Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Samuray Silahları

Bu hafta samuray silahları hakkında bir belgesel izledim. Japon samuraylarının kullandıkları çeşitli silahları gördüm. Tarihe yön veren bu silahların herkes tarafından bilinmesi ve tanınması için bu yazıyı kaleme aldım. Bakın...

Ha unutmadan, yazıda yer alan bütün silahları bir internet dergisinin sitesinden aldım. Bilgilerin çoğuda belgeselden alınma. Bunun yanı sıra bir samuray ansiklopedisindende faydalandım. Az birazda izlediğim filmlerden eklemeler yaptım ve yazı böyle çıktı. İşte listenin ilk silahı! Bir kılıç...Kılıcın keskinliğini gördünüz mü? Rulo haline getirilen sert hasır parçalarını bir vuruşta ortadan ikiye ayırıyor. Bunun daha değişik testleride var. Cansız bir domuz bedeni üzerinde de aynı test deneniyor. Kılıç tek seferde domuzun cansız bedenini ortadan ikiye ayırıyor. Onu YouTube'dan seyredebilirsiniz...


Samuray Kılıcı

Yazının başında yer alan videoda gördünüz, samuray kılıcı keskinlikleri ile ün salmış savaş silahlarıdır. Ekseriyetle tek bir vuruşta, düşmanı etkisiz kılmak için tasarlanmıştır. Demir, karbon ve titanyum gibi çok çeşitli elementlerden meydana getirilmiştir. Çok hafif ve serttir.


Kamas

Kamas, samurayların yakın mesafede kullandıkları bir silahtır. Vücut üzerinde gizlenebilmesinden dolayı çok sayıda suikast girişimlerinde de kullanılmıştır ve çok keskindir. Genelde belli bir mesafeden bumerang gibi fıtlatılır. Ancak bunun dışında üç-dört farklı kullanım yöntemide vardır.


Samuray Bıçağı

Samuray bıçağı yakın ve uzak mesafeden kullanılabilen bir silahtır. Ağırlıkla uzaktan hedefe doğru fırlatılarak kullanılır. Yakın mesafelerde de kılıc tutan elin yanında, darbeleri savurmak için kullanılırdı. Bunun yanı sıra kamas gibi suikast girişimlerinde de kullanılmıştır.


Mınçıka

Mınçıka, samurayların kullandığı bir yakın dövüş silahıydı. Birini etkisiz kılmak ya da daha basit görevlerde kullanılırdı. Samurayların dışında o dönemde yaşayan halkın bir kesimide sokak kavgalarında mınçıka kullanırlardı. Ayrıca gösterilerde de şov amaçlı kullanılıyordu.


Yıldız

Yıldız uzak mesafelerden kullanılan bir silahtı. Hedefe el yormadıyla atılarak kullanılırdı. Genelde gizli, suikast görevlerinde kullanılırdı. Bir dönem sonunda kullanılması yasakladı. Çok kolay tedarik edilebilmesi bu yasağın konmasına vesile olmasında etkin rol oynadı.
Blogger tarafından desteklenmektedir.