Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Forbidden Garden'de Hile Mi Var?

Forbidden Garden'de hile var mı bilmiyorum. Ancak iki gün önce bir video buldum. Videoda Forbidden Garden'de hile yapımını gösteriyordu. Merak edip denedim ve hiçbir şey olmadı. Belki de ben eksik ya da yanlış uygulamış olabilirim ya da ne bileyim başka bir sebebi olabilir.

Seyredin bakalım belki de siz becerebilirsiniz. Her ne kadar ben de çalışmasada...


Gördünüz mü gayet basit bir numara. Lakin ben yapamadım. Ücretsiz beş souls dışında bir şey alamadım. Fakat videonun esas adresinde birçok oyuncunun olumlu yorumlarınada rastladım. Arada çok nadirde olsa benim gibi ben yapamadım, olmuyor diyen mızıkçıkların yorumlarıda vardı. Yapanlar neden yalan söylesin ki diye düşündüm ve konuyu bloguma taşıdım. Eğer işe yarıyorsa herkes faydalansın, öyle değil mi? Okumaya devam edin...

Forbidden Garden

Gold: Aslında souls numarasının dışında bir de gold numarası var. Onuda bir başka forumda gördüm. Fakat anlatılanlar ne kadar doğru, bilmiyorum. Ben bu konularda bir hayli yetersiz bir bilgi düzeyine sahip olduğum için sadece size yazılanları aktarabilirim. Forumda aynen şöyle yazıyordu: "cheat engine kullanarak gold hilesi yapmak mümkün". Fakat nasıl, orası meçhul işte...

Forbidden Garden

Bilgi: Yukarıda bahsettiklerimin dışında daha başka şeyler de var. Ancak bunlara hile demek doğru olmaz. Daha ziyade basit küçük hatalardır. Mesela örnek vermek gerekirse Magister Ignus'un bölgesini en fazla günde bir defa ziyaret edebilirsiniz. Fakat bilgisayarın tarihini bir gün geriye ya da ileri bir güne atarsanız tekrar ve tekrar ziyaret edebiliyorsunuz. Bu da yapılacak extra görevler anlamına geliyor. Ne demek istediğimi anladınız sanırım.

Forbidden Garden

Bilgi 2: Forbidden Garden'de benzer bir mevzu daha var. Ekranın altında bulunan Warehouse'a tıklarsanız topladığınız eşyaları görebilirsiniz. Bununla birlikte eşyaları satabilirsiniz. Eşyaları sattıktan sonra aynı şekilde tarihi bir ileri ya da geri alırsanız aynı eşyayı tekrar ve tekrar satabilirsiniz. Bu da size Forbidden Garden'de artı bir gelir sağlar.

Forbidden Garden

Sonbet: Forbidden Garden hakkında anlattıklarım umarım işinize yarar. Ben henüz 30 günlük bir oyuncuyum. Her gün yaklaşık olarak 2 saatimi oyuna ayırıyorum. Bu zamana kadar oyun adına çok fazla şey duydum. Bağzılarını denedim, bazılarınıda görmezden geldim. Çok ciddiye almadım. Ancak tüm o bilgileri aklımın bir köşesine not ettim ve günü geldiğinde hepsini bir yazıda birleştiririm diyen düşündüm. İşte o gün bugünmüş. :)

Forbidden Garden

Sohbet 2: Bilmiyorum ne derece faydalı bir yazı oldu sizler için ama amacım Forbidden Garden hakkında bazı bilgiler vermekti. Az da olsa bu misyonumu yerine getirdiğimi düşünüyorum. Umarım siz de benimle benzer düşünceleri paylaşıyorsunuzudur. Size Forbidden Garden adına birkaç mevzudan daha bahsetmek istiyorum. Biliyorum yazı bir hayli uzadı ancak oyun hakkında anlatacak çok konu biriktirdim.

Forbidden Garden Taktikleri


Yukarıda Forbidden Garden yeterince şey anlattım. Fakat size oyun adına birkaç taktikde vermek isterim. Böylece Forbidden Garden'da çok daha hızlı bir yükseliş gösterebilirsiniz. Şöyle buyrun...

Forbidden Garden'de tuzak kurmak önemli bir meseledir. Bu sizi şehrinize giren yağmacılardan koruyacak bir savunma yöntemidir. Ayrıca çok iyi gelir kaynağıdır. Düşünsenize her yakaladığınız yağmacı için paranızın iki katını kazanabiliyorsunuz. Beş dakikada bir yağmacı geldiğini hesap edersek yaklaşık 1 saatte topraklarınızı en az 12 yağmacı ziyaret edecektir. Bu da 12 ayrı tuzak kurmanız gerektiği anlamına gelir. Merak etmeyin her tuzak kendi parasını ikiye katlayacaktır.

Tuzak kurmazsanız topraklarınızı ziyaret eden bu yağmacılar kazançlarınızın bir bölümünü alıp götürebilir. Onun için tuzak hem gerekli bir yatırımdır hem de çok iyi bir kazanç kapısıdır. Ne kadar çok tuzak kurarsanız o kadar fazla yağmacı yakalarsınız ve bu da size artı bir gelir oluşturur.

Forbidden Garden İpuçları


Forbidden Garden'de daha önce kimsenin anlattığını düşünmediğim iki önemli ipucu var. Bunlardan biri call friend butonunu kullanarak arkadaşlarınızı davet etmenizi gerektiriyor. Eğer arkadaşlarınız davetinize yanıt verir ve oyun isteğinizi kabul ederse hesabınıza her davet ettiğiniz kişi başına beş souls kazanabiliyorsunuz. İpucu 2: Bunun yanında aynı butonu kullanarak arkadaşlarınız yerine kendinizi davet edebiliyorsunuz. Bu sayede dilediğini kadar bedava souls kazanabiliyorsunuz.

Son Söz

Bilmiyorum ne derece faydalı şeylerden bahsettim. Ancak oyun adına hiçbir yerde olmayan şeyleri yazmaya özen gösterdim. Umarım Forbidden Garden oyuncuları olarak yazdıklarımı beğenmişsinizir. Yakın zamanda bazı mevzular daha anlatacağım size. Fakat biraz zaman geçmesini bekliyorum. Bilgilerin biraz birikmesi lazım ki böyle bir yazı daha çıkarabileyim. O güne kadar hoşçakalın, kısmet olursa tekrar görüşeceğiz...
Blogger tarafından desteklenmektedir.