Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Jungle Heat'de Para Yapma

Jungle Heat'de para yapma konusunda bir sıkıntı yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Zira bugün size Jungle Heat'de para yapmasını göstereceğim. Bunun yanında oyun adına başka şeylerde anlatacağım. Ancak önce söz verdiğim gibi para yapma konusuna değinmek istiyorum. Bunun için bir video izlerseniz oyunda daha fazla para nasıl yapılır görebilirsiniz. Seyredin...


Nasıl basit öyle değil mi? Aslında göründüğü kadar kolay değildir. Zira savaş multiplayer olsaydı işim çok daha zor olurdu. Belki kaybeden taraf ben bile olabilirdim. Bunu geçmiş oyun tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Keza yaşadığım birkaç acı tecrübede bunu gördüm. Bu yüzden multiplayer modda saldıracağınız kişiyi iyi analiz etmeniz gerekiyor. Saldıracağınız noktaları tek tek gözden geçirmeniz ve olasılıkları tahmin edebilmeniz lazım. Özellikle hata yapma ihtimalinide göz önünde bulundurmalısınız. Hepsinden önemlisi askeri birliklerinizi saldıracağını yere göre seçmelisiniz. Yanlış tercihler muhtemelen kötü sonuçlar doğuracaktır. Bunun için single player modda biraz taktik ve strateji çalışmak gerçek zamanlı savaşlarda iyi sonuçlar verecektir. Lütfen okumaya devam edin, yazı aşşağıya doğru devam ediyor...

Jungle Heat

Savunma: Jungle Heat'de savunma sistemi ince işçilik gerektirir. Bana göre bir dizi kule ve arkalarına eklenen toplar şehir savunmasında iyi bir tercih olabilir. Ancak yinede tam bir güvenlik söz konusu olamaz. Savunmanız ne kadar güçlü olursa olsun illa ki saldıran kişi şehrinize büyük oranda hasar verecektir. Ama bu hasarı en aza indirmek için güçlü bir savunma ve ona destek verecek bir yapılar inşaa edebilirsiniz. Unutmayın saldırının boyutu ne kadar büyük olursa olsun şehrinize verebilecekleri zarar sizin saldırıyı püskürtme zamanınızla doğru orantılıdır. Şayet saldırı yapanın gücü sizin savunmanıza direnebilirse savaşı kazanmanız biraz zaman alacaktır. Fakat saldıran kişinin birlikleri savunmanıza direnç gösteremeyecek güçteyse geri püskürtmeniz daha kısa süreceği için alacağınız hasarda ona göre daha az olacaktır. Yani buradaki olay savaşın süresidir.

Jungle Heat

Saldırı: Jungle Heat'de saldırı yapmadan önce üzerinde biraz düşünülmesi gerekir. Saldırılacak bölgenin konumu ve savunma sistemi muhakak iyi analiz edilmelidir. Aksi durumda hesaplanamayan bazı şeylerle karşılaşılabilir ve düşünülmeyen sonuçlar alınabilir. Unutulmamalıdır ki her savaşta olasılıklar vardır. Aleyhinizde ilerleyen bir savaşın düşünülmeyen bir hesap yüzünden lehinize dönebileceği anlar olacaktır. Fakat bu demek değildir ki yaptığınız şey doğru değil. İlla ki hatalar olacaktır mühim olan bu hatalardan ders çıkarmaktır. Zira aynı şeye defalarca düşmek sinirlerinizi yıpratacaktır. Her ne kadar bir oyunda olsa Jungle Heat'de hatanın telafisi olmuyor. Size tavsiyem savaşa girerken acele etmeneniz yönünde olacaktır.

Jungle Heat

Petrol: Jungle Heat'de petrol çok önemlidir. Her ne kadar kendiniz petrolü üretebilsenizde bazen yeterli gelmediği anlar olabiliyor. Zira petrol araçların ve diğer şeylerin çalışması için gerekli bir kaynaktır. Eğer yeteri kadar petrol üretemezseniz oyunda büyüyemezsiniz. Bunun için her zaman ihtiyacınızın fazlasını elinizde bulundurmanız önemlidir. Zor zamanların ne zaman geleceği bilinmediği için bence petrol biriktirmek akıllıca bir yatırım olacaktır. Bana göre en iyi petrol elde etmenin yolu yağmadır. Kendinizden güçsüz ülkelere saldırarak çok rahat petrol elde edebilirsiniz. Yalnız bunun dışında kendi ülkenizde de petrol üretimine devam etmeniz gerekirz. Keza sadece yağma yaparak elde edeceğiniz petrol çok yeterli gelmeyebilir.

Jungle Heat

Elmas: Jungle Heat'de elmas yapıların zamanını hızlandırmak için ve bazı özel eşyaları satın alırken lazım olabiliyor. Zira oyun içinde akıllıca kullanılırsa çok iş yaptığını söyleyebilirim. Ancak öyle para gibi havadan kazanılan ya da oyunda üretilebilen bir şey değil. Bunun için eğer elinizde elmas varsa öyle har vurup harman savurmamanızı tavsiye ederim. Çünkü az bir miktar elmas bile yerinde kullanıldığı takdirde hayat kurtarabiliyor. Aslında bunun en iyi örneğini kule inşa ederken görebilirsiniz. Özellikle saldırı altındayken anında savunmanıza destek verecek yapılar dikebilirsiniz. Ne işe yarar ki bu kadar elmas dediğini şey savaşın kaderini değiştirebilir. Siz yeter ki elması yerinde kullanın. Faydalarını kullandıktan sonra görürsünüz.

Jungle Heat

Altın: Jungle Heat'de altın, elmas karşılığında satılan özel eşyalar dışında her alanda kullanılabilir. Bina dikerken ya da benzeri şeyleri yaparken hep altın lazım olacaktır. Neyse ki altını kazanması öyle zor da değildir. Zira oyunda maden kurarak ya da savaş yaparak altın elde edilebiliyor. Bana kalırsa en güzel altın elde etme yöntemi bolca maden kurmak ve buna parelel şekilde şavaş yapmaktır. Tabii her zaman aynı derecede altın kazanmanız mümkün olmayabiliyor. Gerçek hayat gibi bazen az maden çıkıyor bazende çok. Ancak şunu söyleyebilirim, çıkan maden uzunca bir süre işinizi görüyor. Üzerine savaştan elde ettiklerinizde eklenince ohoo değmeyin keyfinize. Altın sıkıntısı filan yaşamazsınız.

Jungle Heat Taktikleri


Aslında yukarıda Jungle Heat adına taktik sayılabilecek birçok konuda bilgi verdim. Ancak anlatmam gereken konuları bitiremedim. Size bahsetmek istediğim birkaç konu daha kaldı. Onlarıda bu başlık altında kısa kısa yazarak yazıyı noktalayacağım. Merak etmeyin uzun olmayacak. Okuyun...

Jungle Heat'de savunmanın öneminden bahsetmiştim. Savunmanız ne kadar kuvvetli olursa alacağınız hasarın miktarıda ona yakın bir seviyede olur. Zira benim kendime has şöyle bir taktiğim var. Ben buna yemleme saldırı diyorum. Genelde oyunda saldırdığınız bir yeri yıkamadığınız takdirde hemen bir misilleme gelebiliyor. Akılları sıra yaptığınız saldırıya bir karşılık vermek istiyorlar. Aslında iş yapan bir yöntem ama bunu kendi lehinizede kullanabiliyorsunuz. Size yöntemi şöyle anlatayım; aklınızda bir şehir hayal edin. Bu şehir tüm yatırırmını savunmaya harcamış olsun. Haliyle böyle bir şehrin saldırı gücü az olacaktır. Bu yüzden düşmanlar kendi sınırları içinde mücadele etmesi gerekir. Düşmanıda ülkenin içine çekmek için ufak bir saldırı yapılır. Muhtemelen bu saldırının ardından düşman yemi yutar.

Ancak bazen savunmanızı görüp tırsabiliyorlar. Bu gibi durumlarda birkaç defa art artda saldırılar düzenlemeniz gerekiyor ki düşmanınız kızsın ve size saldırmaktan başka çaresi olmadığını anlasın. Kendini çıkmazda hissedince emin olun yemi yutacak ve size saldıracaktır.

Jungle Heat Hilesi


Jungle Heat'in altın, elmas ve petrol yapmak için bir hilesi var. Yalnız bu hile multiplayer modda çalışmıyor bunu baştan söyleyeyim sonra hayal kırıklığı yaşamayın. Hile Gamekiller adında bir program kullanılarak yapılıyor. Hatta YouTube'de bununla ilgili birkaç video var. Arama kutusuna "Jungle Heat Gamekiller" yazarsanız video karşınıza çıkacaktır. Şunuda belitmek isterim benzer diğer videolara itibar etmeyin. Onların çoğu sahte ve muhtemelen hesabınızı ele geçirmek isteyen kişilerce hazırlanmış videolar. Zaten video altına yazılan yorumlarıda okursanız az çok yapılan işlem hakkında bilgi sahibi olursunuz. Eğer yabancı dil bilmiyorsanız Google Translate ile sayfayı çevirebilirsiniz. Zira ben ilk önce yorumları okumanızı öneririm.

Son

Umarım Jungle Heat hakkında anlattıklarımı beğenmişsinidir. Elimden geldiği kadar oyun adına bir şeyler anlatmaya çalıştım. İnşallah sizin adınıza faydalı bir yazı olmuştur. Zira yazıyı hazırlakenki gayem bu yöndeydi. Malum oyun adına paylaşım yapan çok fazla platform yok. Var olanlarda daha ziyade oyun haberlerinden bahsediyorlar. Benim aklımada böyle bir şey geldi ve bir denemek istedim. Sanki güzelde oldu ha ne dersiniz? Bundan sonrada böyle ilerlemeyi düşünüyorum. Oyunlar hakkında edindiğim tecrübeleri ama iyi ama kötü sizlerle paylaşacağım. Bunun dışında eğer yazıda takıldığı bir yer ya da oyunda aşamadığınız bir mevzu olursa bana yazın. Unutmayın bu yazıları sizler için yazıyorum. Neyse laf yine fazla uzadı. Görüşürüz...
Blogger tarafından desteklenmektedir.