Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Kefal Avlama Teknikleri

Kefal avlamak için birçok farklı teknik var. Bu teknikleri elimden geldiği kadar size anlatmaya çalışacağım. Ayrıca bulduğum güzel kefal avı videolarınıda sizinle paylaşacağım. Bu sayede kefal avı sırasında ne gibi teknikler kullanılıyor siz de görmüş olacaksınız. Başlıyoruz...İlk videomuz, yani yukarıda yer alan video yapay bir yem kullanılarak kefal nasıl yakalanıyor onu gösteriyor. Siz de az çok biliyorsunuzdur kefal balıkları diş geçirebilecekleri her şeyi yemeye çalışır. Gerek soluncan olsun gereksede ufak küçük balıklar olsun kefal balıklarının en sevdikleri yiyeceklerdir. Yem olarak bunlardan birini kullanırsanız kesin sonuç alırsınız.


İkinci videomuz kefal balıklarına tuzak kurmakla ilgili bilgiler içeriyor. Kıyıya yakın yerlere kurulan bu tuzak içine kefan balıklarının sevdiği yemlerle doldurulup cazip hale getiriliyor. Yemi yemek için cam kafesin içine giren kefal balığı bir daha dışarı çıkamıyor. Bunu plastik şişeylede yapabilirsiniz.

Video: http://youtu.be/S_IxtZnYqpQ


Üçüncü videomuz ekmek kullanarak kefal nasıl ve ne şekilde yakalanır onu anlatıyor. Ekmeğin iğneye takılma şeklinide gösteriyor. Eğer yukarıda söylediğim gibi küçük balık ya da solucan bulamıyorsanız ekmek kefal yakalamak için iyi bir seçenek.

Video: http://tinyurl.com/kefal-avi


Dördüncü videomuz kefal avlanma noktalarından biri olan liman bölgelerinde nasıl kefal yakalandığını gösteriyor. Biliyorsunuz kefal balıkları genelde kanal ağızlarında ve bu tip çokta temiz olmayan bölgelerde bulunur. Bunun sebebi sanırım yemek bolluğundan olsa gerek. Malum limanlar denize en çok ekmek atılan yerler arasında...

Video: http://goo.gl/grn8fj


Beşinci videomuz kefal balıklarının yemek bulmak için ziyaret ettikleri kıyı şeritlerinde yapılan avcılığı anlatıyor. Genelde küçük balık yavrularını yemek ve bulabildikleri balık yumurtalarını mideye indirmek için sık sık bu bölgeleri ziyaret ediyorlar.

Video: http://bit.ly/1ewCsIW


Altıncı ve son videomuz kıyıda yapılan kefal avcılığından bahsediyor. Video Türkiye'de çekilmiş, ayrıca videoda geçen konuşmalarda Türkçe. İzlerseniz kefal nasıl avlanır görebilirsiniz. Aynı zamanda da avcıların verdikleri püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Video: http://dai.ly/x14v4xd

Benim kefal avlama teknikleri hakkında paylaşacaklarım bu kadar. Umarım sizin adınıza faydalı bir paylaşım olmuştur. Tekrar görüşünceye dek şimdilik hoşçakalın. Rastgele...
Blogger tarafından desteklenmektedir.