Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Dead Frontier Hileleri

Dead Frontier'da birkaç hile var. Yalnız bu hileleri bilen çok kişide yok. Ancak bu yazıdan sonra artık siz de birkaç şey bileceksiniz. Zira Dead Frontier hakkında çok kapsamlı bir yazı hazırladım.

Dilerseniz ilk önce çektiğim hile videosuna bir göz atın ondan sonra tekrar görüşeceğiz. Seyredin...


Ne kadar basit bir hile, öyle değil mi? Yeniden doğma süresinin dolmasını ve sayacın sıfırlanmasını beklemeden tekrar tekrar kullanabiliyorsunuz. Her ne kadar bekleme süresi o kadar uzun olmasada birkaç defa art arda ölünce sürenin dolmasını beklemek bir işkenceye dönüşebiliyor. İşte böyle anlarda bu hilenin çok faydasını görebileceğinizi söyleyebilirim. Akıl sağlığınızı önemli ölçüde korumak istiyorsanız arada kullanmanızı tavsiye ederim. Her ne ise lafı fazla uzatmadan Dead Frontier hakkında anlatacağım diğer konularada geçmek istiyorum. Uzun bir yazı olacak, umarım beni yazı boyunca yalnız bırakmazsınız. Lütfen okumaya devam edin...

Dead Frontier

Bıçak: Dead Frontier'da bıçak bana göre silahtan daha iyi bir araçtır. Zira üzerinize gelen çok sayıda zombiyi hareket ederek haklayabiliyorsunuz. Size şöyle anlatayım; üzerinize doğru gelen 10 tane zombi olduğunu düşünün bu zombileri geri geri ilerleyerek rahat bir şekilde bıçakla haklayabilirsiniz. Keza ben çok defa bu yöntemi kullandığım için size öneriyorum. Ancak bazı kötü taraflarıda var. Misal geri geri ilerlerken çıkmaz bir sokağa dalabiliyorsunuz ya da ona benzer şeylerle karşılaşabiliyorsunuz. Ben bir defasında böyle bir şey yaşamıştım. Elbette her yöntemin bazı zaafları vardır. Fakat biraz dikkat sanırım büyük ölçüde sorunu çözebilir. Size tavsiyem gittiğiniz yeri az da olsa göz ucuyla görün. Sonra çıkmaz bir sokakta köşeye sıkışırsınız.

Dead Frontier

Tabanca: Dead Frontier'da tabanca çok yakın olmayan zombileri avlamak için ideal bir araçtır. Fakat kalabalık zombi gruplarına karşı pek başarılı olduğu söylenemez. Özellikle fazla yakında bulunan zombiler için iyi bir tercih olmayacaktır. Çünkü iki-üç atış sonunda ateş ettiğiniz zombi atış mesafesini ölmeden kat edebilir. Bunun için elinizde kullanacak başka silah yoksa zombilerin kafa bölgelerine ateş etmenizi öneririm. Öyle çok etkili bir yöntem olmasada eğer başarılı atışlar yapabilirseniz her atışta bir zombi indirebilirsiniz. Tabii ateş ederken atış mesafesinide korumayı unutmamanız hayrınıza olur. Aksi halde kendinizi kalabalık bir zombi grubunun arasında bulabilirsiniz. Benden söylemesi; sonra neden söylemedin demeyin.

Dead Frontier

Pompalı: Dead Frontier'da pompalı tüfek benim en sevdiğim silahların ilk başında geliyor. Neden mi? Çünkü çok güçlü bir tahrip gücüne sahip. Biraz ağır ateş ediyor ama ateş ettiği zamanda karşısında duran ne varsa kökünü kazıyor. Özellikle kalabalık zombi gruplarına karşı çok etkili iş gördüğünü belirtmem gerekiyor. Zira tek atışta 3-4 zombi birden öldürebiliyorsunuz ve dağılan saçmalarda boşa gitmiyor. Çevrede bulunan ne kadar zombi varsa hepsi ağır hasar alıyor. Ancak her iyi şeyin bir de kötü yanı olduğunu az çok biliyorsunuzdur heralde. Pompalı tüfeğin kötü yanıda mermi miktarının çok az olması. Şayet çok sık kullanırsanız hemen mermileri tükenebiliyor. Bunun için temkinli kullanmakta fayda var. Çünkü mermi biterse ayvayı yersiniz.

Dead Frontier

Çifte: Dead Frontier'da çifte çok uzak mesafede duran zombileri vurmak için iyi bir tercih olabilir. Zira imleci çok kaydırmazsanız ıskalama gibi bir şey söz konusu olmuyor. Özellikle ileriki bölümlerde yer alan devasa zombileri vurmak için çok ideal bir silah olduğunu söylemeliyim. Yakın mesafede de etikili ama doldurması uzun sürdüğü için biraz sıkıntı çıkarabilir. Ama siz şayet zombilerle aranızdaki mesafeyi korumayı başarabiliyorsanız yakında da bu tüfeğe iş gördürebilirsiniz. Aslında birazda oyuncuyla alakalı bir durum olduğunu bilmenizi isterim. Yoksa her silah bana göre kendine göre her mesafede iyi sonuç verebiliyor. Tabii bazı artı ve eksi yönleri var. Onlarıda siz kendi yeteneklerinizi kullanarak örteceksiniz.

Dead Frontier

Makineli: Dead Frontier kendinize bir makineli tüfek bulabilirseniz sırtınız yere gelmez. Öyle diğer silahlarda olduğu gibi çok fazla mermi sıkıntısıda yaşamazsınız. Tabii aşırı derecede mermi tüketmezseniz. Aksi halde mermi aramak zorunda kalabilirsiniz. Ama ben bunun olacağına pek ihtimal vermiyorum. Özellikle AK-47 için söylüyorum bunu. Tek tek tabanca sıkar gibi ateş edince bir sorun çıkarmıyor. Aynı şekilde diğer makineli tüfeklerde de durum aynı olacaktır. Çok fazla makineli tüfeğim olmadığı için sizide yanıltmak istemiyorum. Ama mantık olarak bakacak olursak böyle bir şeyin olmaması gerektiğini söyleyebiliriz. Ancak siz yinede temkinli olun ne olur ne olmaz bazen bilimin yanıldığı zamanlarda olabiliyor.

Dead Frontier'da Para Yapma


Yukarıda Dead Frontier hakkında birçok şey anlattım. Ancak henüz yazmam gerekenler bitmedi. Size bahsetmek istediğim birkaç konu daha var. Onlarıda kısaca yazarak yazıma son noktayı koyacağım. Okuyun...

Dead Frontier'da para yapabileceğiniz iki farklı yol var. Bu yollardan biri ilkine oranla daha zor olsada daha garanti bir yöntem. Buna misal vermek gerekirse; Dead Frontier'da vurduğunuz her zombi için para alırsınız ve bölüm sonunda bu para hesabınıza yansıtılır. Ancak öyle çok bir şey kazanacağınızı söyleyemem. Tabii bu birazda sizin o bölümde vurduğunuz zombilerlede ilgili bir meseledir. Ama yinede çok kazandırmayacağını size belirtmem gerekir. Daha çok kazanmak için biraz şansa ihtiyacınız var ve bu ikinci yöntem için geçerli. Zira oynadığınız bölümlerde kenar ve köşelerde para keseleri bulabiliyorsunuz. Özellikle zombilerin yoğun olduğu bölgelerde bunları bulma ihtimalinizin daha fazla olduğunu bilmenizi isterim.

Eğer elinizde bir pompalı tüfek varsa bu bölgelere girerek paranızın üzerine para ekleyebilirsiniz. Biliyorum biraz riskli ama pompalı tüfek iş görecektir diye düşünüyorum. Yanınızda da bir takım arkadaşıda olursa sırtınız kolay kolay yere gelmez. İşte o zaman daha fazla para yapabilirsiniz.

Dead Frontier'da Yiyecek Stoklama


Dead Frontier'da belkide sizi en çok zorlayacak şey yiyecek bulmak ve bunu korumak olabilir. Zira yeterli yiyeceğiniz olmazsa çok çabuk bir şekilde hızdan düşebilirsiniz ve daha ağır hareket etmek zorunda kalırsınız. İşte bu olmasın istiyorsanız önleminizi önceden almalısınız. Normal şartlarda pek yiyecek bulamasanızda paranızla biraz biraz yiyecek stoklarsanız daha sonrasında sıkıntısını yaşamazsınız. Aski durumda önemli ölçüde bir düşüş yaşadığınızı siz kendinizde zaten gözlemleyebilirsiniz. Ama bunu yaşamamak için en güzeli en başından önlemini almaktır. Başa gelince sonra büyük sıkıntı oluyor. Ben oyuna yeni başladığım ilk günlerde çokça yaşadım nasıl bir şey olduğunu iyi bilirim. O yüzden size tavsiyemdir bunu unutmayın.

Son Söz

İnşallah Dead Frontier hakkında anlattıklarımı beğenmişsinizdir. Ben elimden geldiği kadar oyun adına önemli konulara değinmeye gayret ettim. Özellikle Dead Frontier oynayan arkadaşların sorularına bir yanıt aradım ve onlara bu yazı ile bir cevap vermeye çalıştım. Umarım herkes için faydalı bir yazı hazırlayabilmişimdir. Keza yazıyı hazırlarkenki amacım bu yöndeydim eğer bunu başarabildiysem ne mutlu bana. Şayet olurda yazıda anlamadığınız ya da takıldığınız bir yer olursa lütfen bana yazın. Sorularınızı cevaplamak bana büyük keyif veriyor. Artık hobi gibi bir şey oldu bu. Her neyse lafı yine fazla uzattım. Nedendir bilmiyorum şu son söz kısmını bir türlü tam yerinde bitiremiyorum. En iyisi burada son noktayı koyayım. Aksi halde yazı bitmek bilmeyecek. Yeni yazılarda görüşünceye dek şimdilik hoşçakalın arkadaşlar!
Blogger tarafından desteklenmektedir.