Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Unity 3D Web Player Hatasına Kesin Çözüm

Unity 3D Web Player'da hata almamak için birkaç çözüm yolu var. Bütün bu çözüm yollarına değineceğim, ancak daha öncesinde hatanın neden ve niye kaynaklandığından kısaca bahsetmek istiyorum. Okuyun...


Unity 3D Web Player'da hata eklentinin yanlış ve eksik kurulmasından dolayı kaynaklanıyor olabilir. Bunun yanında güncel olmayan bir eklentininde buna sebep vermesi olasılıklar arasındadır. Bu nedenle hatanın giderilmesi için tüm bu varsayımları göz önünde bulundurmak gerekir ve Unity 3D Web Player'ın bilgisayardan silinerek tekrar yüklenmesi gerekebilir.

Unity Web Player Hatasının Çözümü


Unity 3D Web Player'da sürekli "Failed to update Unity Web Player" hatası alıyorsanız, çok büyük bir ihtimalle hatalı kurulan eksik bir eklentiye sahipsiniz demektir. Bu hata eklentinizin güncel olmamasından dolayıda kaynaklanabilir. Bunun için problemi çözmenin yolu eklentinin tekrardan bilgisayara kurulmasından geçer. Eklentiyi yeniden kurmak için aşşağıdaki yönlendirmeyi takip edin...
  • Açılan sayfadan işletin sistemizini seçin.
  • Ardındanda download butonuna tıklayarak eklentiyi indirin.
Ondan sonra eklentiyi bildiğiniz şekilde kurabilirsiniz. Eğer eklenti tekrardan hata vermeye başlarsa Unity Web Player'a bağımlı çalışan herhangi bir oyuna girerek sorunu çözebilirsiniz. Şöyle ki hata ekranına sağ tıklarsanız setup seçeneğini göreceksiniz. İşte o seçeneği seçerek eksik yüklenen Unity 3D Web Player eklentisini tamamlayabilirsiniz.

Bunun dışında Unity 3D Web Player'ı indirme yöneticisi kullanarak yüklemeye çalışırsanız hata alırsınız. Ayrıca kendi sitesi dışında farklı indirme sitelerinden yaptığınız yüklemelerde sorun teşkil edebilir. Sakın ola yukarıda yazdıklarımı uygularken bunları kullanmayın. İndirme işlemini Unity 3D Web Player'ın kendi sitesinden elle yapın. Eğer yine hata alırsanız tüm bu anlattılarımı İnternet Explorer, Mozilla Firefox ya da Google Chrome'de ayrı ayrı denemeye çalışın. Bazen tarayıcı ayarlarıda yükleme yaparken hata alınmasına neden olabiliyor.

Yazının Özeti

Bazen görüyorum, yazı çok uzun olunca özet geç diyorlar. İşte bu özet geç diyenler için hazırladığım bir kısım. Özet geçciler baksın...

Eksik Eklenti

Eksik kurulan eklenti, Unity 3D Web Player'da hata almanıza neden olur bunun için eklentiyi tekrar yüklemeniz gerekmektedir.

Güncel Olmayan Eklenti

Güncel olmayan eklentide tıpkı eksik kurulan eklenti gibi hata verir. Yeni baştan güncellenmesi gerekmektedir.

Yanlış Kurulum

Yanlış kurulum eklentinin doğru şekilde çalışmasını engeller. Eklentinin tekrar yüklenere bilgisayara kurulması sorunu çözecektir.

İndirme Yönetici

Unity 3D Web Player'ı yüklerken indirme yöneticisi kullanmayın. Direk kendi web sitesinden elle yükleyin. Yoksa hata verir.

İndirme Siteleri

Unity Web Player'ı kendi sitesi haricinde başka sitelerden indirmeyin. Aksi halde hata almanızı normal karşılamanız gerekir.
Blogger tarafından desteklenmektedir.