Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Zuma Blitz İpuçları

Zuma Blitz bir yerden sonra gitgide daha zor bir oyun haline dönüşüyor. Ancak bu zorluğu kırmanında bazı yolları var. İşte ben size bugün o yolları göstereceğim ve Zuma Blitz hakkında önemli ipuçları anlatacağım. Ama öncesinde size oyun adına küçük bir sır vermek istiyorum.

Bunun için bir video çektim. İzlerseniz benim küçük sırrımı öğrenebilirsiniz. Seyredin...


Nasıl, beğendiniz mi? Bu yöntemle Zuma Blitz'de takıldığınız bölümleri hiç can kaybetmeden tekrar tekrar oynayabilirsiniz. Böylece can dolma sürenizi beklemek zorunda kalmazsınız. Süre dolunca mevcut canlarınızın üzerine ilave olarak eklenir ve oyunda çok fazla can sıkıntısı yaşamazsınız. Zaten bununla iligli bir şey daha paylaşacağım. Fakat onu yazının son bölümlerine doğru anlatmayı düşünüyorum. Daha öncesinde yazmam gereken bazı özel konular var. Lütfen okumaya devam edin, yazı devam ediyor...

Zuma Blitz

Coins: Zuma Blitz'de coins yani diğer adı ile para, can yahut benzer şeyleri alırken lazım oluyor. Ancak o kadar da muhim değil. Zaten oyuna başlarken Zuma Blitz size hiç coins vermiyor. Sıfır coinsle oyuna başlıyorsunuz ve öylece oyunu bitirebiliyorsunuz. Tabii biraz oyun zekanızı geliştirmeniz ve Zuma Blitz'de biraz vakit öldürmeniz gerekiyor. Yoksa her bölümde bir can kaybetmeniz sizi sıkıntıya sokacaktır. Ama o da artık sorun değil. Can olayını nasıl aşacağınızı yukarıda göstermiştim.

Zuma Blitz

Davet: Zuma Blitz'de arkadaşlarınızın olması size extra puan ve büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Geçemediğiniz bölümlerde özellikle bir arkadaşınıza yardım talebi göndermeniz halinde hem bölümü sizin yerine oynayan oyun arkadaşınız hem de siz puan kazanıyorsunuz. Bu sayede kaybedeceğiniz bir bölümden puan elde edebiliyorsunuz. Tabii bunun için oyunda bir ya da birden fazla arkadaşınızın olması gerekiyor. İşte burada davet butonu devreye giriyor. Ama benden size küçük bir tavsiye; öyle herkese rast gele davet göndermeyin, çünkü kabul etmiyorlar. Önce arkadaşlarınıza oyundan biraz bahsedin ve özendirin, ondan sonra daveti gönderin.

Zuma Blitz

Hediye: Zuma Blitz'de her gün bir arkadaşınıza hediye gönderebiliyorsunuz ve arkadaşınızdan hediye alabiliyorsunuz. Bu hediye bazen bir can ya da coins olabiliyor. İşte yukarıda kısmende bunun için arkadaşlarınızı oyuna davet etmeniz gerektiğini söyledim. Böylece birbirinize hediye göndererek alabilirsiniz. İlk bakışta buna burun kıvırabilirsiniz, fakat 10 arkadaşınızın her gün size hediye gönderdiğini bir düşünün! En geç bir ayda en iyi oyuncular listesinde yerinizi alırsınız. Kimisi bunu 10 tane feyk hesap açarak yapıyor.

Zuma Blitz

Recruit: Zuma Blitz'de recruit yazan yer sizin rütbenizi gösterir. Hemen yan tarafta duran yıldız içindeki rakamda level puanınızdır. Eğer üzerine mausu tutarsanız bir sonraki seviyeye çıkmak için gerekli olan puanın yansımasını görebilirsiniz. Benzer şekilde mausu recruit yazan yere tutarsanızda 10 adet yıldız görürsünüz. Bu görünen yıldızlardan içi boş olanlar sizin puan kazanarak doldurmanız gereken yıldızlardır. O yıldızların tümü sarı olunca yeni bir seviyeye yükselirsiniz ve aynı şekilde yıldızların içi yine boşalır.

Zuma Blitz

Turnuva: Zuma Blitz'de her hafta yeni bir turnuva düzenlerin. Her oyuncu kazandığı puanlarla turnuvada yer alır. O hafta en çok puan kazananlar turnuva listesinin başında bulunur. Taa ki tournament end in yazan yerdeki sayaç sıfırlanana kadar. İşte o sayaç sıfırlandığında yerine yeni bir turnuva başlar ve sayaç tekrar sıfırlanıncaya kadar devam eder. Haftanın kazanan oyuncuları coins ve bir düzine canla ödüllendirilir. Listeye giremeyenler ise şanslarını bir sonraki turnuvada denemek zorundadır.

Zuma Blitz'de Süre Mevzusu

Yukarıda Zuma Blitz hakkında birçok şey anlattım. Ancak yine de sizlere bahsetmem gereken birkaç konu kaldı. Müsade ederseniz onlarada kısaca değinerek yazıyı noktalayacağım. Okuyun...

Zuma Blitz'de her bölümde bir bölüm bitirme süresi verilir. Bu süre bazen 1 dakika ya da daha altı olabilir. Bu biraz oynadığınız bölümle alakalıdır. Ancak her ne olursa olsun can sıkıcıdır. Gözünüz bir yandan topları keserken bir yandanda sürenin geriye doğru sayancına bakmak durumda kalır. Bu da aslında bir oyuncu için zaman kaybı anlamına gelir. Benim kendi yaptığım testlerde 1 dakikalık bir bölümde süreye bakmadan oynarsanız yüzde 75 daha başarılı oluyorsunuz. Süreye baktığınızda ise bu başarınız çok büyük ölçüde düşüş gösteriyor. Bilmem siz de de aynı etkiyi yapar mı ama ben de zamana bakmama ve bakma arasındaki fark bariz şekilde öne çıkıyor.

Eğer siz de bunu denemek isterseniz 1 dakikalık bir bölümü ya da bu sizin seçtiğiniz herhangi bir bölümde olabilir. Süre çok önemli değil. Yalnızca her iki bölümüde aynı süre zarfında tekrar etmek gerekiyor. Bir de oynadığınız bölümün aynı olması lazım. Ondan sonra aradaki farkı karşı karşıya getirebilir ve sonucun ne olduğunu görebilirsiniz.

Zuma Blitz Can Hilesi


Zuma Blitz'de aslında birkaç hile var. Ancak bunlardan en ön plana çıkan can hilesi olsa gerek. İşte ben şimdi onun nasıl yapğıldığını kısaca size anlatacağım. Şimdi sizinde bildiğiniz gibi Zuma Blitz'de yeni bir can almak için 10 dakikalık bir süre gerekiyor. Bu süre dolduğunda can hanenize bir adet yeni can ekleniyor ve sayaç tekrar 10'dan geriye doğru saniye saniye düşmeye başlıyor. Eğer bu sürenin dolmasını beklemek istemiyorsanız yapacağınız şey olduça basit. Bilgisayarınızın ya da tabletinizin artık siz ne kullanıyorsanız onun saatini 10 dakika ileri alın ve oyuna o şekilde tekrar bağlanın. Bu sayede hesabınıza hiç beklemeden bir can eklenecektir. Aynı şekilde saati 20 dakika iler alır ve oyuna girerseniz bu defa oyuna tekrar girdiğinizde 2 can birden alırsınız. Bilmem anlatabildim mi?

Zuma Blitz Hakkında Son Söz

Umarım Zuma Blitz adına paylaştığım şeyleri beğenmişsinizdir. Ben elimden geldiği kadar size önemli ve daha önce hiçbir yerde paylaşılmamış şeyleri anlatmaya özen gösterdim. İnşallah bunda da başarılı olmuşumdur. Zaten tüm amacım ve gayemde buydu. Eğer bunu başarabildiysem ve bir kişi bile benim anlattıklarımdan kendine bir fayda sağlayabildiyse ne mutlu bana. Ha şunuda söyleyeyim; ben hızlıca yazarak geçtim amma takıldığınız bir yer ya da anlamadığınız bir bölüm olursa lütfen bana yazarak sorun. Yazıyı ben yazdım bu yüzden merak ettiklerinizin cevabıda bendedir.
Blogger tarafından desteklenmektedir.