Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Süet Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Süet ayakkabı nasıl temizlenir, hiç merak ettiniz mi? Sizi bilmem ama ben ettim ve araştırdım. Süet ayakkabı sahiplerine yol göstermek adına bir de yazı kaleme aldım.

Adım adım fotoğraflar eşliğinde bir anlatım yaptım. Eğer bir süet ayakkabının nasıl ve ne şekilde temizlenmesi gerektiğini merak ediyorsanız, bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Bakın...


Kirleri Fırçalayın

Ayakkabının üzerinde bulunan toz ve kirleri fırça kullanarak temizleyin. Her daim aynı yöne doğru fırçalayın. Fırçalama sırasında nazik ve dikkatli olun, fırçayı çok fazla bastırmayın. Ayakkabının bütün bölgelerini benzer ve eşit biçimde fırçalalayın.


Lekeleri Silin

Fırçanın çıkaramadığı lekeleri silgi kullanarak temizleyin. Lekenin üzerine çok fazla basırmadan silgiyle silin. Silmenize rağmen çıkmayan lekeleri çıkarmak için çok fazla zorlamayın, çıkmıyorsa bırakın. Eğer inat eder ve lekenin üzerine giderseniz ayakkabınız tahrip olabilir.


Su İzlerini Temizleyin

Ayakkabının üzerinde su izleri varsa kuru bir bez ya da bir sünger kullanarak izli bölgeleri temizleyin. Temizleme sırasında izleri silmek için kullanacağınız bezi ya da süngeri ıslatmayı unutmayın. Ayakabıyı temizledikten sonra bir gece kurumada bırakın. Kuruduktan sonra fırça ile temizleyin.


Çamur Lekelerini Temizleyin

Ayakkabının üzerinde çamur lekeleri varsa elle alınabilecek parçaları alın ve ayakkabıları kuruması için bekletin. Çamurlar kuruduktan sonra ıslak bir fırça ile tek bir yöne doğru fırçalayın. Ardından nemli bir bezle silin. Daha sonra ayakkabıyı kuruması için bekletin. Kuruktan sonra tekrar fırça ile temizleyin.


Ayakkabınızı Koruyun

Ayakkabınızın ömrünü uzatmak için mutlaka bir süet koruma spreyi edinin ve her ayakkabınızı temizlediğinizde bu spreyi kullanın. Spreyin üzerinde yazan kullanım talimatını sakın göz ardı etmeyin. Talimat yönergelerini okuyarak koruma spreyini uygulayın.
Blogger tarafından desteklenmektedir.