 çipiniz eksiliyor. İşte biz burada onu devre dışı bırakıyoruz. Çünkü bazen olabiliyor, tam oyna giriyorsunuz hop kapı ya da telefon çalıyor bir arkadaşınız sizi dışarı davet ediyor. Eee haliyle siz de oyunu yarıda bırakarak terk etmek durumda kalıyorsunuz. Bu da size 100 çipe mal oluyor. Ama gösterdiğim yolu izlerseniz çipiniz cebinizde kalır. Oyunu hiç hiç kaybetmeden terk edebilirsiniz. Yalnız video anlattıklarımı harfi harfine uygulamanızı öneririm. Yoksa oyuna yeniden bağlandığınızda aynı oyuna dahil olabilirsiniz. Sanırım ne demek istediğimi anladınız. Gelin size oyun hakkında başka şeylerden bahsedeyim. Lütfen okumaya devam edin yazı alta doğru ilerliyor...

Maça Kızı Plus

Toplama: Maça Kızı Plus'da tüm ceza puanlarını toplayabilirseniz tüm diğer oyunculara ceza puanı verdirebiliyorsunuz. Fakat bu görünenden kolay bir olay değil. Öncelikle kendinize bir oyun stratejisi belirlemeniz şart. Bununla beraber biraz şans ve geçmiş kart oyunları tecrübeside lazım. Eğer siz zaten bir kart oyunu erbabıysanız tüm ceza puanlarını toplayabilirsiniz. Ama şayet sizin gibi ceza puanı toplayan bir kişi daha varsa masada işte o zaman işiniz bir hayli zor olabilir. Zira tüm ceza puanlarını toplayamayacak olursanız aldığınız ceza puanları kendi ceza hanenize eksi puan olarak düşer ona göre. Ben öyle birkaç defa ceza puanı almasını başarmıştım ama çok zor olduğunu bilmenizi isterim. Şans lazım, risk almak lazım.

Maça Kızı Plus

Kırma: Maça Kızı Plus'da elinizde bulunan kupaları kırmak size fazladan birkaç puan kazandıracaktır. Eğer elinizde duran tüm kupaları kırmayı başarabilirseniz oyunu birinci olarak bitirebilirsiniz. Ancak bunun çok zor bir olay olduğunu bilmenizi isterim. Zira elinde kupa bulunan herkes kupa kırmaya çalışacağı için sizin kupanın gümbürtüye gitme ihtimalide oldukça yüksek. Fakat kart oyunları biraz şans, birazda zeka işi olduğu için şans faktörü ve zeka ikilisi aynı anda devreye girebilirse bunu başarmakta imkansız değil. Ben daha önce bu kupa kırma işini yapabilen bir-iki kişi ile birkaç el oynadım. Adamların şansından mı artık neden bilmiyorum her oyunda ellerindeki tüm kupaları kırmayı becerdiler.

Maça Kızı Plus

Yem: Maça Kızı Plus'da taktik olmazsa oyun kazanılmaz. Hele ki karşınızda işin ehli oyuncular duruyorsa. Onun için yere düşen kartları takip etmek ve arada yem kartlar atmak rakiplerinizin elinde kalan kartları anlamak için çok iyi bir yöntemdir. Zaten daha önce batak ve benzeri kart oyunları oynayanlar için bu söylediklerim çok da yeni şeyler değil ama bilmeyenlerin bu kart sayma ve yemleme meselelerinin üzerinde durmasını şidetle tavsiye ederim. Keza inanılmaz derecede işe yarayan bir yöntem. Şuan konumuz bu olmadığı için ben sizlere kart hesaplama mevzusunu anlatamıyorum çünkü çok uzun bir konu. Bu yüzden yöntemi kendiniz araştırarak öğrenirseniz daha iyi olur. Batak bilen biri illa ki biliyordur. Sorun anlatsınlar.

Maça Kızı Plus

Tutma: Maça Kızı Plus'da büyük kartları önden önden oynamazsanız son bölümlere doğru çok sonuçlar alabilirsiniz. Özellikle ceza puanı verdirme ve kupa kırma konusunda fena işe yaradıklarını söylemeliyim. Tabii bazende elinizde patlayabiliyorlar ama her oyun zaten bir risk değil midir? Bu yöntemi ben bulmadım ama birkaç defa oyunda denedim gayet güzel sonuçlar aldığımı bilmenizi isterim. Zaten yöntemide benimde oynadığım bir masada yapılırken fark ettim. Adam tüm büyük kartları elinde tutuğu için siz de kartınızı yedirmemek için büyük kart çıkamıyorsunuz. Ondan sonra sona doğru kartlarık bir döküyor elinizde ne kadar kart varsa hepsini alıyor, kupa üstene kupa kırıyor. Kesinlikle denemenizi öneririm.

Maça Kızı Plus

Açık: Maça Kızı Plus'da genelde pek açık oynayan göremezsiniz ama acemi ve oyuna yeni başlayanlar için bu geçerli değil. Bazen arada sırada iş yaparken oyun oynayanlarda bunu yapabiliyor. Kupa mı çıktı, çat elinde varsa ası hemen düşüveriyor. Plan, strateji yapmadan ne alırsam mantığı ile gidiyor. Aslında pek önermediğim bir yöntem olsada bazen işe yaradığıda olabiliyor. Artık amatör şansımı dersiniz yoksa başka bir tanım mı kullanırsınız onu bilemem. Bildiğim tek şey açık oynamak her zaman kazandırmasada garanti oynamasını sevenler ve amatör oyuncular için en iyi yöntem. Tabii insan her zaman strateji ve taktik yapamıyor, bazen sırf kafa dağıtmak ve biraz keyifli vakit geçirmek içinde girebiliyor. İşte o zaman açık oynamak beyne çok iyi geliyor.

Maça Kızı Plus Nasıl Oynanır?


Yukarıda Maça Kızı Plus hakkında birçok şey anlattım. Ancak oyun adına sizlerle paylaşmak istediğim bir-iki konu daha var. Müsade ederseniz hazır yazmaya başlamışken onlarıda araya sıkıştırmak istiyorum. Yazarken beni yalnız bırakmazsanız sevinirim. Okumaya devam edin...

"Maça Kızı Plus nasıl oynanır?" sorusuna verilebilecek en kısa ve kestirmek cevap mausladır. Kötü bir espri oldu ama birazda gerçekliği yok mu? Oyunu ne ile oynuyorsunuz mausla değil mi? Neyse konuyu sulandırmayayım ben size kısaca oyunun nasıl oynadığını anlatayım. Maça Kızı Plus'da amaç maça kızı ve kupa kartlarını almamaktır. Oyunda bulunan bütün puanları teker teker toplayarak rakip oyuncuların cezaq puanı hanesine -26 skorunu yazdırabilmektir. Oyun sonunda en az ceza puanına sahip olan ve oyunu artık siz kaç puan üzerinden oynuyorsanız o puanın altında bitirmektir. Oyun tura ya da ele sayısına göre oynanamaz bir oyuncu belirlenen puan sınırını geçerse oyun biter. Bunun yanında oyun eşli ya da herkesin tek olduğu şekilde de oynanabilir.

Son olarak şunuda belirteyim. Maça Kızı Plus'da oyuna başlarken yere kupa atamazsınız. Ancak oyun başladıktan sonra kupa kartını kullanabilirsiniz. İlk elden sonra elinizde yerde bulunan karttan yoksa maça, karo ya da kupa kartlarını yere atabilirsiniz. İşte Maça Kızı Plus bu şekilde oynanır.

Maça Kızı Plus İndir


Maça Kızı Plus oyununu bilgisayarınıza, cep telefonunuza ya da tablet pcnize indirmek için Google'a "Maça Kızı Plus İndir" yazmanız yeterlidir. Ama bazen oyunun indirme adresini bulamayan arkadaşlarımız olabiliyor ben onlar için çok kısa bir şekilde durumu anlatayım. Maça Kızı Plus oyununu indirmek için itunes.apple.com, play.google.com adreslerini kullanabilirsiniz. Oyunu bilgisayara indirmek için bir adres yok fakat oyunu cep telefonuna indirip bilgisayarınıza atabilirsiniz ve android emülatöri kullanarak oyunu bilgisayarınızda çalıştırabilirsiniz. Bunun için YouWave, Bluestacks ya da IntelAppUp adlı emülatörleri kullanabilirsiniz. Eğer sizin bildiğiniz ya da daha önceden denediğiniz bir emülatör varsa onuda kullanabilirsiniz. Tercih sizin zaten her şekilde kapı aynı yere açılacak. Muhim olan oyunu bilgisayarda oynamak. Gerisi hikaye ama dediğim emülatörlerde bilinen ve herkes tarafından kullanılan uygulamalar. Ben yazdım işte ister onu kullanın isterseniz diğerini dedim ya tercihi size biraktım. Bazen tercihi kullanıcıya bırakmak daha iyi olabiliyor. Zira sonra başınız ağrıyabiliyor. Benim başıma bu birkaç defa geldi. O yüzden yoğurdu artık üfleyerek tüketiyorum.

Son Söz

Bilmem Maça Kızı Plus hakkında anlattıklarımı beğendiniz mi? Ben elimden geldiği kadar işin tüm teknik bölümünü en yalın hali ile anlatmaya çalıştım. Umarım bunda da başarılı olabilmişimdir. Zaten çok uzun bir zamandır sizlerle mevzumuz var. Biliyorsunuz bir ara TRT'de haber aktarır gibi yazılar giriyordum. Bu hem benim için sıkıcı hem de okuyanlar için azap verici oluyordu. Taa ki biri kıral çıplak diyene kadar. Hiç unutmam o arkadaş aynen şöyle demişti, "Abi mezardan mı yazıyorsun?". İşte o gün bugündür artık sanki kendi arkadaşıma bir şey anlatıyormuşum gibi o an aklıma ne gelirse yazıyorum. İnşallah yazdıklarımı okurken sıkılmıyorsunuzdur. Genelde çok uzun yazarım ama bugün yazıyı biraz kısa tutmak istedim. Sonra görüşürüz artık, tekrar gelin ha! Ben hep buralardayım...
Blogger tarafından desteklenmektedir.