Digger Online'da birkaç hile var. Ancak bu hileleri pek bilende yok. İşte ben bugün bu yazıda sizlere Digger Online'da bulunan o hileleri göstereceğim. Zaten hepi topu iki hilesi var. Aslında kapanmadan önce çalışan daha fazla hilesi vardı ama onlar kapandığı için artık çalışmıyor. Bu yüzden sadece çalışan hileleri anlatacağım. Bakın bununla ilgili bir video çektim. Seyredin...Gördünüz mü Digger Online'da bulunan hilelerden biri aynen videoda olduğu gibi yapılıyor. Ancak oyunda bulunan ikinci hile daha farklı bir şekilde uygulanıyor. O hileden yazının sonlarına doğru bahsedeceğim çünkü ondan önce yazmak istediğim birkaç konu var. Böylece oyun hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz. İllede okuyun diye ısrar etmiyorum fakat hiç olmazsa şöyle bir göz atmanızı tavsiye ediyorum. Zaten bahsettiğim konularla alakalı küçük başlıklar attım. İlginizi çekiyorsa bir, iki dakikananızı ayırarak konulara göz gezdirebilirsiniz. Yazının başında çok fazla lafa tutmayayım sizi çünkü uzun bir yazı olacak ona göre kemerlerinizi bağlayın. Hazırsanız be oyun adına yazmaya başlıyorum. Okuyun...

Digger Online

İnşa: Digger Online'da yanlış hatırlamıyorsam beş-altı mod bulunuyor. Bu modlardan biride inşa modu. Adındanda anlayacağınız üzere inşa modunda yalnızca inşa yapabiliyorsunuz. Bina ya da ona benzer şeyler yapmak gibi bir hevesiniz varsa bu mod tam size göre. Ancak bir kötü yanı var o da yaptığınız ya da yapıyor olduğunuz bina ya da benzeri yapılara oyunbozan bazı kişilerin musallat olabiliyor olması. Böyle durumlarda açıkçası yapacak çok da bir şey yok. Sadece durumu sunucunun adminine bildirebilirsiniz ya da adamın binanızı yıkmasını izleyebilirsiniz. Zaten genelde adminlerde çok oralı olmuyor bu yüzden inşa moduna girecekseniz kendi sunucunuzu açmanızı öneririm. Yoksa illa ki biri binanıza musallat oluyor.

Digger Online

Bayrak: Digger Online'da bayrak modu takım halinde mücadele edeceğiniz ve kıran kırana çatışmalara girebileceğiniz bir mod. Açık konuşmak gerekirse benim en sevdiğim ve çok sık oynadığım bir mod. Öyle inşa modu gibi değil, biri gelip size musallat olamıyor. Zaten olsada elinizde silanızı oluyor. El bombasıda kullanabiliyorsunuz ama bu modda genel amaç adam vurmak değil karşı takımın bayrağını çalarak kendi bayrağınızın üzerine getirmek. Her getirdiğiniz bayrak puan hanenize ve takımınızın diğer takım karşınsında öne geçmesine olacaktır. Bu yüzden çalabildiğiniz kadar bayrak çalmanız hem sizin adınıza hem de takımınızın adına çok iyi olacaktır. Tabii öyle çalmasıda kolay değil önce rakip oyuncuları geçmek gerekiyor.

Digger Online

Herkes Tek: Digger Online'da herkesin tek olduğu bir de deathmatch modu var. Ben pek tercih etmiyorum bu modu zira tek olmak biraz fazla adrenalin salgılamama sebep oluyor. Bu da ben de stres yapıyor. Ancak çok eğlenceli bir mod eğer aşırı heycana dayanabilirseniz girip oynamanızı tavsiye ederim ama şunu size baştan söyleyeyim her zaman muhakak arkanızı kolacan edin yoksa anında vuruluyorsunuz. Kimin nereden çıktığının belli olmadığı bir yer olduğu için pek fazla strateji işe yaramıyor. Daha çok oyun becerisinin ve silahların konuştuğu bir alan. Öyle elinizde kazma ile bir-iki kişinin icabına bakarım diyorsanız, meydan orada. Çıkın bir deneyin bakalım neler olacak bir de siz görün. Not: kazma bir işe yaramıyor, haberiniz olsun.

Digger Online

Zombi: Digger Online'da zombi moduda var. Üstelik öyle yapay zeka filanda değil, bizzat gerçek oyuncular tarafından yönlendiriliyorlar. Herkes sıra ile zombi oluyor ve diğer oyuncuları yakalayarak kendi gibi zombiye çevirmeye çalışıyor. Tabii yakalamaya çalıştığı oyuncu kendini vurmazsa. Genelde bazı oyuncuların elinde ağır makineli silahlar oluyor. Bu durumda zombilerin kaçması gerekiyor. Zira mankineli tüfek karşısında yapabilecekleri pek bir şey kalmıyor. Açıkçası bu da modun biraz keyfini kaçırabiliyor ama genel anlamda zevkli olduğunu söylemeliyim. Keza girince siz de zaten bunu az çok farkedeceksinizdir. Modlar arasında ayrımcılık yapmıyorum ama benim Digger Online'da bulunan favorimden biridir.

Digger Online

Takım: Digger Online'da bayrak modunun haricinde takım halinde savaşarak mücadele edebiliyorsunuz. Bu modda amaç daha ziyade rakip takımın tüm oyuncularını vurmaktan ibaret. Bölümde ne kadar çok oyuncu vurursanız bu vurduğunuz oyuncular sizin takım puanınıza yansıyor ve göre oyun sonunda birinci olan ve ikinci olan takım belirleniyor. Ben çok fazla bu modu oynamadığım için açıkçası hakkında da çok şey bilmiyorum ama gördüğüm kadarı ile konuşmam gerekirse zevkli ve eğlenceli bir mod gibi duruyor. Özellikle takım halinde mücadele etmesini sevenler için biçilmiş kaftan olduğunu söyleyebilirim. Şayet bu siz de bu kotada yer alıyorsanız girin bir deneyin bir şey kaybetmezsiniz. Aksi bile olabilir.

Digger Online'da Bunları Yapmayın


Yukarıda Digger Online hakkında bir ton şey anlattım. Ancak buna rağmen oyun adına yazmak istediklerim bitmedi. Aklımda birkaç konu daha var müsadenizle onlarıda dile getirmek istiyorum. Okumaya devam edin...

Digger Online'da yapmamanız gereken bazı şeyler var. Misal inşa modunda sakın başka bir oyuncunun yaptığı bir yapıyı yıkmayın. Bunun sonucunda ya kendinize sağlam bir düşman edinirsiniz ya da sunucudan atılırsınız. Zombi modda zombilerin çok dibine girmeyin ve kazma ile öldürmeye çalışmayın çünkü kazam bir işe yaramıyor. Teke tek mücadelelerde arkanızı her daim kollayın asla açık alanda herkesin görebileceği şekilde dolanmayın. Yoksa bir anda nereden geldiğini anlayamadığınız bir yayılım ateşinin tam ortasında kalabilirsiniz. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey zikzak çizmektir. Takım halinde maç yaparken kendi takım arkadaşlarınızla ters düşmeyin. Aksi halde hem takım olarak kötü performans sergilersiniz hem de sırtınızı koruması gereken bir dost yerine kendinize bir düşman yaratırsınız.

Zor anlarınızda yardımınıza koşacak olanların takım arkadaşlarınız olduğunu sakın unutmayın. Bu bayrak modunda da geçerli. Zira orada da takım halinde bir mücadele söz konusu. Şu aklınızda olsun Digger Online her ne kadar bir oyun olsada karşınızda gerçek insanlar var. Onları kırmayın, siz de kırılmayın. İşin özü bu yani bilmem anlatabildim mi?

Digger Online'da Elman ve Altın Hilesi


Yazının başında Digger Online'da çalışan iki hile olduğunu söylemiştim. Bu hilelerden ilkini zaten size video çekerek gösterdim ikincisinide yazarak anlatmak istiyorum. Bildiğiniz üzere Digger Online'da bir şey satın almak istediğinizde devamlı altın ve elmasa ihtiyacınız oluyor. Altın ve elmasda öyle oyundan dakka başı kazanabileceğiniz bir şey değil. Bunun için size oyunda altın ve elmas nasıl yapılır onu göstereceğim. Daha önce adını duydunuz mu bilmiyorum cheat engine adında bir program var. İşte altın ve elmas yaparken bu programı kullanıyoruz. Önce cheat engine programını açıyoruz ve ardından oyuna dalıyoruz. Oyunun ramimize yeni veriler girmesi için alışveriş yapıyoruz. Böylece cheat engine programında değiştirmemiz gereken yeri tespit ediyoruz. Hemen kutucuğa oyundaki altın miktarını yazıyor ve aratıyoruz, çıkan sonuçların tümünü seçerek kendi istediğimiz sonuçla değiştiriyoruz. Bu oyunda elmas yapmak içinde altın yapmak içinde aynı şekilde uygulanıyor. Anlattıklarım belki size çok uzak ve karışık gelmiş olabilir. Özellikle daha önce hiç cheat engine programını kullanmamış ve görmemiş arkadaşlar için burada biraz sıkıntı yaşayabilir. Onun için onlara ufak bir ipucu vermek istiyorum. Oyunun adını YouTube yazarsanız zaten bununla ilgili hile videosuna erişebilirsiniz. Video ingilizce ama neler yapılması gerektiğini net bir şekilde gösteriyor. Zaten ben de nasıl yapıldığını tam olarak anlattım. İkisini birleştirin, altın ve elmasınızı yapın.

Son Söz

Umarım Digger Online hakkında anlattıklarımı beğenmişsinizdir. Ben elimden geldiği kadar oyun adına yazdığım ne varsa hepsini en yalın hali ile size aktarmaya çalıştım. İnşallah bunda da başarılı olabilmişirimdir. Takıldığınız bir yer ya da anlamadığınız bir bölüm olursa bana yazabilirsiniz. Bakın geçen günlerde sizler için bloga bir de yorum kutusu ekledim. Eğer eksik gördüğünüz yahut diğer oyuncular ile paylaşmak istediğiniz bir konu varsa çekinmeden yazabilirsiniz. Ne demiş atalarımız bilgi paylaştıkça çoğları. Biz de bu doğrultuda oyun adına ne biliyorsak paylaştık. Aynısını sizdende bekliyorum. Hem yazmak güzeldir, keyiflidir. Gerçi çok uzun olunca bazen canda sıkabilir ama genel olarak iyidir. Neyse arkadaşlar müsadenizle yazıyı burada noktalıyorum. Yeni yazılarda görüşürüz...