Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

İran Kedisi

İran kedisi yalnızca İran'a özgü bir kedi türüdür. Gözleri yuvarlak çemberlere benzer. Bazı kedilerin göz renkleri iki değişik renk tonuna sahip olabilir. Size İran kedileri hakkında daha çok şey anlatacağım. Ancak önce seyretmenizi istediğim bir video var. İzleyin, ondan sonra tekrar görüşelim...Bilmem paylaştığım video hoşunuza gitti mi? Sanırım İran kedilerine olan bu yoğun ilginin neden bu kadar fazla olduğunu anlamışsınızdır. İşte ben de bu nedenlerden ötürü geçen yıl kendime bir İran kedisi aldım. Şimdi sizlere bu bilgilerin tümünü aktarmak istiyorum. Okuyun...

İran Kedisi

İran kedisi yaşayan en eski kedi türlerinden biridir. Adını şimdi İran olan eski Pers İmparatorluğundan almıştır. Birçok yerde fars kedisi ya da pers kedisi olarakda anılır. Fakat genelde İran kedisi denmektedir. İran kedilerinin temel özellikleri gözlerinin çift renge sahip olabilmesidir. Bu özellik İran'a komşu Türkiye'deki bazı kedi ırklarında da görülmektedir. Van'da yaşayan kedilerde renkli gözlere sahiptir. Tıpkı İran kedilerini andırır.

İran Kedisi

İran kedisi dünya genelinde en çok tercih edilen ev kedisidir. Ekseriyetle beyaz, gümüş rengi, siyah, duman rengi, altın sarısı, mavi, kızıl, krem rengi ve vizon desenlerinde olur. Benzer farklı post renkerine sahip İran kedileride vardır. Özellikle son 10 yıldır DNA yapıları değiştirilen İran kedileri birçok pet markette satılmaktadır. Anlattıklarımdan daha farklı olabilir.

İran Kedisi

Orjinal İran kedisi iri ve yuvarlak gözlere sahiptir. Kulaklarının uçları yuvarlak hafifçe öne eğiktir. Kulaklarının alt tarafı fazla geniş değildir. Kaba olarak nitelendirilemeyecek tıknaz bir bedenleri vardır. Gövdeleri alçak ve güçlüdür aynı abartılı kaslara sahiptir. Bacakları kısa ve kalın olur. İri sayılabilecek patileri bulunur. Kuyrukları çok uzun değildir.

İran Kedisi

Bunun yanı sıra uzun, kabarık tüyleri vardır. İşte bu tüyler tıpkı gözleri gibi İran kedisinin kimliğidir. Genetik yapıları değiştirilen İran kedileri daha farklı olabilir. Hatta bu tarz kedilerin karakter yapılarında da büyük değişiklikler meydana gelebilir. Bu yüzen her renkli ve kabarık tüyleri olan kedileri İran kedisi olarak tanımlamak çok doğru olmayacaktır.

İran Kedisi

Eğer bir İran kedisi alacaksanızda bunu güvenilir bir pet marketten almanızı tavsiye ederim. İnternetten bilmediğiniz alışveriş sitelerinden sakın alışveriş yapmayın. Aksi halde size İran kedisi yerine benzer bir kedi göndermeleri çok olasıdır. Hatta internetten biraz araştırma yaparsanız konu ile ilgili çok fazla şikayet olduğunu okuyabilirsiniz.

Ücretsiz İran Kedisi


Yukarıda İran kedileri hakkında birçok şey anlattım. Şimdi müsade ederseniz size ücretsiz olarak bir İran kedisine nasıl sahip olabileceğiniz hakkında ufak bazı bilgiler aktarmak istiyorum. İran kedisi isteyenler okusun...

İran kedisi normalde çok pahalı bir kedi türüdür. Öyle her pet markette de bulunmaz. Zaten bulsanızda ücretsiz alamazsınız. Fakat petarkadas benzeri sitelerde sahiplendirme bölümleri vardır. İşte o bölümlerde İran kedisine ev arayan bazı kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

Yakın zamanda bir arkadaşım bu şekilde bir rottweiler sahibi oldu. Siz de aynı şekilde bir kedisi alabilirsiniz. Özellikle yabancı sitelerde çok fazla ev sahibi yapılmak istenen hayvanlar oluyor. Bunu yalnızca İran kedisi için söylemiyorum. Eğer bu sitelerden ev arayan hayvanlara gerekli koşulları sağlayabilirseniz ücretsiz bir hayvan sahibi olabilirsiniz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.