Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

CastleStorm Nasıl Bir Oyun?

CastleStorm nasıl bir oyun merak edenler için bir video hazırladım. Gerçi henüz ben de oyunda yeni sayılırım ama bilgi bilgidir öyle değil mi? En azından oyun hakkında az da olsa bir şeyler öğrenmek hiç fena sayılmaz. Neyse lafı çok uzatmadan sizi video ile başbaşa bırakıyorum. Videodan sonra tekrar görüşeceğiz nasıl olsa...Nasıl oyunu beğendiniz mi? Muhtemelen CastleStorm son zamanlarda çıkan en iyi strateji oyunlarından biridir. En azından benim şahsi kendi görüşüm bu yönde. Henüz oyunda çok fazla ilerleme fırsatı bulamadım ama hakkında elbette biraz araştırma yaptım. Malum oyunda ben de yeni sayılırım bu yüzden kendi öğrendiklerimin üzerine bir şeyler koymam lazımdı. Sağolsun Google Translate bana çok yardımcı oldu. Nereden baksanız 5-10 arası bir yazı okudum. Gerçi çoğunu tam anlamadım ama anladığım kadarı ile ufak bir şeyler anlatacağım. Oyunda edindiğim kendi tecrübelerimide yazı aralarına fırsat buldukça serpiştireceğim. Dilerseniz ağır ağır CastleStorm hakkında yazmaya başlayalım. Okumaya devam edin...

CastleStorm

Mızrak: CastleStorm'da mızrak hareket eden yer birliklerini vurmak için en iyi tercih olacaktır. Zira çok çabuk doldurulabilmesi ve art arda bir çok atış yapabilmesi ilerleyen yer birliklerini durdurmak için birebirdir. Ancak düşman yapılarına hasar verme konusunda başarısız olduğunu söyleyebilirim. Zaten gerçek hayattada mızrak kullanarak kim kale yıkabilmiş ki? Yalnızca Cüneyt Arkın filmlerinde görebilirsiniz. Şaka bir yana Cüneyt Arkın'ın çok eski bir filminde öyle bir sahne hatırlıyorum. Elbette kalenin tümü yıkılmıyordu ama surların bir bölümünde derince bir gedik oluşuyordu. İşte o CastleStorm'da olmuyor, boşuna denemeyin. Mızrak sadece hareket halindeki yer birliklerini yok etmekte başarılı. Ondan gayri pek işe yaramıyor.

CastleStorm

Gülle: CastleStorm'da gülle hem yer birliklerini hem de düşman yapılarını yerle bir etmek için el verişlidir. Tabii öyle atar atmaz devasa bir yıkımdan söz etmiyorum. Daha ziyade adım adım, küçük küçük gedikler açarak büyük yapıları yere indirebiliyorsunuz. Yalnız bunun için bir hayli ter dökmeniz gerekebilir. Normalde hiç geliştirilmemiş bir gülle ile ortalama bir kale 15 ila 20 dakika arasında yıkılabiliyor ya da bu süre zarfında anneniz sizi yemeğe çağırabiliyor. Hiç olmadı arkadaşınız yahut postacı kapınızı çalabiliyor. Onun için benim güllem var, ben güllemi çok severim güllemde beni sever gibi bir felsefe rüzgarı estirmeyin. Güllenin yanına nacizane bazı silahlarda koymaya bakın. Nasıl domates, peynir, ekmek üçlüsü varsa işte siz de öyle silahları üçleyin. Hatta yapabiliyorsanız daha iyisini yapın.

CastleStorm

Sihir: CastleStorm'da zor durumda kaldığınız anlarda büyülü bazı doğa üstü güçleri devreye sokabiliyorsunuz. Yarı tanrı olduğunu düşündüğüm ve otuz saniye kadar önüne geleni biçen adamı seçerseniz yol boyu bir temizlik yapabiliyorsunuz. Onun dışında bazı üç-dört kadar özellik daha var. Ancak henüz kullanma şansı yakalayamadığım için onların tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Tahmin yürütmem gerekirse biri sanırım gök yüzünden yıldırım düşürüyor. Diğeride sanırım meteor gibi bir şey olsa gerek ya da yeri yaran bir büyü olabilir. Genelde bu tarz oyunlarda o tarz şeyler olduğu için böyle tahminlerde bulundum. Amaaan bana neden tahmin yaptırıyorsunuz, ben bugün yağmur yağacak desem güneş açar!

CastleStorm

Asker: CastleStorm'da çok çetin kara savaşları olabiliyor. Kalenize ağır ağır ilerleyen düşman birliklerine karşı koymak için yalnızca mızrak, gülle ve bilimum diğer silah çeşitleri çaresiz kalabiliyor. İşte burada kara birliklerini devreye sokmanız gerekiyor. Kalenizin kapısına kadar dayanan düşmanı ancak bu şekilde alt edebilirsiniz. Diğer silahları kullanarak kara birliklerinizi desteklerseniz düşmanın direncini daha erken kırabilirsiniz. Tam anlamı ile bir geri çekilme yaşatamasanızda düşman askerlerini istediğiniz kadar geri iteleyebilirsiniz. Bununla beraber gerçekşetireceğiniz savaş sonrası yemek molasında babanızı ülkenizi desteklemeye davet edebilirsiniz. Şaka yaptım ha ben bunu söylediğim için babamdan dayak yedim siz yemeyin.

CastleStorm

Yaratık: CastleStorm'da savunma yahut saldırı yaparken kullanabileceğiniz çok değişik yaratıklar var. Bilmiyorum daha önce izlediniz mi ama Yunan mitolojisini konu alan filmlerden esinlenilmiş heralde. Eşşek görünümlü bir kartal ya da at olabilir çok net hatırlamıyorum ama öyle bir şeyler olduğunu gördüm. Henüz daha bu tip yaratıklar çıkaracak mertebelere gelemediğim için sadece mahallede dedikodu yapan esnaf gibi yorum yapabiliyorum. Ama uçtuğunu gördüm yani. Yalnızca at mıydı eşşek miydi onu tam olarak anlayamadım. Zira tam o sırada kablosuz internetimi sömüren alt komşumun video izleyeceği tuttu. Eee ben de 144p'den o kadarını seçebildim. Her neyse komşumun arkasından konuşturmayın şimdi beni belki o da bloga giriyordur. Ayrıca ben komşumu çok da severim.

CastleStorm Taktikleri


Yukarıda CastleStorm hakkında birçok şey anlattım. Ama daha beynimde oyun adına depoladığım bir-iki konu daha var. Onlarıda müsade ederseniz çok kısa yazmak istiyorum. Ben yazarken beni yalnız bırakmayın...

CastleStorm oyununda iki farklı mevzu var. Bunlardan biri savunma yapılan bölümler diğeride hem savunma hem de saldırı yapılan bölümler. İşte ben bu ikincisi ile ilgili bir taktikten bahsetmek istiyorum sizlere. Normalde oyunda bir kaleyi yıkmak için en tepeden başlarsınız öyle değil mi? Yalan yok ben de yakın zamana kadar öyle yapıyordum ama öyle yapmamak lazımmış yakın zamanda öğrendim. Direk kale kapısının üzerinden aşırtarak kalenin en alt noktalarına atışlar yaparsanız kale normal şartlarda yıkabileceğinizin çok daha erkeninden yıkılabiliyor. Sizn yapmanız gereken sadece fare gibi ilmik ilmik bir alanı ilerleterek büyütmek. Bir süre sonra kale yer çekiminin etkisi ile tepetaklak olacaktır.

Unutmayın, sadece tek bir noktadan ilerleyeceksiniz. Kalenin arkasına tünel kazar gibi en alt noktasını vura vura ilerleyeceksiniz. Zaten ondan sonra belli bir süre zarfında kale olduğu gibi yere yığılacaktır. Çok basit ve etkili bir taktik değil mi? Bu yöntem CastleStorm taktikleri arasında bir numaradır.

CastleStorm Hileleri


CastleStorm'da irili ufaklı birkaç hile var. Bu hileleri çok az yabancı diliniz bile olsa yapabileceğiniz ufak aramarlar bulabilirsiniz. Ama ben siz aramayın ve uğraşmayın diye oyunda bulunan hileleri tek tek anlatacağım. Bildiğiniz gibi CastleStorm'da altın ve para mevzusu var. Bu altın ve para oyunda asker geliştirmek ya da satın almak için lazım olabiliyor. Cheat Engine programı burada devreye giriyor. Program kullanılarak oyunda istenildiği kadar altın ve para yapılabiliyor. Hile şöyle yapılıyor önce Cheat Engine programını açıyorsunuz ve hemen ekranın sol üst köşesinde bulunan bilgisayar iconuna tıklıyorsunuz. Karşınıza küçük bir pencere açılıyor oradan oyunun exe'sini seçiyorsunuz ve open diyorsunuz. Ardından value yazan bölüme oyundaki para ya da altın miktarını giriyorsunuz ve first scan butonuna tıklıyorsunuz. Butona tıkladıktan sonra programın sol köşesinde bazı rakamlar belirecektir. O rakamlara hiç dokunmadan hemen oyunu açın ve para ya da altın kullanarak harcama yapın. Harcama yaptıktan sonra Cheat Engine ekranına geri dönün. O solda duran rakamların kırmızıya çaldığını göreceksiniz. Onları seçin ve aşşağı doğru bakan oka tıklayın o rakamlar aşşağıda yer alan boş yere inecek. Şimdi onların tümünü seçin ve üzerine iki kere tıklayın. Karşınıza içinde rakam yazan bir kutucuk açılacak. İşte o kutucukta yazan rakam aslında sizin oyundaki altın miktarınız. Onu değiştirin, rakamı fazla yazın ve ok tıklayın. Hepsi bu kadar; güle güle harcayın. Miras yedi gibi de tüketmezseniz sevinirim.

Son Söz

CastleStorm hakkında antacaklarımı bitirdim. Umarım sizleri hem eğlendirip hem de bilgilendirebilmişimdir. İnanın bana sayenizde ben de oyun adına çok şey öğrendim. Sizlere anlatmak için sayfaları kuracalarken birçok şey buldum ve bazılarını kendime sakladım. Şaka şaka tüm bildiklerimi anlattım. Oyunda para yapmasına bile değindim daha gizlenecek ne kaldı ki öyle değil mi? Ama eminin benim bilmediğim ve yazamadığım daha çok şey vardır. Artık onlarıda yazıya bir şekilde ulaşan tecrübeli CastleStorm oyuncularından rica ediyoruz. Valla yazmazsanız kırılırız bakın. Öyle okuyup okuyu kaçmak yok ona göre. Hemen biraz aşşağıda yorum kutusu var oraya oyun hakkında bir iki şey de sizin yazmanızı bekliyoruz. Şimdilik benden bu kadar...
Blogger tarafından desteklenmektedir.