Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

TrackRacing Online'da Hız Denemem

TrackRacing Online'da bir hız denemesi yaptım. Aslında ilk denememde sadece kendimle yarıştım. Diğer rakip oyuncuların beni geçmelerine müsade ettim. Oyunun sesi benim sesimi bastırdığı için anlamayabilirsiniz. İkinci denemede diğer yarışmacılara karşı mücadele ettim ve birinci oldum. Zaten siz de izlerseniz bitiş süresinden ne kadar bir derece yaptığımı farkedebilirsiniz.

Bakın videom...


Bilmem hız denememi beğendiniz mi? Zira TrackRacing Online'da şu zamana kadar yapılabilen en iyi süreyi ben elde ettim. İlla ki daha süratli oyuncular vardır, ancak bunu kanıtlamaları gerekiyor. Ben kanıtımı sizlerle paylaştım eğer daha iyisini yapabileceğini düşünen biri varsa buyursun. Yalnız kayıt alırsa iyi olur keza söylediğini ispatlamasıda gerekiyor. Aksi halde kuru lafa gerek yok. Süremi geçebilen biri çıkıncaya kadar TrackRacing Online'nın en iyisi şuan benim. Taa ki siz beni geçinceye kadar. Her neyse oyun adına biraz size bilgide vereyim. Lütfen okumaya devam edin...

TrackRacing Online

Kontrol: TrackRacing Online'da kontrol w,a,s,d tuşları ile yapılıyor. Kısmen diğer yarış oyunlarına göre aracı kontrol etmek daha kolay. Özellikle spin attırmak için büyük bir yeteneksizlik göstermeniz gerekiyor. Aksi halde arabanın savrulması mümkün değil. Ancak yinede bazı olasılıklar var. Şayet viraj alırken bir yöne doğru aşırı dönmeye kalkarsanız araç kontrolünüzden çıkabiliyor. Keza aracın tekerlerinin yerden kesildiği anlarda bunun olması daha bir olası hale geliyor. Fakat bu gibi durumları oyunda biraz tecrübe edinerek aşabiliyorsunuz. Öyle zor ve öğrenmesi zaman alan bir şey değil hemen kavrıyabiliyorsunuz. Misal ben geçmiş oyunc tecrübelerim sayesinde iki-üç elde profosyonel bir oyuncu oldum çıktım.

TrackRacing Online

Dikkat: TrackRacing Online'da yarışları kazanmak için dikkat gereklidir. Her ne kadar araba oyunlarına karşı aşırı bir yeteneğinizde olsa dikkatinizi doğru şekilde kullanmanız gerekir. Eğer oyuna yeterli dikkati veremezseniz sizden daha dikkatli oyuncular tarafından geçilebilirsiniz. Zira bu benim başıma çok defa geldi. Bunu özellikle TrackRacing Online için söylemiyorum. Benzer oyunlarda da durum aynıdır. Şayet sizde çok sık oyun oynayan biri iseniz bunu kendinizinde tecrübe etmiş olmalısınız. Ama ben yinede o an neler olduğunu kısaca yazayım. Misal oyunda pür dikkat birkaç viraj geçtiniz ve beyin onları kaydetti. Nasıl dönmeniz gerektiğini filan hepsi tekrar o yere geldiğinizde uygulanmak için hazır bir bilgi olarak depolandı. Ama dikkat vermemiş olsaydınız bu bilgileri es geçebilirdiniz.

TrackRacing Online

Hız: TrackRacing Online'da yarışmanın galibini hız belirler. İyi bir zamanlama yapabilmenin formülü konrollü bir sürattir. Eğer kontrol edemeyeceğiniz bir hız seviyesine çıkarsanız bunun size yaradan çok zarar getireceğini bilmeniz gerekir. Zira her kazada kaybedeceğiniz birkaç dakika oyunun kaderini değiştirebilir. Bunun için kaza yapmadan bitireceğiniz turlar size oyunda büyük avantaj sağlayacaktır. Unutmayın kontrol edemediğiniz bir şeyin size faydası olamayacaktır. Daha ziyade kontrol edebileceğiniz bir seviyede hızlı ama aceleci olmayan bir anlayışla hareket etmelisiniz. Ben videoda gördüğünüz oyunuda bu şekilde kazandım. Diğer yarışmacılardan çok hızlı değildim ama hiç hata yapmadım. Bu da kontrol sayesinde oldu.

TrackRacing Online

Tekrar: TrackRacing Online'da bölümleri tekarar etmeniz daha iyi sonuçlar almanızı sağlayabilir. Çünkü aynı bölümü her oynadığınızda geçtiğiniz yolları ve karşınıza çıkacak virajları otamatik olarak ezberlersiniz. Bir dahaki sefere bunları bilerek oynayacağınız için ilk oynayışınızdan daha iyi bir performans ortaya koyarsınız. Beyin otomatik olarak geçtiğiniz yerleri ve edindiğiniz tecrübeleri an an güncelleyecektir. Keza aynı bölümü oynamasanız bile benzer yerler geldiğinde geçmiş oyun tecrübesini hatıryacak ve sizi ona göre yönlendirecektir. Bu yöntemi birkaç defa uygularsanız zaten siz de nasıl işe yaradığını görebilirsiniz. Özellikle amatör bir oyuncu iseniz ara ara bunu uygulamak oyun becerilerinizde geliştirecektir.

TrackRacing Online

Viraj: TrackRacing Online'da dar açılı virajlar tehlikeli olabiliyor. Fakat biraz hız kesmeniz hata yapmadan virajları geçmenize imkan veriyor. Zira virajda kaybedeceğiniz birkaç dakikada bir başkası tarafından geçilebilirsiniz. Zaten TrackRacing Online'da diğer rakip oyunculara fark atabileceğiniz alanlar bu virajlı bölgelerdir. Mümkün mertebe hata yapmadan o alanları aşabilirseniz çok süratli olmasanızda virajlardaki hatasızlığınız oyunda size iyi bir derece kazandıracaktır. Pek tabii oyun yalnızca virajlardan ibaret değil. Düz bölgelerde birazda sürat yapmanızın sakıncası olmaz. Hatta diğer rakip oyuncularla arayı biraz daha açabilirsiniz. Ben kendi oynadığım oyunlarda hep bu sayede ilk üçe girmeyi başardım.

TrackRacing Online Taktikleri


Yukarıda yer alan yazıda TrackRacing Online hakkında bilmeniz gereken ne varsa hepsini yazdım. Ankca yinede oyun adına yazmam gerekneleri tam olarak bitiremedim. Yazı biraz fazla uzun olacak ama bunlarıda yazmazsam olmaz. Bu sefer çok sürmeyecek zaten. Okuyun...

TrackRacing Online'da mühim olan hatasızlıktır. Pek tabii her bölümü sıfır hata ile bitiremeyebilirsiniz. Ancak hata olasılığını en aza indirmeniz bilimsel olarak mümkündür. Şöyle ki; oyunda hız yapacağınız yerleri iyi tespit eder ve virajlara giriş hızınızı ayarlayabilirseniz yalnızca bununla bile ilk üç içinde yer alabilirsiniz. Keza bunların üzerine dikkat ve bölüm tekrarınıda eklerseniz sırtınızı yere getirebilecek kimseyi göremiyorum. Ha oyundayken bana denk gelirseniz onu bilemem. Şaka bir yana anlattıklarım bilindik ve basit şeyler gibi görünebilir. Ancak işe yaradıkları bir gerçek. Mutlaka söylediklerimi en azından bir bölümde denemenizi öneriyorum. İnanın bana o bölümde farkı kendinizde muhtemelen göreceksiniz ve bunu fark edeceksiniz.

Özellikle de oyuna yeni başlayan ve daha önce bu tarz oyun deneyimlerine sahip olmayan kişiler farkı daha net görebileceklerdir. Çünkü bölümü birinci ya da o seviyeye yakın bir konumda bitirmeleri eğer dediklerimi yapmazlarsa pek mümkün değil. Belki single player'da bir şeyler yapabilirler ama multi player'da dediklerimi yapmazlarsa toz yutarlar.

TrackRacing Online İpuçları


TrackRacing Online'da birkaç mühim ipucu var. Bunları çok defa yukarıda tekrar ettim ama aklınızda kalması için yine yazıyorum. Oyunda hız önemli ama kontollü bir hız olmalı bu. Sürekli kaza yaparsanız o yaptığınız süratin bir faydasını göremezsiniz. Aynı şekilde viraj alırken savrulmamaya özen gösterin. Zira diğer rakip oyuncular bu noktalarda sizi geçmek için peşinizde fırsat kolluyorlardır. Şayet o fırsatı verirseniz kaybedeceğiniz 10-15 saniye içinde en az 3 ya da 5 kişi tarafından geçilmeniz muhtemeldir. Bunun için yarışmadan önce birkaç defa yarışacağınız bölüme kendinizi alıştırmanız ve yolu ezberlemeniz sizin açınızdan iyi olacaktır. Böylece yarıştaki iddanızı korumayabilirsiniz. Aksi halde bu mümkün olmayabilir.

Son Söz

Umarım TrackRacing Online adına yaptığım paylaşımı beğenmişsinizdir. Zira çok vakit harcadım. Tam olarak ne kadar oldu bilmiyorum ama bir 3 saat geçti yanılmıyorsam. Tabii bu 3 saat içinde yalnızca yazı yazmadım. Bazen kafamı toplamak için video izledim arada oyun filanda oynadım. Aksi halde insan kendini yıllardır yazıyor gibi hissedebiliyor. İnşallah buna değecek bir yazı çıkarabilmişimdir. Zaten amacım insanlara faydalı olabilecek bir şeyler sunabilmek. Bunu ne kadar başarabiliyorum bilmiyorum ama ben elimden geldiği kadar yapmaya gayret ediyorum. Şayet bunda da başarı elde edebiliyorsam ne mutlu bana. Takıldığınız yerler filan olursa bana mesaj atın. Şimdilik benden bu kadark. Görüşürüz...
Blogger tarafından desteklenmektedir.