Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

SkyTopia 2'da Bedava Gems Kazanmak

SkyTopia 2'da bedava gems kazanmak için bir yol var. Belki bunu oyunu daha önce oynayanlar biliyordur. Ancak bilmeyen çok fazla kişi olduğunuda biliyorum. Bu yüzden bir video çektim ve SkyTopia 2'da bedava gems nasıl alınır onu gösterdim.

Gelin şimdi hep beraber sizin için çektiğim bu videoyu seyredelim. Bakın...


Ne kadar basit öyle değil mi? İşin güzel tarafı sevmediğiniz arkadaşlarınızın bile size gems kazandırıyor olması. Yalnız birden bütün arkadaşlarınızı oyuna davet ederek gemsleri bir günde toplamanızı önermem. Çünkü öyle olunca çok çabuk harcanıyorlar. Mümkünse gemse ihtiyacınız olmadığı sürece bu yöntemi kullanmayın. Lazım oldukça arkadaşlarınıza istek gönderin. Ha bir de oyunun facebook sayfasından birkaç kişi eklemenizi öneririm. Bazen iyi bir müttefik çok işe yarıyor. Lütfen okumaya devam edin size oyun adına daha başka şeylerde anlatmak istiyorum.

SkyTopia 2

Gold: SkyTopia 2'da gold yani altın en az gems kadar önemlidir. Hatta bazı durumlarda gemsin bir adım önüne bile geçebilir. Neyse ki kazanması o kadar da zor değildir. Ancak yinede doğru harcanmadığı takdirde başınızı fena ağrıtabilir. Bu nedenle gereksiz harcamalardan kaçınmanız altını daha bereketli yapacaktır ve böylelikle oyunda daha fazla görev yerine getirerek hızlı bir biçimde ilerlemiş olacaksınız. Bunun yanı sıra satın almanız gereken şeyleri hiç altın derdine düşmeden satın alabileceksiniz.

SkyTopia 2

Food: SkyTopia 2 hayvanlarınızı büyüterek geliştirmek için çok miktarda fooda ihtacınız olacaktır. Oyunda genelde besinler ve yiyecekler iki şekilde temin edilebilir. İlki satın alarak, ikinciside kendi ürününüzü kendiniz ekip büyüterek. Çok zor durumda kalmadıkça birinci yöntemi önermiyorum. Daha ziyade kendi ürünüzü ekerek yetiştirmeniz taraftarıyım. Çünkü sürekli satın alamazsınız. Paranız bir yerden sonra yetersiz kalır. Ama satın almaya harcayacağınız parayı ürün yetiştirmede kullanırsanız bu sizin için daha karlı ve uzun vadeli bir yatırım olur. Unutmayın ne kadar çok ekili tarla varsa o kadar fazla foodunuz olur. Tabii hasat zamanınıda beklemeniz gerekiyor.

SkyTopia 2

Experience SkyTopia 2'da experience sizin level puanınızı gösterir. Level çubuğunuz her dolduğunda yeni bir seviyeye yükselirsiniz ve daha farklı görevlerle karşılaşırsınız. Muhtemelen yeni görevler bir önceki görevlerden biraz daha zor olur. Fakat size daha çok xp puanı kazandırır. Zaten fazla xp puanı kazandıkçada seviyeniz yükselir ve bu kısır döngü öylece devam eder gider. Yalnız benim burada anlatımıma kanıp seviye yükseltmenin bu kadar kolay olduğunu sanmayın. Her seviye bir öncekinden daha zordur.

SkyTopia 2

Sky map: SkyTopia 2'da hiç dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama sky map butonuna tıkladığınızda tüm adaları görebiliyorsunuz. Buradan diğer bölgeleri kendi adanıza bağlayarak alanınızı daha da genişletebiliyorsunuz. Fakat her adanın bir level puanı var. Eğer o level puanına erişemediyseniz adayı anca rüyanızda bağlarsınız. Önce adanın level puanı seviyesine ulaşarak adanın kilidini kaldırmanız gerekiyor. Daha sonra sky map butonuna tıklayarak adayı kendi adanıza bağlayabilirsiniz. Tabii mouseniz bozuk değilse.

SkyTopia 2

Görevler: SkyTopia 2'da birçok farklı görev var. Kimi görevler baya ter döktürürken kimi görevlerden birkaç mouse tıklaması ile halledilebiliyor. Lakin genel olarak zor görevlerle karşılaşıyorsunuz. İlk seviyelerde öyle çok dişli görevler gelmiyor. Daha ziyade leveliniz onuncu seviyelere ulaştığında zor görevlerle muhattap oluyorsunuz. Size burada küçük bir ipucu vereyim bu tip görevleri arkadaşlarınızla beraber yapabiliyorsunuz. Oyunda arkadaşınız varsa görevle ilgili yardım isteği gönderebiliyorsunuz.

SkyTopia 2 Yaratıkları


Üstte yer alan yazıda SkyTopia 2 hakkında birçok şeye değindim. Ancak yinede size anlatmak istediğim birkaç mevzu daha kaldı. Bu mevzulardan ilki SkyTopia 2'de bulunan yaratıklarla ilgili. Okuyun...

SkyTopia 2'da toplam 15 adet yaratık bulunuyor. Oyunun henüz başlarında bu yaratıklardan 3 tanesine sahip olabiliyorsunuz. Adlarını bilmeyenler için yazayım. Biri Roshoo bir diğeri Howldot ve sonuncusuda Torosa adına sahip ve bana göre en iyi yaratıklar. Fakat onlardan daha iyileride var. Kısaca ben onların adlarınıda sizin için yazayım. Frostbill Twins, Paplume, Unicorn ve Lemit. Ancak hepsi bu kadar değil. Dahasıda var: Purrcat, Zebroose, Pyroshu, Kumablaze, Florasaurus, Volcamel, Charkubi ve en tehlike arz edenleri Lavaleo. Gerçekten tam bir canavar. Tabii fiyatıda öyle. Şuan 500 gems değerinde. Eğer 500 gemsiniz varsa almanızı öneririm.

Fakat eğer yaratıklara gems harcamak istemiyorsanız size oyunun başında verilen yaratıkları büyüterek ve geliştirerek çok daha güçlü hayvanlar haline getirebilirsiniz. Ayrıca oyundaki farklı yaratıkları birleştirip yeni yaratıklarda üretebiliyorsunuz. Tabii önce yaratıkları biraz geliştirmeniz gerekiyor.

SkyTopia 2 Hileleri


SkyTopia 2'da birkaç hile görmüştüm. Fakat bu hileleri yapanların nasıl bir teknik uyguladıklarını bilmiyorum. Sadece kullandıkları programların adlarını aklımda tutabildim. Biri yanılmıyorsam cheat engine adı verilen bir program olması gerekiyor. Diğeri daha kısa bir isme sahip wpa pro. Akıl vermek gibi olmasın ama YouTube'da bununla ilgili birkaç video bulunuyor. Eğer izlemek isterseniz arama kutusuna yalnızca oyunun adını yazmanız yeterli. Zaten 4 tane video var. Bunlardan ikisi az önce bahsettiğim programları kullanarak bir şeyler yapıyorlar. Ben tam çözemedim belki sizin bu programları daha önce kullanmışlığınız vardır ve ne yaptıklarını anlarsınız. Eğer anlarsanız banada bilgi verin olur mu? Yüzük kardeşliği adına...

Son

İnşallah SkyTopia 2 hakkında anlattıklarımı beğenmişsinizdir. Benim oyun adına yazacaklarım burada bitti. Tüm bildiklerimi elimden geldiği kadar ne güzel ve detaylı şekilde sizlere sunmaya özen gösterdim. Umarım bunu bir nebze de olsa başarabilmişimdir. Eğer oyunda takıldığınız-geçemediğiniz bir yer olursa bana yazın. Bu anlattıklarım içinde geçerli. Belki ne dediğimi anlamamış olabilirsiniz. Size yardım etmekten mutluluk duyarım. Sakın ola bana yazmaktan çekinmeyin. Nihayetinde ben de sizler gibi biriyim. Şu atasözümüzü unutmayın bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır.
Blogger tarafından desteklenmektedir.