Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

New Rock City'de Coins Kasma

New Rock City'de biraz coinse mi ihtiyacınız var? Borç vermem baştan söyleyeyim! Ancak size daha fazla nasıl coins kazanabileceğinizi gösterebilirim. Yalnız çok bir şey beklemeyin nihayetinde göstereceğim numara bir hile ya da ona benzer bir şey değil. Daha ziyade günlük yapılması gereken bazı extra görevler ve ona benzer şeyler diyebiliriz.

Her neyse, lafı fazla uzatmadan sizi video ile baş başa bırakayım. Seyredin...


Gördünüz mü hiç yoktan cebimiz biraz coins gördü! Siz de bunu kendi New Rock City hesabınızda uygularsanız aynı şekilde extradan birkaç coins daha fazla kazanabilirsiniz. Yalnız bununda bir limiti var. Her gün ortalama 5 extra görev yerine getirebiliyorsunuz. Bu beş görevi yerine getirdikten sonra diğer günü beklemeniz gerekiyor. Aradan 24 saat geçtikten sonra tekrar görevler aktif hale geliyor. Bununla ilgili basit bir hile de var aslında ama onu yazının sonlarına doğru anlatmayı düşünüyorum. Zira ondan önce daha başka şeyler anlatacağım. Oldukça uzun bir yazı yazmayı amaçlıyorum. Umarım yazı boyunca beni yalnız başıma bırakmazsınız. Siz hazırsanız anlatmaya başlıyorum. Okumaya devam edin, yazı alta doğru gidiyor...

New Rock City

Rubies: New Rock City'de rubies bazı özel eşyaları alırken ya da binaların inşaat hızını arttırmak için kullanılıyor. Zira oyuna başlarken 10 adet rubiese sahip oluyorsunuz. Oyun boyunca verilen bu rubies bir yere kadar sizi taşıyabiliyor. Ancak doğru şekilde kullanılmadığı takdirde pek işe yaradığını söyleyemem. Özellikle bazı arkadaşlar oyuna başlar başlamaz rubieslerini bir çırpıda tüketip bitiriyorlar. Genelde binaların inşaatını tamamalamak için ve ona benzer bazı şeyler yaparken kullanıyorlar. İnanın bana inşaatı bitirmek için harcanan rubieslerin bir faydası olmuyor. Şayet onun gibi daha onlarca bina dikmeniz gerekiyor. Hepsi için rubies harcıyacak olursanız muhtemelen elinizde harcamak için hiç para kalmayacaktır. Zaten o kara rubieside bulabileceğinize pek ihtmial vermiyor. Eğer babanız bir milyoner değilse!

New Rock City

Enerji: New Rock City'de enerji dikkat edilmesi gereken bir konudur. Şayet oyunda enerjiniz bitecek olursa tekrar dolana kadar bir süre hiçbir şey yapamazsınız. Bu nedenle enerjinin tassaruflu bir şekilde harcanması ufak zaman kayıplarını giderebilir. Misal vermek gerekirse; New Rock City'de önceliği olan bazı görevler vardır. Tabii bunların üzerlerinde öncelik bu görevlerde diye yazmaz. Bunu sizin analiz etmeniz gerekiyor. Eğer hatalı bir tercih yaparsanızda kaybedeceğiniz bir şey olmaz. Sadece daha fazla zaman harcarsınız ve enerjinizin tekrar dolmasını beklersiniz. Fakat öncelikli görevleri iyi seçebilirseniz oyunda daha hızlı ve daha kısa zamanda çok fazla iş yapabilirsiniz. Tecrübeyle sabittir, benden söylemesi.

New Rock City

Kapasite: New Rock City'de şehriniz büyüdükçe sorunlarda ufak ufak baş göstermeye başlayacaktır. Genelde oyunda karşılaşılan en büyük sıkıntı şehir kapasitesini arttırabilmektir. Eğer kapasiteyi arttıramazsanız gelişme hızınız olduğu yerde sayacaktır. Zira kapasitesi artan şehirlerde daha fazla insan bulunmaktadır. Bu da size daha fazla para kazanabileceğiniz bir alan oluşturacaktır. Atıyorum günde 10 adet ekmek satıyorsanız nüfusu ikiye katladığınızda 20 ekmek satacaksınız. Ortalama bir şehirin kapasitesinin 1500 insan olduğunu düşünürsek kazanılabilecek paranın büyüklüğünü daha iyi görebiliriz. Benim tavsiyem, büyümek için ev ve iş yeri açın. Sürekli bunları inşa ederseniz kısa sürede şehriniz büyüyecektir.

New Rock City

Tarla: New Rock City'de sırf şehircilğe yönelirseniz diğer gelir kaynaklarına sırt dönmüş olursunuz. Zira oyunda dükkanlardan kazanabileceğiniz paranın iki ya da üç katını kazanabileceğiniz yerler var. Mesela tarla ekmek dükkan işletmekten zaman zaman daha karlı olabilmektedir. Kısa vadede iyi bir yatırım gibi durmayabilir. Fakat tarla zaten uzun vadeli düşünülmesi gereken bir yatırımdır. Şayet 20-30 tarla birden aynı anda ekerseniz ne demek istediğimi hasat vakti geldiğinde daha iyi anlayabilirsiniz. Yatırdığınız paraları ve ne kadar kar elde ettiğinizi gördüğünüzde şaşıracağınıza adım gibi eminim. Keza olacakları biliyorum; çünkü aynısı yakın zamanda ben de yaşamıştım. Eğer denerseniz siz de yaşayabilirsiniz.

New Rock City

Bina: New Rock City'de binaların öneminden bahsetmeme sanırım çok da gerek yok. Ancak ben yinede hakkında birkaç ufak şey söylemek istiyorum ve bunu denemenizi söylüyorum. Sizinde bildiğiniz gibi New Rock City'de binalar bir şehrin kapasite miktarını belirlerler. Fakat öyle bir şey var ki ne kadar çok ondan dikerseniz şehriniz daha fazla turist alıyor. Neden bahsettiğimi tahim edebildiniz mi? Hotellerden bahsediyorum! Eğer şehrinize ne kadar çok hotel dikerseniz bu işten o kadar karlı çıkabilirsiniz. Ben bunu yakın bir zamanda öğrendim. Yöntemi keşfeden arkadaşım sağolsun oyunu oynadığım için banada durumu bildirdi. İşte ben de şimdi geldim size anlatıyorum. Şehrinizde en az 5 oteliniz olursa iyi olur.

New Rock City'de Daha Fazla Para


Yukarıda New Rock City hakkında birçok şey anlattım. Ancak size anlatmak istediğim bir iki konu daha var. Onlarıda şimdi bu başlık altında kısa kısa yazmayı düşünüyorum. Okursanız sevinirim...

New Rock City'de daha fazla para kazanmak ister misiniz? O halde ne kadar arkadaşınız varsa hepsini oyuna davet edin. Çünkü New Rock City oyuna davet ettiğiniz her arkadaşınız için 100 coins veriyor. Şayet arkadaşınız oyunda dahil olursada gündelik görevlerinize yenileri ekleniyor. Extra kazanç elde edebiliyorsunuz. Yazının başında bunun bir örneğini vermiştim. Zira videoda da nasıl yapıldığını anlattım. Eğer izlediyseniz sanırım neden bahsettiğimi anlamışsınızdır diye düşünüyorum. Nasıl fikir, güzel öyle değil mi? Tabii burada mühim olan istekleri arkadaşlarınıza kabul ettirebilmekte yatıyor. Artık orasınıda siz halledersiniz sanırım. Keza arkadaşlarınızı siz benden daha iyi tanıyorsunuz.

Ama size işe yarayacak bir taktik vereyim. Oyun isteği göndermeden önce istek göndereceğiniz arkadaşınızı biraz sıkıştırın ve ısrar edin. Gerekirse başının etini yiyin. İsteğinizi kabul edeceğini söyleyincede oyuna girip daveti gönderin. Muhtemelen davetinizi kabul edecektir. Eğer tabii sizi yaptıklarınızdan dolayı arkadaş listesinden çıkarmadıysa. :)

New Rock City Hilesi


Yazının başında söylediğim gibi New Rock City'de basit bir hile var. Ancak bunu çok fazla bilen yok. Şanslısınız ki o bilenlerden biride benim. Her neyse hilenin yapımına geçelim. Bildiğiniz gibi New Rock City'de bina dikerken ve tarla ekerken belli bir süre beklemeniz gerekiyor. Süreler çok uzun olduğu için haliyle insanda sıkılabiliyor. Ama bunu aşmanın çok kolay bir yolu var. Nasıl mı? Bunu şöyle anlatayım; diyelim ki oyunda bir bina diktiniz ve binanın tamamlanması için 1 saat beklemeniz gerekiyor. Eğer bilgisayarın saatini 1 saat ileri alır ve oyuna yeniden girerseniz beklemek zorunda kalmadan bina tamamlanıyor. Yani sizin anlayacağınız, oyunda bulunan bekleme sürelerini bilgisayarın saatini ileri alarak aşabiliyorsunuz.

Son Söz

Benim New Rock City hakkında anlatacaklarım bitti. Umarım oyun adına sizinle paylaştıklarımı beğenmişsinizdir. Elimden geldiği kadar çok sorulan ve aranan konulara ağırlık vermeye özen gösterdim. Ama bazı atladığım şeylerde olmuş olabilir. Onlarıda bana mesaj göndererek sorabilirsiniz. Ayrıca yazıda takıldığınız bir nokta ya da oyunda aşamadığınız bir yer olursada bana yazın. Mümkün olduğunca size yardım etmeye çalışırım. Eğer yeteri kadar vatim olursa video bile çekerim. Tabii bu her zaman olmuyor ama sırf okuyucularım için yazdığım yazılarda olmuştur. Her neyse lafı çok fazla uzatmadan bugün yazıyı bitirmek istiyorum. Biliyorsunuz akşam maç var ve kaçırmak istemiyorum. Şimdilik benden bu kadar; görüşürüz...
Blogger tarafından desteklenmektedir.