Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Rottweiler Bull Terrier'a Güç Gösterisi Yapıyor

Rottweiler, Bull Terrier cinsi bir köpeğe güç gösterisinde bulunuyor. Sürüde alpha erkek olabilmek için Bull Terrier'i sindirmeye çalışan Rottweiler uzun bir süre çaba sarfediyor. Durumdan rahatsız olan Bull Terrier'i bir süre sonra Rottweiler'ın üstünlüğünü kabul ederek karşı koymayı bırakıyor.Bilmem paylaştığım video hoşunuza gitti mi? Müsade ederseniz Rottweilerlar hakkında birkaç şey anlatmak istiyorum. Rottweiler cinsi köpeklerin çok az bilinen bazı özelliklerinden bahsetmek niyetindeyim. Ancak daha öncesinde Rottweiler nasıl bir köpektir ona değinelim. Okuyun...


Rottweiler bilinen en eski köpek ırklarındandır. Soyları Roma imparatorluğuna kadar dayanmaktadır. Roma ordularının Rottweilerları sürülerini korumak ve yönlendirmek için kullandıkları bilinmektedir. Irkları Romalı çoban köpekleri ve yerli çoban köpeklerinin birleştirilmesi sonucu meydana getirilmiştir. İsviçre dağ köpeklerine benzemelerinin sebebi bu yüzdendir.


İsimlerinin Landkreis Rottweil kasabasından geldiği söylenmektedir. Yirminci yüzyılda Rottweiler kasap köpekleri olarak da bilinmektedir. Bunun nedeni evsiz Rottweilerın o dönemde kasap önlerinde yer tutmalarıdır. 1910 yılında Alman polis teşkilatı tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Kısa bir eğitimin arkasından bazı özel görevlerde kullanılmışlardır.


Resmi kayıtlarda ilk görülen Rottweiler, Leo Volattenhard adına sahiptir. Çok eski bir kayıt değildir. 1908'de Cannstadt'da kayıt altına alınmıştır. Modern Rottweiler ırkının atası olarak bilinmektedir. 1970'de dünya genelinde yaygın beslenilen köpek türleri arasındaki yerini almıştır. O dönem popüleritesi çok yüksek olan farklı köpek ırklarını gölgede bırakmayı başarmıştır.


Rottweiler vahşi ve saldırgan köpekler olarak nam salmıştır. Ancak bilinenin aksine doğru bir eğitimden geçirililerse son derece güvenilir, sadık ve sakin bir köpek haline getirilebilirler. Yeterli eğitim verilmediği durumlarda vahşi davranışlar sergiliyebilmektedirler. Özellikle de yabancılara karşı tutumları aşırı uç noktalara kadar varabilmektedir.


Bunun dışında başka köpeklere karşıda davranışları sert olabilir. Yeterince sosyalleştirileyen Rottweiler gördükleri her köpeği potansiyel rakip olarak benimseyebilirler. İnsalara oyun gibi gelen güç gösterileri birden aşırı şiddet barındıran eylemlere dönüşebilir. Bu davranışların önü kesilmezse küçük çocukları kendisine hedef alabilir.

Rottweiler Irkının Özellikleri


Yukarıda Rottweiler ırkının özekliklerine çok fazla değinemedim. Bu bölümde yazmadığım bazı Rottweiler özelliklerinden bahsedeceğim....

Rottweiler orta ve büyük yapıda bir köpektir. Çok güçlü bir ırk oldukları çeşitli araştırmalarla ortaya konmuştur. Doğru ve iyi bir eğitimden geçirilen Rottweiler sadık ve itaatkar olur. Korkusuz köpeklerdir, bölgelerini canı pahasına savunur. Davranışları özgüne doludur. Ciddi bir duruşları vardır.

Aslen iş köpekleridir. Halen Roma döneminde yaşamış atalarının genlerini taşımaktadırlar. Yüksek bir zeka düzeyleri vardır. Gün içinde çeşitli aktivite ve oyunlarla enerjisi boşaltılmalıdır. Kapalı kapılar ardında tutlmamalılardır ve özgür-rahat hareket alanlarda barındırılmalıdır. Kısacası bir Rottweilera ne verirseniz Rottweilerda size onu vermektedir.
Blogger tarafından desteklenmektedir.