Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Enemy Strike'ı İnceliyoruz

Enemy Strike hakkında bir inceleme videosu çektim. Videoda bilmeniz gereken bazı ufak detaylardan bahsettim. Aslında video biraz oyuna ilk bakış gibi bir şey oldu. Biraz ondan biraz incelemeden ortaya karışık bir şeyler yaptım. Zaten ikiside aynı kapıya çıktığı için böyle bir başlık attım. Neyse lafı uzatmadan sizi video ile baş başa bırakayım. Bakın...Gördünüz mü, Enemy Strike kısmen böyle bir oyun. Aslında ileride bazı ufak değişiklikler var. Ancak onları hem kendinizin keşfetmesini istediğimden hem de videoda da söylediğim gibi yavaş internet bağlantım yüzünden oraları göstermedim. Gönül isterdi ki şöyle 40-50 dakikalık uzun videolar hazırlamak ama imkanlar şuan buna el veriyor. İleride belki daha farklı araç ve gereçler elde edebilirsem daha güzel videolar hazırlayabilirim diye düşünüyorum. Zira bazı birleşme projelerim var, eğer teklif götürdüğüm kişiler kabul ederse çok güzel bir platform kurmayı düşünüyorum. Her neyse onları daha sonra size anlatırım, şimdi esas konumuz olan Enemy Strike dönelim. Ben oyun adına bir şeyler karaladım, okursanız sevinirim. Okuyun...

Enemy Strike

Nişan: Enemy Strike'da şunu gördüm. Eğer oyuncuların gövdesi yerine kafa bölgelerine ateş ederseniz headshot ya da ağır hasar verebiliyorsunuz. Zira aynı şekilde rakip oyuncuların sizi benzer bölgelerden vurmaları durumunda da aynı şeyi yaşayabiliyorsunuz. Genelde bu çok sık olmasada şans atışı denen atışlara denk gelebiliyorsunuz. Ben bir-iki defa böyle ballı atışlara denk gelmiştim. Fakat yanımda yeterli medic olduğu için çok fazla sıkıntı yaşamadım. Tabii aldığım hasarlar headshotlık bir atışın eseri değildi. Buna rağmen bir hayli ağır bir hasar almıştım. Erken tedavi hayat kurtarır derler ya işte ben de darbeyi alır almaz anında medic'i kullandım. Şayet bir mermi dahi isabet etmiş olsa oracıkta gidebilirdim. Çünkü can seviyem 1'e kadar düşmüştü. Hala o anı dün gibi hatırlıyorum. Çok heycanlı bir andı.

Enemy Strike

Hareket: Enemy Strike'da şöyle bir şey keşfettim. Ağır silah ateşi altında devamlı hareket halinde olabilirseniz mermilerin isbet etme oranı oldukça düşüyor. Tabii arada bazı istisnai durumlarla karşılaşmanızda söz konusu olabilir ama onlar çok sık yaşayacağınız şeyler değil. Onda bir ya da onda iki gibi düşük bir ihtimali var. Zaten o istisnai durumlarda eğer headshotluk bir vuruş değilse kolayca savruşturulabilir. En azından ben kendime adıma bunu söyleyebilirim. Zira karşılaştığım pek çok olasılık dışı durumu onda bir kayıpla kurtarabildim. Elbette kurtaramadıklarımda oldu ancak oyunun işleyişinin bir parçasıda zaten bu değil mi? Bizim amacımız en az kayıpla oynadığımız bölümü geçebilmekten ibaret. Onun dışında illa ki bir şekilde vurulacaksınız.

Enemy Strike

Rastgele: Enemy Strike'da bazı beklenmedik anlar yaşanabiliyor. Ummadık bir anda rakip takımın adamları yığın halinde üzerinize çullanabiliyor. Kimi sağdan saldırıyor kimi de soldan ama hepsinin bir tek özelliği var hepsi size saldırıyor. Eee haliyle insan bir heycana kapılıyor, adrenalinde bir yandan damarlarınıza pompalanıyor. İşte böyle anlarda sakin kalabilmek gerekiyor ve ardından tahmini rastgele atışlarla düşmana saldırmak. Zira kalabalık saldırılarda nişan almak için fazla vaktiniz olmayabiliyor. Kendi gözlemlerime dayanarak rastgele atışların daha başarılı sonuçlar verdiğini söyleyebilirim ama zaman zamanda istisnaların olacağınıda belirtmem gerek. Öyle çok da karşınıza çıkmaz merak etmeyin. En azından ben öyle biliyorum.

Enemy Strike

Seri: Enemy Strike'da etkili bir atış yöntemi var. Özellikle art arda dizilen oyuncuların üzerine ateş ederken çok işe yaradığını bilmenizi isterim. Bunun nedeni birbirine yakın duran oyuncuların bir nişan alanının içinde olmasından kaynaklanıyor. Mausu hafifçe oynatarak, artık nerede duruyorsa o bölgeye doğru çabucak ateş edebiliyorsunuz. Yapılan atışların çoğu ilk atışa benzer sonuçlar veriyor. Bu yüzden ilk atışınız ne kadar etkili olursa ondan sonraki atışlarında aynı derecede etkili olacağını söyleyebilirim. Tabii ateş ettiğiniz oyuncuların aralarının çok açık olmamasına dikkat edin. Ondan sonra basın mermiyi gitsin. Kaydıra kaydıra nişangahın önüne kim çıkarsa ateş edin gitsin. Vurduğunuz oyuncuların çoğu ağır şekilde hasar alacaktır.

Enemy Strike

Tek: Enemy Strike nedendir bilinmez ama tek seferde yapılan atışlar daha başarılı oluyor. Tabii bunu yapabilmenin bir de püf noktası var. Öyle her önüne gelenin tek atışı başarabileceğini pek sanmıyorum. Zira biraz el becerisi ve tecrübe gerektiriyor. Bunun üzerine birazda hız lazım. Çünkü zor bir atış. Özellikle hareketli hedefleri nişanlarken. İşin püf noktası nişan imlecinin bölümünü hedefin baş kısmına getirebilmekte yatıyor. Ondan sonra yapacağınız atış tek seferde rakibin işini bitirebiliyor. Ben böyle basit bir olay gibi anlattım ama şayet siz atış konusunda yeniyseniz baya bir tekrar yapmanız gerekecetir. Aksi halde yaptığınız tüm atışlar hedefi bile bulmayabilir. Ama illa ki iyi kötü birilerini vurursunuz.

Enemy Strike'dan Arta Kalanlar


Aslında yukarıda Enemy Strike hakkında birçok şey anlattım. Ancak yinede bazı anlatacak şeyler kaldı. Onlarıda bu bölümde elimden geldiği kadar yalın bir şekilde anlatmaya özen göstereceğim. Lütfen okuyun...

Enemy Strike'da yapılması gerekenleri yukarıda anlattım. Ama bir de yapılmaması gerekenler var ki onlar yapılmadığı takdirde yapılanlardan daha çok fayda sağlıyor. Kafanız karıştı değil mi? Yazarken aynı şey bende de oldu ama kısaca size açıklayayım. Oyunda şöyle handikaplar var; eğer sabit durursanız çok çabuk bir şekilde vuruluyorsunuz. Sürekli eğilerek ateş edersenizde kafadan vurulma ihtimaliniz artıyor. Zira illa ki sıkılan bir serseri mermi kafanıza isabet edebiliyor. Bu nedenle ne sabit durun ne de çok uzun bir süre aynı pozisyonda ateş edin. Yoksa alacağınız sonuç benim daha önce aldıklarımla pek farklı olmayacaktır. Bunun yanı sıra yerine göre ateş etmenizi öneririm. Çünkü o şekilde daha başarılı sonuçlar alınabiliyor.

Özellikle seri değilde üçer, üçer yapılan kesik atışlar hedefi daha iyi ve isabetli vuruyor. Videoyu izlediyseniz zaten bununla ilgili bir örnek vermiştim ama bazı anlarda bu atış yöntemininde işe yaramadığını söylemeliyim. Bir de her silahla olmuyor, bunuda bilmeniz sizin açınızdan iyi olur.

Enemy Strike Para Hilesi


Enemy Strike'da bir şey alırken sürekli para lazım oluyor. Neyse ki oyunda bununla iligli bir hile var. Gamekiller adı verilen program sayesinde bedava para yapabiliyorsunuz. YouTube'de yanılmıyorsam bir de videosu olmazı lazım. Oyunun adı para hilesi şekilde aratırsanız ulaşabilirsiniz. Ama ben yinede her ihtimale karşı programın nasıl çalıştığı hakkında size ufakta olsa biraz bilgi vereyim. Program oyun başlatıldıktan sonra açılıyor ve paranın adı yazılarak miktarı giriliyor. Zaten programın görünümü tuş ve harflerden ibaret. İster mausla istersenizde klawyeyle girebiliyorsunuz. Bilgileri girdikten sonra zaten gerisini programın kendisi hallediyor. En az 5-10 saniye içinde programa yazdığınız para hesabınızda görünmeye başlıyor. Bunun yanında şöyle bir şey daha var. Biliyor musunuz bilmiyorum bu tarz oyunları bilgisayarda çalıştırmak için bazı similatörler var. Onları bilgisayara kurarak oyunu o şekilde bilgisayarda oynayabiliyorsunuz. Bir pc programı olan cheat engine'yide bu sayede kullanabiliyorsunuz. Silah hilesinden tutunda can hilesine kadar her şeyi yapabiliyorsunuz. Yakın zamanda bununla iligli bir videoda çekeceğim ama onun için biraz zaman var. En geç sanırım bir ay içinde bunu yapabilirim diye düşünüyorum. Ancak yinede söz vermiyorum, şartlar ne olur hesapladığım şekilde her şey ilerler mi bilemem ama aklımda böyle bir şeyi yapmak var yani bunuda buradan sizlere duyurayım istedim. Ona göre takipte kalın...

Son Söz

Enemy Strike hakkında anlattıklarımı beğendiniz mi? Biliyorum yorum kutusu olmadığından dolayı bir cevap yazamıyorsunuz. Ancak köklü bir değişime doğru ağır ağır gidiyoruz. Akşamları fırsat oldukça sitenin tasarımı için bazı çalışmalar yapıyorum. Kısmen bittiğini söyleyebilirim. Yalnızca ufak bir sıkıntı kaldı, tasarım bazı araçlarda kayıyor bunuda çözebilirsem sanırım yakın bir zamanda hem yorum kutusuyla hem de yeni tasarımla yayında olmaya devam edeceğiz. Merak etmeyin sadelikten çok fazla ödün vermedim. Sadece siteyi biraz daha işlevsel hale getirmeyi yönelik bir tasarım olduğunu söyleyebilirim. Eminim görünce siz de beğeneceksiniz, daha önce hiçbir yerde gördüğünüzü sanmıyorum. Çünkü hepsi kendi kodlamam. Her neyse lafı uzattım yine, sonra görüşürüz...
Blogger tarafından desteklenmektedir.