Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

LP Recharge Nasıl Oynanır?

LP Recharge nasıl oyananır sorusunun cevabını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Size LP Recharge hakkında bilmeniz gereken ne varsa hepsini tek tek anlatacağım. Ama daha öncesinde oyun adına izlemenizi istediğim bir video var. Nasıl oynanır sorusunun cevabını beş dakikalık bu kısa video verdim. Videonun dışında önemli bazı konularada yer verdim.

Yazı videonun altına doğru akıyor. Zira önce videomu izlemenizi öneririm. Bakın...



Bilmem çektiğim video kafanızdaki soruları giderdi mi? Anca anlatacaklarım bu kadarla sınırlı değil. Bugün LP Recharge adına ne varsa ortaya koymaya çalışacağım. Merak edilen ve sıkça sorulan tüm soruların cevaplarını bu başlık altında ellerim yazmayı kesene dek anlatacağım. Umarım bu uzun yazı boyunca siz de beni yalnız bırakmazsınız ve bana arkadaşlık edersiniz. İzin buyurursanız artık ağır ağır diğer konulara geçiş yapacağım. İnşallah herkes için faydalı yazı olur. Tüm temennim bu! Okumaya devam edin...

LP Recharge

Enerji: LP Recharge'da enerji görevleri yerine getirirken ve ateş ederken sık sık lazım olacaktır. Her ateş ettiğinizde enerjinizden bir parça eksilir ve eğer yerine yenisini ekleyemezseniz hızlı bir enerji kaybına uğrarsınız. Zira yok ettiğiniz bazı robotlarda ya da enerji kaynaklarında yüklü miktarda elde edebiliyorsunuz. Özellikle her enerji santralinde mutlaka bir enerji öbeği bulunuyor. Tabii yalnızca enerji bularak tüm enerjinizi korumanız mümkün değil. Bunu enerjinizi tasarruflu bir şekilde kullanarak ve gereksiz hamleler yapmayarak bir nebze koruyabilirsiniz. Velev ki enerjiniz tamemen tükenirse o zaman görevi yeniden yapmak durumunda kabailirsiniz ya da biraz kristal harcamak gerekebilir. Bu nedenle enerjinizi tüketmeyeye dikkat edin.

LP Recharge

Kristal: LP Recharge'da kristal, eşya ve benzeri şeyleri satın alırken daima lazım olacaktır. Kullanım yalnız bununla sınırlı değil. Misal takıldığınız bir bölümü tekrar aynı yerden oynamak isterseniz bir miktar kristale ihtiyacınız olacaktır. Eğer istenilen mikarı karşılayacak kristale sahip değilseniz bölümü en başından oynamak zorunda kalırsınız. Bunun başınıza gelmemesi için çok fazla kristal tüketmemeye gayret edin. Mümkün mertebe geçebileceğinizi düşündüğünüz bölümlerde kristal harcamayın. Aynı bölümü tekrar oynamak hem oyun kabiliyetinizi bir adım daha geliştirmenize yardımcı olacaktır hem de kristalleriniz cebinize kalacaktır. Zira ileriki bölümlerde ne çıkacağını ben de dahil bilmiyoruz. Onun için biraz kristalinizin olması her zaman iyidir.

LP Recharge

Güç: LP Recharge'de bölüm geçtikçe karşınıza çıkan robot ve benzerlerinin güçleride artacaktır. Zira siz de aynı oranda gücünüzü yükseltmezseniz her yeni bölümde işlerin biraz daha zorlaştığını farkedebilirsiniz. Bu yüzden muhakak bölümün sonunda kazandığınız kristallerle gücünüzü arttırın. Aksi halde vuruş güçünüz çok aşşağılara düşecektir ve muhtemelen aynı bölümü tekrar tekrar oynamak zorunda kalacaksınız. Ancak yinede bu haldeyken hareketli bir oyun stili sergilemeniz durumdan çok da etkilenmeye biliceğinizi söylemeliyim. Tabii bunu nereye kadar götürürsünüz orasını bilemem. Size geçmiş tecrübelerime dayanarak söyleyeceğim tek şey gücünüzü her ne olursa olsun yükseltin. En azından sonra başınız ağrımaz.

LP Recharge

Kalkan: LP Recharge'da kalkan hayati bir öneme sahiptir. Şöyle ki oyunda normal şartlarda alacağınız bir darbede 10-20 enerjiniz düşerken kalkan kullanmanız halinde bu rakam 5'lere kadar düşüyor. Eğer kalkan gücü çok yüksek değilse enerji kaybediyorsunuz. Aksi halde kalkanınızın gücü ileri bir seviyedeyse aldığınız darbeler yalnızca kalkana zarar veriyor. Ancak belli bir darbe limitiniz var. Velev ki bu darbe limitinin üzerinde bir hasar meydana gelirse kalkan koruması otomatik olarak devre dışı kalıyor. Kalkan hasar aldığı için o bölümde tekrar kullanamıyorsunuz. Taa ki bölüm bitene ve yeni bir bölüme başlayana kadar. Ondan sonra kalkan yeniden devreye giriyor ve sizi korumaya devam ediyor. Darbe limiti dolana kadar koruma sağlıyor.

LP Recharge

Rütbe: LP Recharge'da rütbe her bir bölümde gösterdiğiniz başarıyla doğru orantılı bir şekilde yükseliyor. Eğer bölümü belirlenen düzeyin üstünde bir derece ile bitirirseniz daha fazla puan elde edebiliyorsunuz. Kazandığınız bu puanlarda zaten direk rütbenize yansıyor. Üst üste başarı düzeyi yüksek geçişler sağlayabilirseniz extra enerjiden kazanabiliyorsunuz. Tabii bunun için aynı bölümü birkaç defa tekrar tekrar oynamanız gerekebilir. Zira her bölümde aynı performansı sergilemek o kadar kolay olmuyor. Fakat biraz pratik ve tekrar, bölümü üç yıldızla bitirmenizi sağlıyabilyor. Bu da size aynı zamanda fazladan 15 kristal kazandırabilir. Bilir diyorum çünkü o bölümü daha önce oynayanları puan olarak geçmeniz gerekiyor.

LP Recharge Taktikleri


Yazının yukarıda kalan kısmında LP Recharge hakkında birçok şey yazdım ve size sundum. Fakat yine de oyun adına yazmam gerken birkaç konu kaldı. O konularada bu başlık altında değinmek istiyorum. Okuyun...

LP Recharge'da sabit kalırsanız robotlar tarafından darbe alma ihtimaliniz bir hayli artıyor. Ağır kalırsanız yine aynı şekilde darbe alma ihtimaliniz aynı oranda devam ediyor. Ancak hareketli bir oyun stili sergilediğiniz takdirde robotların size erişmesi daha zor oluyor. Belki çok sık kaçmak zorunda olmak size yorucu gelebilir. Lakin işe yarar bir taktik saldırısı olduğunu söylemem gerekir. Örnek vermem gerekirse; üzerinize doğru gelen 5 robot olduğunu düşünün. Sabit bir şekilde durarak kaçını darbe almadan haklayabilirsiniz ya da ağır ağır hareket ederek. Durun cevap vermeyin, ben yanıtlayayım. İki yahut üç robotu öyle değil mi? Zira daha fazlasının imkanı yok. Ama kaçarak saldırırsanız üzerine gelen bu beş robotun beşinide hiç darbe almadan haklamanız mümkün.

Tabii kaçarken bazı tahmin edilemeyen sonuçlarda alınabilir. En kötü ihtimalle çıkmaz bir alana girebilirsiniz ya da ona benzer bir yerde kendinizi istemeden köşeye sıkıştırabilirsiniz. Ancak tüm bunları yaşama olasılığınız diğer olasılıklardan daha düşüktür. Bu nedenle oyunda bu taktiği kullanın.

LP Recharge Kristal Hilesi


Norlam şartlarda LP Recharge'da kirstal kazanmak için yaklaşık 45 bölüm geçmeniz ya da oynadığınız bölümleri en iyi derece ile bitirip adınızı top 10 listesine sokmanız gerekir. Ancak geçenlerde kristalin cheat engine adı verilen bir program yardımıyla yükseltilebildiğini gördüm. Çok net bir şekilde size bunun gerçekliği hakkında teminat verebilirim. Ben kendimde denediğim için bu kadar emin konuşuyorum. Şuan o videoyu burada paylaşmayacağım çünkü konumuz hileler değil. Fakat haberiniz olsun diye yazıyorum, bana mesaj atarsanız size videonun adresini yollayabilirim. Mesajlarınıza en geç 3 gün içinde yanıt vermeye çalışacağım. Eğer bu süre zarfında benden bir yanıt gelmezse biraz daha bekleyin çalıştığım için yanıt yazmam biraz zaman alabilir. Ama gördüğüm an muhakak cevap yazarım.

Son Söz

LP Recharge hakkında anlattıklarımı beğendiniz mi? Umarım size bir nebze dahi olsa yardımcı olabilmişimdir. Zaten yazıyı hazırlamamdaki amaçta buydu. Çünkü ben oyuna ilk başladığımda bir hayli zorlandım ve öğrenmem açık konuşmak gerekirse pek de kolay olmadı. İşte siz de benim bu yaşadıklarımı yaşamayın diye bu yazıyı kaleme aldım. İnşallah sorularınıza bir cevap ve yüzlerinize mutlu birer gülümseme yerleştirebilmişimdir. Bunu her yazı bitiminde tekrarlıyorum ama çekinen bazı arkadaşlar oluyor. Lütfen arkadaşlar takıldığınız bir yer filan olursa bana yazmaktan çekinmeyin. O iletişim sayfasını sizin için koydum oraya. Siz sorularınızı bana daha kolay ulaştırabilin diye. Sakın ha çekinmeyin bana yazmaktan. Hadi görüşürüz...
Blogger tarafından desteklenmektedir.