Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Ana Muharebe Tankları

Dünyanın en iyi ana muharebe tankları hakkında bir yazı kaleme aldım. Bu süre zarfında çok fazla tank inceleme fırsatı buldum. Aralarından en iyilerini seçerek bir liste oluşturdum. Bakalım seçtiğim ana muharebe tanklarını beğenecek misiniz? Ben seveceğinizi düşünüyorum. Bakın...


Leopard 2A7

Leopard 2A7, Alman yapımı üçüncü nesil bir ana muharebe tankıdır. Çok güçlü bir zırha sahiptir. Zırhın eğimli yapısı top mermilerine dayanabilecek gücü sağlar. 1500 beygir gücünde V12 dizel motoru vardır. Saatte yetmiş kilometre hıza ulaşabilir. Elektronik atış sistemi aynı anda 5 ayrı hedefi tek te takip edebilir. Lazer mesafe ölçücü ile hedefin uzaklığını belirleyebilir.


K2 Black Panther

K2 Black Panther, Güney Kore üretimidir. Geliştirilmesine 1995'de başlanarak günümüze kadar yeni donanımlar eklenmiştir. Üç kişilik bir mürettabat tankı rahatlıkla yönetebilir. Otomatik bir doldurucusu vardır. Her ateşlemenin ardından namlu tekrar doldurulur ve ateş etmeye hazır hale gelir. Maksimum hızı saatte 70 kilometredir. Ancak arazida bu hız 50 km kadar düşebilir.


M1A2 Abrams

M1A2 Abrams, ABD tarafından geliştirilmiştir. Zayıflatılmış uranyum kaplı bir zırhı vardır. Yüksek patlayıcılı tanksavar mermisi ve güdümlü füzelere karşı üstün bir koruma sağlar. NATO standartlarında yivli bir M68A1 105 mm topa sahiptir. Üzerinde bir adette 12.7 milimetrelik M2 makineli tüfek vardır. Zırh delici mermiler ateşleyebilir ve otomatik ateşlenebilir.


Challenger 2

Challenger 2, Birleşik Krallık'a ait bir tanktır. Yapımına 1998'de Britanya'da balşanmıştır. Günümüze kadar çeşitli geliştirmelerden geçirilerek, en son teknoloji ile donatışmıştır. Umman ordusu tarafındanda kullanılmaktadır. Hızlı ve yüksek atış gücüne sahiptir. 120 mm yivli bir namlusu bulunur. Ayrıca bir de tam otamatik ağır makinalı silahı mevcuttur.


Merkava MK-IV

Merkava MK-IV, İsrail yapımıdır. İsrail ordusu tarafından üretilmiştir. Yüksek teknoloji ürünü silah ve donanımlara sahiptir. Ağırlığı 70 tonun üzerinde basabilir. Buna rağmen olduça süratlidir. Hareket halinde hedef takip edebilir ve top mermisi ateşleyebilir. Manevra kabiliyeti inanılmaz derecede keskin dönüşler yapmaya olanak sağlar.

Dünyanın En İyi Tankları


Dünyanın en iyi ana muharebe tanklarını gördünüz. Ancak yazı daha bitmedi. Listenin bir de ikinci kısmı var. Dünyanın en iyi tankları başlığı altında, listenin ikinci bölümünü yayınlıyorum.

TK-X

TK-X, Japon üretimi bir ana muharebe tankıdır. Zırhı çok güçlüdür. Tank atışlarına ve tanksavar mermilerine karşı dayanabilir.

Leclerc

Leclerc, Faransız tankıdır. 120 mm bir namlusu vardır. Elle kumanda edilen 7.62 milimetre çapında iki adet makineli tüfeğe sahiptir.

T-90

T-90, Rusya tarafından imal edilmiştir. Hızlı ve olduça hafif bir tandır. Bunun yanında çok sağlam bir zırhı vardır. Ateş gücüde yüksektir.

Oplot-M

Oplot-M, Ukrayna'ya aittir. Yüksek teknoloji ürünüdür. Sovyetler Birliğinden sonra üretilerek, günümüze kadar geliştirlmiştir.

Tip 99

Tip 99, Çin yapımı bir tanktır. Güclü bir motoru sahiptir. En az üç kişi ile yönetilebilir. Gövdesinde ateş gücü çok yüksek silahlar bulundurur.
Blogger tarafından desteklenmektedir.