Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

En İyi Av Tüfekleri

İngiltere'de yayınlanan bir av sporları dergisi en iyi av tüfekleri hakkında bir liste yayınladı. Listede bulunan tüfekler arasında popüler av silahlarınada yer ayrıldı. Ancak ben şuan sadece tüfekleri yayınlıyorum. İlerleyen zaman zarfında bu silahlar hakkında da ayrı bir yazı yayınlayacağım. Bakın...


Savage Model 110

Savage Model 110 yüksek ateş gücüne sahip bir tüfektir. Saniyenin onda biri kadar bir sürede mermi namludan çıkar. Hiçbir şekilde sapma ve yön değiştirme yapmaz. Atış esnasında tepme en az seviyede hissedilir. Farklı model seçenekleride vardır. İsteğe göre dürbün takılıp sökülebilir.


Winchester Model 70

Winchester Model 70, 1964 yılında Winchester adlı bir marangoz tarafından tasarlanmıştır. Yüksek bir ateş gücüne sahiptir. Uzak mesafede bulunan hedefleri hiç sapma yapmadan vurur. Mermi haznesi her atıştan sonra tek bir mermi alır. Dilenirse dürbün takılabilir.


Browning A-Bolt

Browning A-Bolt, 1994'de imal edilmiştir. Uzun bir namlusu vardır. Yaklaşık 4 kilometreye kadar atış yapabilir. Yakın mesafe atışlarında da dürbünsüz bir şekilde kullanılabilir. Namlu her defasında yalnızca bir mermi alır. Mermi ateş alınca, tepme biraz güçlü olabilir.


Remington Model 700

Remington Model 700 tüm zamanların en popüler tüfeklerinden biridir. Uzak ve yakın mesafe atışlarında kullanılabilir. Küçük bir gövdesi vardır. Hafif ve taşıması kolaydır. Ateş yaptıktan sonra geri tepme yapmaz. Dürbün yana kaydırılabilir. Gez ve arpacık yakın atışlarda devreye sokulabilir.


Ruger Model 77

Ruger Model 77 kendinden susturuculu bir tüfektir. Atışlarda neredeyse hiç ses çıkarmaz. Gövdesinin altına ayak takılabilir. Uzak mesafeli atışlar için tasarlanmıştır. Tetik düşürüldükten sonra mermi saniyenin yarısı kadar bir zaman diliminde namludan çıkar.

Listede yer alan tüfekler bunlardı. Bu tüfeklerin dışında kullanıcıların önerdiği bazı tüfeklerde vardı. Onlarıda kısaca yazayım...

Sako 85

Sako 85, Amerika'da yaygın olarak kullanılan bir spor tüfeğidir. Atış gücü çok yüksektir. Dipçik isteğe göre ayarlanabilir.

Tikka T3

Tikka T3, Finlandiya'da üretilmiştir. Namlusu oldukça kısadır. Susturucu ve nişan alma aparatı takılabilir.

Weatherby Mark V

Weatherby Mark V kısa ve yakın mesafede atışlar yapabilir. Mermi haznesi tek seferde 2 mermi birden alabilir.

Weatherby Vanguard

Weatherby Vanguard kalın ve iri gödeli bir tüfektir. Namlusu sökülüp yerine daha uzun ya da daha kısa bir namlu takılabilir.

Marlin X7 Series Rifles

Marlin X7 Series Rifles, 2008 yılında imal edilmiştir. Tepme, sapma ve tutukluk yapmaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.