Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

The Household'da Bedava Gems

The Household'da bedava gems almak için bir yöntem var. Bilmiyorum bunun siz de biliyor musunuz? Ancak ben oyuna henüz yeni başlayan arkadaşların bu yöntemi pek de bildiklerini düşünmüyorum. Bu sebepten ötürü onlara bir video çektim. Fakat tek anlatacağım konu bu değil. The Household hakkında hemen her şeye elimden geldiği kadar değineceğim. Tüm bildiklerimi sizinle paylaşacağım. Meraklandınız mı?

O halde ben anlatmaya başlıyorum. Ama önce bir söylediğim gibi videomuz var...


Basit öyle değil mi? Kolay ve etkili bir yöntem. Yalnız tek kötü yanı var o da bedava gems almanın bir sınırı olması. Ancak yine de iş gördüğünü kimse inkar edemez. Mesela ben kendi adıma konuşmam gerekirse aksi bir şey söylemem mümkün olmaz. Çünkü iki yöntemdende birçok defa faydalandım ve The Household'da ilerlememi hızlandırdılar. Her neyse biz esas konumuza geri dönelim. Size The Household'da bedava gems almasını gösterdiğime göre diğer konularıda anlatmaya başlayabilirim. Okuyun...

The Household

Coins: Coins, The Household'da en az gems kadar gereklidir. Bazı anlar gemsden bile değerli olduğu olabilir. Özellikle de oyunda yapı inşa ederken çok fazla ihtiyaç duyulabiliyor. Neyse ki kazanması öyle zor değil. Her görev yaptığınızda ve ürünlerinizi toplayarak hasat ettiğinizde de iyi bir miktarda coins kazanabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra arkadaşlarınızın bölgelerini yahut backwoods joenun bölgesini ziyaret ederek gün içinde extra coinsler elde edebiliyorsunuz. Hızlı coins kazanmak için iyi bir yol.

The Household

Wood: The Household'da yapıları inşa ederken çok bol miktarda wood yani odun lazım olacaktır. Neyse ki bunun için çok fazla endişe duymaya gerek yok. Çünkü oyunun başında yeteri kadar ağaca sahip bir bölge veriyorlar ama bu sizi yanıltmasın. Bölgenizde bulunan ağaçlarda odun ihtiyacınızı bir süre karşılayabiliyor. Önlemini alıpbirkaç oduncu kurmazsanız odun sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Bu durumda da biraz gems harcamanız gerekebilir. Yüz adet odun yeter mi bilmiyorum ama 5 gems karşılığında satın alabilirsiniz en ucuz odun mikarı şuan bu. O da tabii gemsiniz varsa...

The Household

Enerji: The Household'da birkaç görev yaptığınızda enerji barınızdan hemen 1 enerji puanı eksilir. Eğer bar tamamen biterse enerjiniz olmadığından ötürü bir süre görev yapamaz bir konuma gelirsiniz. Bunu yaşamamak için acelesi olmayan görevleri sonraya atın ve diğer görevlere öncelik verin. Böylece enerjinizi hem doğru şekilde kullanır hem de The Household'da fazla sorun yaşamadan ilerleyebilirsiniz. Bu sizin oyundaki level puanınızda çok büyük bir ihtimalle yansıyacaktır. Ben de yansıdı çünkü, sizde de yansıması lazım.

The Household

Yiyecek: The Household'da bir de yiyecek mevzusu var. Oyunun başlarına doğru yokluğu çok belli olmasada zaman geçtikte en az enerji kadar gerekli bir şey olduğunu anlayabiliyorsunuz. Allahtan kazanması o kadar zor değil birkaç tarla az da olsa iş görüyor. Fakat kurduğunuz küçük şehir ya da kasaba büyüdükçe çok daha fazlasına ihtiyaç duyacak bir hale geldiğinizi söylemem gerek. Onun için stoğunuzu yirminin altına düşürmeyin. Sonra başınız ağrıyor. Nereden mi biliyorum, tabii ki kendimden!

The Household

Level: The Household'da level puanı sizin oyundaki seviyenizi gösterir. Yani ne kadar yüksek bir puanınız var ise o kadar lerlemişsinizdir demektir. Bunun yanında çok iyi bazı yönleri daha var. Mesela bunlardan biri yeni level puanına yükseldiğinizde ödül vermesi gibi. Bu bazen coins ya da gems olabilirken bazende enerji, odun ya da yiyecek ödülü olabiliyor. Biraz şansla alakalı bir mevzu. Biliyorum ne kadar şanslısınız bu konularda. Bana hep odun çıkıyor nedense bir türlü anlayamadım.

The Household'da Alan Genişletme


Yukarıda The Household hakkında birçok şeye değindim. Fakat bazı teknik konularada değinmek istiyorum. Bu yüzden bir alt başlık açtım. Bir-iki konu daha antacağım. Bilginiz yoksa okumanızı tavsiye ederim.

The Household'da alan genişletmek için çok bol miktarda coinse harcamanız gerekecek. 18x18'lik bir alan için toplamda 2500 coinslik bir miktarı gözden çıkarmanız gerekiyor. Zaten bölge sizin için yetersiz gelmeye başladığında bu bir zorunluluk haline dönüşüyor. Peki ama bölge nasıl genişletiliyor? Onu da hemen sizler için anlatayım. The Household'da ekranı alanınızın dışına kaydırdığınızda etradının kare şeklinde çevrili olduğunu görürsünüz. Bu kare şeridinin üzerinde expand to 18x18 yazar. Bunun hemen üzerine tıklarsanız alanınızı genişletmek için karşınıza küçük bir pencere açılır.

Bu pencere size iki seçenek sunar. Biri conins ile alan genişletmeyle ilgilidir diğeride gemsle ilgilidir. Siz de hangisi bolsa onu seçin ve buy more yani satın al butonuna tıklayarak alanınızı genişletin. Bundan sonra 18x18'lik bir alana sahip olacaksınız. Fakat ilerledikçe bu alanıda genişletmek zorunda kalacağınızı belitmem gerek. Her oyunda bu mevzu aynı...

The Household Ücretsiz Market


The Household'da her şey için markete uğramanız gerekir. Bu bazen tohum için ya da tavuk yemi için olabilir. Ne ararsanız markette bulabilirsiniz. Hatta bazı ürünleri ücretsiz alabileceğinizide söylemem sanırım sizi mutlu edecek bir ipucu olabilir. Bu tüm market ürünleri için geçerli mi açıkçası bilmiyorum ama ördek, keçi ya da koyun gibi hayvanları alırken işe yaradığını emin bir şekilde söyleyebilirim. Ancak marketten aldığınız hayvanı hemen akibinde satmanız gerekiyor. Merak etmeyin zarar etmiyorsunuz. Hayvanı sattıktan sonra markete tekrar girerseniz ücretsiz alışveriş yapabiliyorsunuz. Neler alabiliyorsunuz hepsini yazamam ama birkaç örnek vereyim. Yem ve yiyecek ürünlerinin tümünü ücretsiz alabiliyorsunuz.

Yazı Sonu

Umarım The Household hakkında anlatıklarımdan menun kalmışsınızdır. Sizin için faydalı oldu mu bilmiyorum ama ben elimden geldiği kadar faydalı olacak şeylerden bahsetmeye çalıştım. Bu konuda benimle hem fikirseniz ne mutlu bana. Zaten bütün amacım ve gayem siz değerli kardeşlerimle bir şeyler paylaşmak ve ufak da olsa bilgi aktarmak. Eğer bunu başrabildiysem bu bana yeter. Müsadeniz olursa yazıyı burada noktalamak istiyorum. Artık bir başka yazıda tekrar buluşur ve birbirimizle bilgi aktarımında bulunuruz. Şunu unutmayın lütfen, takıldığınız bir yer olursa bana yazmaktan çekinmeyin.
Blogger tarafından desteklenmektedir.