Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Evde Beslenebilecek Papağan Türleri

Papağanlar evde beslenebilecek evcil hayvanlar arasında yer alır. Ancak bu her tür papağan için geçerli değildir. Bazı papağanlar evde beslenmekten haz almaz ve evcilleştirilemezler. Bunun için papağan tercih ederken evde beslenebilecek papağan türlerini bilmeniz önemli olabilir. Bakın bununla ilgili bir liste yayınladım. Evde hangi papağan türleri beslenebilir, öğrenin...


Quaker Parrots

Quaker Parrots, Monk Parakeets adı ile de bilinir. Güney Amerikada yaşayan orta büyüklükte bir papağandır. İnsanlara çok sıkcak canlılardır. Kısa sürede konuşmaya başlayabilirler. Ayrıca gördükleri her şeyi taklit etme yetenekleri vardır. Kolay bir şekilde eğitilebilirler.


Conures

Conures renkli ve parlak tüylü bir papağandır. Boyu diğer papağan türlerine oranla biraz daha küçük ya da daha büyük olabilir. Bu Conures türünden papağanlar arasında değişiklik gösterebilir. Yaklaşık 5 tür Conures papağanı vardır. Hepsinin kenine has özellikleri mevcuttur.


Senegal Parrots

Senegal Parrots, batı Afrika'da bulunan Gana, Gine, Nijerya ve Senegal gibi ülkelerde yaşar. Boyu yaklaşık 24 santimetredir. Islık çalar ve tiz tonda bazı sesler çıkarır. Gördükleri hareketleri taklit edebilir. Akıllı ve oldukça popüler bir papağandır. Çabuk öğrenir...


Rainbow Lorikeets

Rainbow Lorikeets adını renkli tüylerinden alır. Ağırlıklı olarak meyve, polen ve nektar ile beslenir. Avustralya ve Endonezya'da bulunan vahşi bitki örtülerinde yaşar. Bazen insanların evlerine girdikleride olur. İnsanlara çok uzak değildir, kolay uyum sağlayabilir.


Caiques

Caiques, Güney Amerika'nın kuzeyinde kalan Amazon nehrinin biraz yukarı bölgesindeki ormanlık alanda yaşar. Toplam ağırlıkları 150-170 gram kadar vardır. Yaklaşık 40 yıl kadar yaşarlar. Diğer papağanlara oranla ömür oranı daha yüksektir. 30 gün içinde evcilleştirilebilir.
Blogger tarafından desteklenmektedir.