Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Dungeon Hunter 4'de Büyük Canavarı Kestim

Dungeon Hunter 4'de büyük canavarı kestim. Biraz zorladı beni kerata ama üstesinden geldim. Ah bir de şu iskeletler olmasa süper olurdu. Özellikle teke tekte daha iyi olabilirdim diye düşünüyorum. Dakka başı topraktan çıkıp çıkıp geldiler. Bir ara nereye kaçacağımı şaşırdım. Sonra daire çizmeye başladım ve az da olsa rahat bir nefe aldım. Ardından yer misin yemez, yer misin yemez misin...Gördünüz mü Dungeon Hunter 4'de büyük canavarı böyle paket ettim. Tabii az kalsın ben de paket oluyordum. Artık şansım mı yaver gitti ya da gizli bazı özel güçlerim mi var orasını bilemeyeceğim. Yendim mi yendim, mühim olan sonuç değil mi zaten? Durun bir dakika yorumları kapatayımda kimse değil yazamasın. Şaka bir yana büyük canavarı yenmesi o kadar da zor değil. Yukarıda biraz ajitasyon yaptım ama gerçeği söylemek gerekirse öyle zorlanacağınızı söylememem. Fakat şöyle bir şey de var canavara karşı düz durursanız pek bir şansınız kalmaz. Devamlı etrafında daire çizmeniz lazım ki savrulan darbelerden kurtulabilesiniz. Bazen yakalanabiliyorsunuz ama bu sonuca pek de etki etmiyor doğrusu. Okuama devam edin...

Dungeon Hunter 4

Beceri: Dungeon Hunter 4'de karakterinizin becerilerini geliştirmek için sık sık savaş yapmalısınız. Böylece kazandığınız puanlarla becerilerinizi artırabilir ve yönettiğiniz karakterinizi daha güçlü kılabilirsiniz. Tabii bu becerileri elde etmek öyle kolay değil. Oyun süresi boyunca uzun ve meşakatli bir yolun sonunda kazanabilirsiniz. Nasıl level atlamak için bir puana çıtasını aşmanız gerekiyorsa aynı şey özel becerileri güçlendirmek içinde geçerli. Zira biraz sabır ve iki kase yoğurt olmadan bu işler olmuyor. Yoğurt ne alaka demeyin o kadar süre oturmanız sindirim sisteminizi yavaşlatacaktır. Oyunun üzerine soğuk iki kase yoğurt yerseniz sisteminiz tekrar eskisi kadar sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam eder. Bunu niye anlattım bilmiyorum.

Dungeon Hunter 4

Tılsım: Dungeon Hunter 4'de bulacağınız her tılsım karakterinizi bir adım bir adım ileri götürecektir. Özellikle güç tılsımı bulursanız kendinizi şanslı olarak görebilirsiniz. Zira güç tılsımı bulması ve elde etmesi en zor tılmsımdır. Pek tabii bazı hırdavatları kullanarakta kendinize tılsımlar yapabilirsiniz ama çok da yerden bulunanlar kadar iş yapacağını söylemem. Belki yapanlar vardır onu bilemem ama ben kendi yaptıklarımı göz önüne aldığımda çok da başarılı olmadıklarını biliyorum. Yine böyle kendi yaptığınız tılsımları geliştirmeyi ya da zor bulunan metaller ekleyerek özelleştirmeyi deneyebilirsiniz. Ortaya güzel bir şey çıkar belki. Bakın karışık salataya içinde her bir halt var ama tadı inanılmaz. Belki tılsımda da durum buna benzer olabilir. Mantıksız mı?

Dungeon Hunter 4

Malzeme: Dungeon Hunter 4'de iyi malzemeleriniz varsa sırtınız kolay kolay yere gelmez. Zira benzer oyunlarda olduğu gibi malzeme Dungeon Hunter 4'de de önemlidir. Misal zırf; en kötüsü bile iş yapar. Hiç yoktan alacağınız darbelerin bir kısmını bloke edebilir. Bu sayede daha az canınız azalır ve bir nebze de olsa rahat nefes aldırır. Kılıçta öyle tabii ben sizin oyunda hangi karakteri tercih ettiğinizi bilemem. Sadece kendi kullandıklarımı ve tecrübe ettiklerimi yazabilirim. Ama gelene hitap eden çok fazla malzeme var. Her ne kadar şekil ve görünüş bakımından birbirlerine fazla benzemeselerde aynı işlevi gördüklerini söylemeliyim. Zaten siz de az çok neyin ne olduğunu bilen insanlarsınız. Yoksa değil misiniz, beni kandırmayın bak!

Dungeon Hunter 4

Meydan: Dungeon Hunter 4'de bazen tek başınıza karşı koyamayacağınız durumlar olabiliyor. Böyle anlarda meydana girerek kendinize işbirlikçi birkaç kişi bulabilirsiniz. Bulduğunuz kişilerin leveli ve yetenekleri göründüğü kadar iyi mi değil mi onu ancak savaşta öğrenebilirsiniz. Yinede ben çok fazla dış görünüşe aldanmanızı önermem. Zira çok defa yanıldığımı bilirim. Meydanda ahkam kesenlerin çoğu genelde ilk ölen olur. Bunun nedenide hesapsız ve plansız hareket etmeleridir. Onun için size tavsiyem anlaşabileceğiniz ve takım halinde hareket edebileceğiniz kişilere yönelmeniz kendi açınızdan iyi olacaktır. Yoksa bireysel mücadeleler pek sonuç vermiyor. Biliyorum çünkü ben o meydanda hava atan çocuklardan biriydim.

Dungeon Hunter 4

Pvp: Dungeon Hunter 4'de pvp mücadelelerine girerek becerilerinizi ve yeni yeteneklerinizi test edebilirsiniz. Aslında tek başına bile pvp size güzel şeyler kazandırabilir. Ancak teke tekte durum biraz can sıkıcı olabiliyor o yüzden takımlar halinde savaşlara girmenizi tercih ederim. Orada çok bir şey yapamazsanız bile puan kazanabiliyorsunuz. Şayet güçlü bir takıma denk gelirseniz daha fazlasınıda kazanabilirsiniz. Ama dediğim gibi genel puanınız takımın kazandığı puanlada alakalı biraz. Siz ne kadar kazanırsanız kazanın genel puana ekleniyor. O genel puanda yarış sonunda en iyi performan yapan oyunculara eşit şekilde dağatılıyor. Belki değişmiştir şimdi sistem bilmiyorum ama yakın zamana kadar böyledi.

Dungeon Hunter 4 Taktikleri


Yukarıdaki yazıda Dungeon Hunter 4 hakkında birçok şey paylaştım. Ancak oyun adına yazmak istediklerimi tam olarak bitiremedim. Hala birkaç eksik parça olduğunu düşünüyorum. Onlarıda kısaca yazarak yazıya son noktalayı atacağım. Okuyama devam edin, ilginç şeyler yazdım...

Dungeon Hunter 4'de bazı haritalarda kör nokta denilen alanlar var. Oralara girdiğiniz takdirde diğer oyuncula size erişemiyor. Hiçbir şekilde herhangi bir darbe ya da temas kuramıyorlar. Onların nerelerde olduğunu buradan şuan için söylemek istemiyorum. Zira bu bölgeler çok fazla ağızdan ağıza yayılırsa kısa bir süre içinde bölgelerin kapatılacağını biliyorum. Benzer bir bölgemiz vardı öyle yakın zamanda kapatıldı. Bunlarda kapatılmasınlar diye kendimce yazdıklarıma ufak bir sansür koydum ama bana mesaj atarsanız size bu noktaların nerelerde olduğunu söylerim. Neden bu boktaları size öneriyorum hemen onuda söyleyeyim; bu noktalara girerseniz kimse size vuramıyor ve orada bulunan her kesi kesebiliyorsunuz.

Bununla ilgili bir şey daha var. Aynı kör nokta gibi bir tılsım bölgesi var. O bölgenin çevresinde sürekli tılsım çıkıyor. Sanırım 4-5 dakikada bir tılsım bulabiliyorsunuz. Hatta videosu var YouTube'de seyretmenizi öneririm çok ilginç bir şey gerçekten. Nasıl yapıldığıda videoda gösteriliyor.

Dungeon Hunter 4 Cevher Hilesi


Dungeon Hunter 4'de bir cevher hilesi var. Hile gamekiller adı verilen ufak bir programla yapılıyor. Programa istediğiniz cevher miktarını rakam şeklinde yazıyorsunuz ve ok butonuna tıklıyorsunuz. Birkaç saniye içinde program sizin oyundaki hesabınıza cevheri ekliyor. Hilenin nasıl yapıldığı ile ilgili bir video sosyal paylaşım sitesi YouTube'da var. Oyunun adını yazarak dediğim o videoya erişebilirsiniz. Eğer bulamazsanız bana mesaj gönderin ben size videonun linkini ve programın adresini gönderirim. Ancak buna çok fazla gerek olacağınıda sanmıyorum. Dediğim gibi adını yazınca şak diye hemen karşınıza çıkı veriyor. Anlatım İngilizce ama programın kullanım şekli aynen burada size anlattığım şekilde çalışıyor. Bir de oyunla ilgili bir mevzu daha var. Mesela pvp'den filan bilerek çıkınca bir süreliğine tekrar girişiniz yasaklanıyor. İşte bunu aşmak için o size engel konan saat kadar süreyi tablet bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan ileri alarak kaldırabiliyorsunuz ve beklemeden yeniden pvp mücadelesine girebiliyorsunuz. Artık siz ne kullanıyorsunuz bilemem ama her iki cihazda da işlem aynı şekilde yapılıyor zaten. Sadece yasaklandığınız süre kadar saati ileri almanız yeter. Atıyorum 15 dakika ise 15 dakika ya da daha fazla. Ancak daha altı değil. Daha altına alırsanız yine beklersiniz. Onun için saati ileri alırken dikkat edin. Ha bir de bunları yaparken internete bağlı olmamanız gerekiyor. Yoksa yaptıklarınız bir işe yaramaz. Sadece yaptığınızla kalırsınız ona göre.

Son Söz

Benim Dungeon Hunter 4 hakkında anlatacaklarım bitti. Umarım yazdıklarımı beğenmişsinizdir. Zira ne kadar zamandır yazıyorum bilmiyorum ama bana bir yıl gibi geldi. Sanırım bunda sporun vermiş olduğu yogunluk etkiside var en azından ben öyle düşünüyorum. İsveçli bilim adamları ne der tabii bilmiyorum ama durumun böyle. Neyse en iyisi mi lafı daha fazla uzatmadan son noktayı atayım. Şayet yazıda anlamadığınız ya da takıldığınız bir yer olursa bana yazabilirsiniz. Oyunda geçemediğiniz bir bölüm yahut sorun olursada bana yazmaktanb çekinmeyin. Elimden geldiği kadar yardım etmeye çalışırım. Şimdilik benden bu kadar müsadeniz olursa artık biraz dinlenmek istiyorum. İnşallah tekrar görüşürüz, cümleten hoşçakalın...
Blogger tarafından desteklenmektedir.