Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

MilMo'da Para Yapma

MilMo'da extra para yapmak için kullanabileceğiniz bir yöntem göstermek istiyorum. Zira bunun yanında daha başka şeylerde de bahsedeceğim. Ama önce değinmek istediğim ilk konu para yapma ile ilgili olan bir yöntem. Bunun için bir video hazırladım. Gerçi oyundanki rüzgar sesi biraz konuşmamı bastırdı ancak yinede dikkatli bir şekilde dinlerseniz gayet net anlaşılabiliyor. Neyse lafı daha fazla uzatmadan sizi video ile başbaşa bırakıyorum. Videodan sonra tekrar görüşeceğz, bir yere ayrılmayın. Şimdi buyrun videoyu seyredin. Bakın...


Nasıl, kolay değil mi? MilMo'da extra para yapanların kullandıkları numara bundan ibaret. Aslında iki-üç ay öncesine kadar başka numaralarda vardı fakat onların kullanım süreleri doldu. Artık işe yaramadıkları için paylaşma gereği duymuyorum. Ancak yinede merak eden arkadaşlar olabilir. Onların merakını mesajla gidermeleri için ufak bir özet geçebilirim. Fakat şuan değil şimdi başka konulardan bahsetmeyi amaçlıyorum. Oyunda en az para kadar önemli sayılan şeylerden bahsedeceğim. Okumaya devam edin...

MilMo

Arena: MilMo'da arena bölgesi para ve yanında da biraz şöhret kazanmak isteyen oyuncuların uğrak yeridir. Çok sık olmasada oyundaki yeteneklerini geliştirmek isteyen oyuncularda arada arenada mücadele eder. Zira arena yalnızca şöhret ve para kazanmak isteyenler için oluşturulmamıştır. Biraz heyecan arayan ve yeteneklerini denemek isteyen oyuncularda arenada mücadele edebilir. Hatta acemi oyuncuların oyun yeteneklerini geliştirmek için yararlanabilecekleri iyi bir alandır. Yalnız tekli pvp müsabakalarına çok sık katılmanızı pek tavsiye etmem. Bireysel oyunlarda beceri ön plana çıkacaktır. Lakin kalabalık pvpler hedef gözetmeden kim kime vurabilirse şeklindedir. Karambolde oynamak her zaman daha kolaydır.

MilMo

Jeton: MilMo'da jeton (tokens), eşya ya da benzeri bir şeyi satın alırken lazım olacaktır. Neyse ki verilen her görevleri yaparken aynı zamanda da jeton toplayabiliyorsunuz. Çok sık karşınıza çıkmasada bulması o kadar da zor olmuyor doğrusu. Özellikle ada çevresinde ve ona benzeyen bölgelerde art arda jeton bulabiliyorsunuz. Diğer haritalarda jeton daha zor erişilecek bölgelerde bulunuyor. Misal air world'de jeton bulmak neredeyse samanlıkta iğne aramaya benziyor. Gerçi jetonu buluncada bir de nasıl alacağınıza kafa yoruyorsunuz. Çünkü muhakak çevresinde bir yaratık oluyor. Öyle bir iki tanede değil. Motor çetesi gibi jetonun etrafında dolanıyorlar. Eğer arkanızı hafif dönecek olursanız hepsi birden üzerinize çöküyor.

MilMo

Taşlar: MilMo'da taşlar (gems) genelde öldürdüğünüz yaratıklardan ya da geçmesi zor bölgelerden toplanabiliyor. Fakat en çok taş toplayabileceğiniz yöntem şüphesiz birkaç yaratık haklamaktan geçiyor. Özellikle the horizon da çok sayıda elmas toplayabileceğiniz yaratık bulunuyor. Zira haklanmaları biraz zor ve öyle hemen yok olmuyorlar. En azından iki-üç defa vurmanız gerekiyor. Aksi halde saldırıyorlar ya da sizden biraz uzaklaşarak tekrar vurmanızı bekliyorlar. Lakin tüm bu çabanın karşılığınıda alıyorsunuz. Normal bir haritada kazanabileceğiniz gems miktarının çok çok üzerinde değerli taş bulabiliyorsunuz. Sanırım bu da biraz zorluk çekmeye değer ha ne dersiniz, sizcede öyle değil mi? Çok iş, çok daha fazla gems demek...

MilMo

Stüdyo: MilMo'daki karakterini kendinize göre değiştirebiliyorsunuz. Göz ya da kaş gibi değişikler yapabiliyorsunuz. Bunun yanında giyimi konusunda bazı değişikliklere gidebiliyorsunuz. Yani sizin anlayacağınız baştan aşşağıya karakterinizi istediğiniz şekile sokabiliyorsunuz. Lakin bu değişiklikleri sadece belirlenen kıstaslara göre yapabiliyorsunuz. Eğer daha fazla değişiklik ve özelleştirme yapmak istersenizde biraz para harcamanız gerekiyor. Zira çok da gerekli olmadığını söylemeliyim. Fakat farklı ve başka olmak isteyenlerin yapabilecekleri en iyi şey bu. Zaten yazının başında size nasıl extra para kazanabileceğinizi göstermiştim. Çok yapmak istiyorsanız önce biraz para yapın ondan sonra karakterinizde köklü bir değişikliğe gidebilirsiniz.

MilMo

Chat: MilMo yalnız görevlerden ve oyundan ibaret değil. Pek tabii bazı farklı özellikleride var. Ne de olsa canınız her zaman oyun oynamak istemeyebilir öyle değil mi? MilMo'da işte böyle düşünmüş ve oyuna bir chat bölümü adapte etmiş. Bu bölümde yalnızca chat yapılabiliyor. Oyunda arkadaş edinmek için ve başka oyuncularla fikir alışverişinde bulunmak için çok iyi bir yer olduğunu söylemeliyim. Eğer geçemediğiniz ya da takıldığınız bir bölüm olursa bu chat bölgelerinden herhangi birine girerek daha önce o bölümü oynayan kişileri bulabiliyorsunuz. Bunun şöyle bir güzelliği var size bölümü geçmeniz için gerekli olan bilgiyi sağlıyorlar. Normalde bunu para vererek alamazsınız. Arada girip ne konuşuluyor bakmakta yarar var.

MilMo İpuçları


Yukarıda MilMo adına birkçok şeyden bahsettim. Fakat yazmam gereken birkaç konu daha kaldı. Onlarıda kısa bir şekilde yazarak yazıya son noktayı koyacağım. Özellikle bu bölümü okumanızı öneriyorum.

MilMo'da nasıl para yapacağınızı anlatmıştım. Ancak bununla ilgili önemli bir ipucu daha var. Sizinde bildiğiniz gibi para öyle her bölümde bulabileceğiniz bir şey değil. Zira ben bu zamana kadar hiç denk gelmedim. Fakat şöyle bir şey var; chat bölümlerinden herangi birine girerseniz bolca para yani diğer adı ile coins toplayabiliyorsunuz. Chat bölgesinde üç adet bölüm olduğunu varsayarsak günü cebi dolu bir şekilde kapayabilirsiniz. Hadi bir ipucu daha vereyim; chat bölümlerinde bulunan tüm paraları topladıktan sonra eğer tekrar aynı bölümlere giriş yaparsanız yeniden benzer yerlerde çok mitarda coins bulabiliyorsunuz. Tabii aradan biraz zaman geçmesi gerekiyor. 10 ya da 20 dakika sanırım yeterli olacaktır.

Eğer yeterli olmazsa biraz daha bekledikten sonra tekrar şansınızı test edebilirsiniz. Ancak buna çok gerek olacağını zannetmiyorum. Muhtemelen ilk seferde karşınıza çok mikarda coins çıkacaktır. Size sadece toplaması kalır. Belki birazda sohbet edersiniz. Coinslerin üzerine iyi gelir. :)

MilMo Para Hilesi


Aslında bunu anlatmama gerek var mı bilmiyorum. Lakin ben yine de size kısaca yazacağım. MilMo'da para yapmanın basit bir hilesi var. Dikkat ettiniz mi çok emin değilim ama MilMo, 1 saatte bir hesabınıza 5 coins ekler. Yani ne kadar çok oyunda 1 saat geçirirseniz o kadar fazla paranız olur. Elbette sizden saatlerce oyunda durmanızı istemeyeceğim ama kendinizi sanki saatlerce oynamış gibi gösterebilecek bir şeyden bahsedeceğim. MilMo'da saat hesabı yapılırken oyuncunun bilgisayarından faydalanılır. Yani siz bilgisayardaki saati 1 saat ileri alırsanız MilMo bunu 1 saattir oyunuyorsunuz olarak değerlendirecek ve hesabınıza 5 coins ekleyecektir. Eğer saati 1 değilde 2 saat ileri alırsanız kazanacağınız coins miktarını ikiye katlarsınız.

Son Söz

Umarım MilMo hakkında yazdıklarımı beğenmişsinizdir. Elimden geldiğince size MilMo adına özel şeylerden bahsetmeye özen gösterdim. Şahsen yazıyı hazırlarken hiçbir kaynaktan faydalanamadım. Sadece kendi bilgilerimi ve oyundan birkaç arkadaşımın tecrübelerini yansıttım. İnşallah bunda da başarılı olabilmişimdir. Eğer takıldığınız bir yer ya da yazıda anlayamadığınız bir bölüm olursa lütfen bana yazın. Şu aralar biraz yoğun olsamda zaman bulduğum ilk fırsatta sorularınızı yanıtlayacağımdan emin olabilirsiniz. Şimdi müsadeniz olursa yazıya burada son noktayı koyacağım. Zira oyun adına anlatacaklarımın hepsi bitti. Şayet sizin eklemek yahut bahsetmek istediğiniz bir mevzu olursada bana mesaj atabilirsiniz. Ben yazıyı sizin adınıza güncellerim. Tekrar görüşmek üzere....
Blogger tarafından desteklenmektedir.