Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Lost Legacies'de Elmas Kazanmak

Lost Legacies'de elmas kazanmak için iki yol var. Bu yollardan ilki oynadığınız bölümleri iyi bir paunla bitirmek. İkincisi ise daha farklı bir şekilde kazanılıyor. Onu çektiğim bir videoda gösterdim. Ayrıca Lost Legacies adına başka konularada değindim. Tabii o konuları video halinde değilde yazarak anlatım.

Dilerseniz önce çektiğim videoya bir göz atın daha sonrada yazdıklarımı okursunuz.


Kolay öyle değil mi? Herkes Lost Legacies'de elmas kazanmanın zorluğundan dert yanıyor. Halbu ki elmas kazanmak içinde farklı yollar var. Artık sanırım dert yanmayı bırakırlar, ha siz ne dersiniz? Şunuda belirteyim tekliflerin tümünü bir günde tüketmeyin. Elmas lazım oldukça kullanın. Yoksa yaptığını bir teklifi tekrar tekrar yapamıyorsunuz. Listede sunulan bütün teklifler sadece bir kerelik karşınıza çıkıyor ve yaptıktan sonra bir daha aynı teklifi göremiyorsunuz. Bu nedenle elmaslarınızı hor kullanmayın. Her neyse Lost Legacies hakkında diğer konulara geçelim. Okumaya devam edin...

Lost Legacies

Enerji: Lost Legacies'de eğer enerjiniz biterse bir süre hiçbir şey yapamaz hale gelirsiniz. Taa ki yeterli enerjiyi tekrar elde edene kadar. Aslında pek muhim bir şey değilmiş gibi gözüksede her biten enerji size zaman kaybı ve artı puan eksilmesi olarak yansır. Bunun için enerjinin doğru şekilde yönetilmesi önemlidir. Misal oyunda enerjinin her 3 dakikada bir dolduğunu varsayarsak bir bölümü 6 dakika oynamamız halinde 2 enerji kazanmış olur ve harcadığımız enerjinin yerine yenisini koymuş oluruz.

Lost Legacies

Altın: Lost Legacies'de altın harcamalarınız için gereklidir. Oyunda elmasın dışında kullanılması gereken tüm yerlerde lazım olacaktır. Neyse ki altın kazanması bakımından kolaydır. Oynayacağınız her yeni bölümden ya da daha önce oynadığınız bölümleri tekrar oynamanız halinde bol bol altın ve puan kazanabilirsiniz. Yalnız harcarkende titiz olmak gerekiyor. Kazanması kolay diye har vurup harman savurmamak gereklidir. Aksi takdirde altın sıkıntısı yaşamanız içten bile olmaz söylemedi demeyin.

Lost Legacies

Mühür: Lost Legacies'de her yeni bölüm sonunda bir mühür kazanırsınız. Bu mühürlerin toplamı 18'i bulduğu zaman 2 seviyeye yükselirsiniz ve önünüze yeni bir harita açılır. Benzer şekilde orada da onsekiz yeni mühür toplamanız halinde yeni bir seviyeye yükselirsiniz. Fakat ikinci bölüm biraz daha zor ve geçmesi zaman alır. Daha çok enerji ve aynı zamanda altın harcamanız gerekebilir. Bu yüzden bölüm atlamadan evvel tüm hazırlıklarınızı ona göre yapın. Sonra sıkıntı yaşarsınız ve canınız sıkılabilir.

Lost Legacies

Puan: Lost Legacies'de puan altın demektir. Oyunda ne kadar çok puan kazanırsanız hesabınıza o kadar altın aktarılır. Yalnız her ne kadar görevleri büyük başarılarla bitirsenizde puanınız belli bir rakamın üzerine çıkamıyor. Bu yüzden ne kadar arkadaşınız varsa davet etmenizi öneriyorum. Çünkü Lost Legacies'a davet edeceğiniz her arkadaşınız size daha çok puan ve altın kazandıracaktır. Eğer arkadaşlarınız isteklerinize cevap vermezse oyunun face sayfasından birkaç kişiyi ekleyebilirsiniz.

Lost Legacies

Armağan: Lost Legacies'de birine armağan göndermek çok modadır. Eğer siz bir arkadaşınıza enerji ya da daha farklı bir hediye yollarsanız o da muhtemelen yerine bir başka hediye gönderecektir. Bu şekilde oyundaki ihtiyacınızın ufak bir kısmını karşılayabilirsiniz. Her arkadaşınız yalnızca günde bir hediye gönderebilir ve aynı şekilde de alabilirsiniz. Yani sizin anlayacağınız oyunda ne kadar çok arkadaşınız varsa bir gün içinde o kadar fazla hediye alabilirsiniz. Kendinize arkadaşlarınızdan bir hediye networkü kurmaz kötü bir fikir olmaz sanırım.

Lost Legacies Görevleri


Size yukarıda yer alan yazıda Lost Legacies hakkında birçok şey anlattım ve benzer şekilde düşüncelerimi aktardım. Fakat yazmam gerekenleri tam olarak bitiremedim. Müsadenizle şimdi kalan o birkaç konuyada bu başlık altında değinmek istiyorum. Okuyun...

Lost Legacies'de daha önce hiç görevler butonuna tıkladınız mı? Ekranın sol köşesinde saat olarak yer alır. İşte ona tıklarsanız karşınıza görevler adında bir sayfa açılır ve arkadaşlarınızın bir listesini görürüsünüz. Hemen yanında da ödüller yer alır. Muhtemelen az biraz ingilizceniz varsa sayfa yazanların ne anlama geldiğini anlamışsınızıdır. Ama ben yine de bilmeyen arkadaşlar olabilir diye yazayım. Diyor ki eğer yandaki listeden arkadaşlarınızı oyuna davet eder ve size verdiğimiz süre içinde gönderdiğiniz daveti kabul ettirebilirseniz ekranda gördüğünüz tüm ödüllerin sahibi olursunuz ve bunu her arkadaşınız için yapabilirsiniz.

Size bununla ilgili ufak bir ipucuda vereyim. Arkadaşınızı davet etmeden önce ona böyle bir davet göndereceğinize dair haber verin ve daveti onaylamasını isteyin. Arkadaşınızı ikna ettikten sonra daveti gönderin ve ödülleri kapın. Nasıl fikir amam dahice öyle değil mi?

Lost Legacies Hileleri


Lost Legacies'da birkaç hile var. Bu hileleri bilen var mı bilmiyorum ama ben yine de sır olarak kalmasını istemediğim için sizinle paylaşacağım. Bildiğiniz gibi her 3 dakikada bir enerji barınıza 1 enerji yükeniyor. Ancak bu bir oyunda harcadığınız enerjinin üçte biri bile değil. Hatırlayın Lost Legacies'de bir oyun 10 enerji götüyüyordu. Yani kaba bir hesap yapacak olursak bara 10 enerji yüklenmesi için yaklaşık yarım saat beklemeniz gerekiyor. Lakin o eskidendi, artık beklemek zorunda değilsiniz. Bilgisayarınızın saatini yarım saat ileri alırsanız hesabınıza 10 enerji eklendiğini görebilirsiniz. Tam 1 saat ileri alırsanız hesabınıza eklenecek enerji miktarı 20 olur. Sizin anlayacağınız saati ne kadar ileri alırsanız o kadar fazla enerji kazanırsınız.

Son Söz

Umarım Lost Legacies hakkında yazdıklarımı beğenişsinizdir. Elimden geldiği kadar en yalın hali ile anlatmaya çalıştım. Bazı yerlerde yazı çok uzayınca kafam karıştı. Aynı şeyi tekrar tekrar sildim ve yazdım. Ancak nihayetinde azmedenin elinden hiçbir şey kurtulamıyor. Gerçi biraz üstünkörü bir yazı oldu ama onuda mazur görün. Çünkü video çekmek ve fotoğrafları düzenleyerek eklemek bir hayli vaktimi aldı. Geriye kalan zamanda yazı yazmak için çok da yeterli değildi. Bu yüzden neredeyse hiç ekrana bakmadan yazdım diyebilirim. Faydasını gördüyseniz ne mutlu bana...
Blogger tarafından desteklenmektedir.