Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Süs Köpekleri

Animal Planet süs köpekleri hakkında bir yazı yayınladı. Yazıda en güzel süs köpeklerine yer ayırdı. Ben de o yazıyı sizin için çevirdim ve bir liste haline getirdim. Umarım beğenirsiniz. İşte Animal Planet tarafından yayınlanan ve benim tarafımdan çevirilen o yazı...


King Charles Spaniel

King Charles Spaniel küçük ve dayanıklı bir köpektir. Sesiz ve itaatkar bir yapıdadır. Genelde insanlarla çok iyi anlaşır. Ancak aşırı ilgi köpeği rahatsız edebilir. 2000'li yılların başlarında Amerika'da popüler hale gelmiştir. Birçok insan o dönemde bir King Charles Spaniel sahibi olabilmek için çok uçuk miktarlarda paralar ödemek zorunda kalmıştır.


Chihuahua

Chihuahua dünyanın en ufak köpek türlerindir biridir. Yerden yükseklikleri 13 santimetreyi bulabilir. Ağırlıkları ise 0,5 ve 2,7 kilogram arasında değişiklik göstermektedir. Postları çeşitli renk karışımlarından oluşur. En çok tercih edilen Chihuahua köpekleri siyah ve beyaz post renginde olanlardır. Özellikle tek renk olanlar çok fazla talep görmektedir.


Japan Chin

Japan Chin, Japonya'da yetiştirilmiş bir köpek ırkıdır. Çok eski bir dönemde pekinuva cinsinin çeşitli ırklarla melezleştirilmesi sonucu meydana geldiği düşünülmektedir. Isırmaya eğilimlidir. Sadık ve enerji doludur. Aynı zamanda çok iyi bir bekçi köpeğidir. Yaşam süresi 12 ila 14 yıl arasında değişiklik göstermektedir. İyi bakılırsa 16 yıl kadar yaşayabilir.


Maltese

Maltese, Güney Avrupa'da yer alan Malta adasına ait bir köpektir. 2800 yıl önce adanın yerlileri tarafından keşfedilmiştir. O dönemlerde çoban köpeği niyetine kullanılmıştır. Eğitilmesi kolay ve çok zeki köpeklerdir. Sahibine son derece bağlıdır. Bunun yanında itaatkar, uygumludur. Geçmişte zengin çiftlik sahipleri tarafından rağbet görmüş bir ırktır.


Pomeranian

Pomeranian, Güney Baltık kıyılarında yetişmiş bir köpek ırkıdır. Çok eskiden o bölgede yaşayan ve hayvancılıkla ilgilenen köylüler Pomeranian'ı çoban köpeği olarak kullanmışlardır. Kesinlikle tanımadıkları bir kimseyi çevrelerine yaklaştırmızlar. İtaatkar ve söz dinleyen köpeklerdir. Korumacıdır, emanet edilen bir şeyi canı pahasına savunur.

Diğer Süs Köpekleri


Süs köpekleri listesinin ilk sırasını bitirdik. Şimdi listenin ikinci bölümü olan diğer köpekler kısmına geçiyoruz. Bu bölümü biraz kısa tutacağım...

Affenpinscher

Affenpinscher, Alman dilinde maymun köpek anlamına gelmektedir. Yıllar önce küçük kemirgenleri avlamak için kullanılmışlardır.

Yorkshire Terrier

Yorkshire Terrier saldırgan bir köpektir. Sahibi haricinde kimseyi sevmez ve yanına yaklaştırmaz. Başka köpeklerdende hiç hoşlanmaz.

Bichon Frise

Bichon Frise, Fransızca'da kıvırcık tüylü kucak köpeği anlamına gelir. Tatlı şirin bir dış görünüme sahiptir.

Brüksel Griffonu

Brüksel Griffonu, Belçika'da üretilmiş bir süs köpeğidir. Suratı kısa, gözleri iri ve koyu renklidir. Genelde tek bir renge sahip olur.

Lhasa Apso

Lhasa Apso, Tibet kökenli bir köpektir. Üst düzey işitme duyuları vardır. Son derece inatçıdırlar. Pek söz dinlemezler.
Blogger tarafından desteklenmektedir.