Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

1 Dakikada Mail Adresi Alma | E-posta Al!

Yeni bir mail adresi alırken saatlerce uğraşmak zorunda değilsiniz! Gmail, Hotmail yahut Yandex gibi popüler, e-posta hizmet sağlayıcılarından faydalanarak 1 dakikadan kısa sürede kişisel mail adresinizi oluşturabilirsiniz. Eğer yeni bir e-posta alma düşüncesindeyseniz ya da ilk defa mail adresi açacaksanız, popüler mail servislerinden nasıl e-posta alınacağını anlattığım "1 Dakikada Mail Adresi Alma | E-posta Al!" başlıklı bu yazımdan gereken bilgileri edinerek kendinize mail adresinizi açabilirsiniz.

Gmail - 1 Dakikada Mail Adresi Alma

Gmail uzantılı mail alın.

Gmail 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunan, popüler mail servislerinin başını çekmektedir. Diğer servislere oranla Gmail'den adres açmak biraz daha meşakkatlidir. Adres açmak için google.com/gmail adresine girilmelidir. Giriş sayfasının aşağısında bulunan "Daha fazla seçenek" bağlantısına tıklanarak, açılan menüden "Hesap oluşturun" seçeneği seçilmelidir. Çıkan form doldurulduktan sonra, Gmail adresi oluşturulacaktır.

Hotmail - 1 Dakikada Mail Adresi Alma

Hotmail uzantılı mail alın.

Hotmail en az Gmail kadar popüler bir başka mail servisidir. Yıl olarak Gmail'den daha eskidir, Microsoft'a ait bir hizmet sağlayıcıdır. Adres açmak için outlook.live.com adresine girilmelidir. "Kaydolun" yahut "Hesap Oluşturun" bağlantısına tıklanılmalıdır. Tercihe göre @outlook ve @hotmail uzantılarından biri seçilmelidir. Form eksiksiz doldurulduğunda hesabınız saniyesinde aktifleştirilecektir.

Yandex - 1 Dakikada Mail Adresi Alma

Yandex uzantılı mail alın.

Yandex.Mail son zamanlarda popülerlik kazanan bir servistir. En az Gmail ve Hotmail kadar kalitelidir. Hesap oluşturmak için mail.yandex.com adresine girilmelidir. "Kayıt" yahut "Hesap Oluştur" bağlantısına tıklanmalıdır. Açılan sayfadaki form doldurularak, istenilen bilgiler onaylanmalıdır. Ardından @yadex uzantılı mail adresi 1 dakikadan kısa bir sürede kullanımınıza sunulacaktır.

Mynet - 1 Dakikada Mail Adresi Alma

Mynet uzantılı mail alın.

Mynet daha çok ülkemizde popüler olan bir servistir. Adres oluşturmak için eposta.mynet.com bağlantısına girilmelidir. Giriş panelinin altında bulunan "Üye Ol" yahut "Hesabımı Oluştur" bağlantılarından birine tıklanmalıdır. Açılan sayfadaki form doldurularak onaylanmalıdır. Kayıt işlemi tamamlandığında @mynet uzantılı mail adresiniz hemen akabinde oluşturulacaktır.

Yahoo - 1 Dakikada Mail Adresi Alma

Yahoo uzantılı mail alın.

Yahoo eskiden popüler olan, fakat günümüzde eski popülerliğini yitiren bir servistir. Güvenilir ve kaliteli olması bakımından diğer mail servislerine iyi bir alternatiftir. Yahoo'dan hesap oluşturmak için mail.yahoo.com adresine girilmelidir. Giriş sayfasının altındaki "Kaydol" bağlantısına tıklanmalıdır. Yönlendirilen sayfadaki form doldurulduktan sonra @yahoo uzantısına sahip e-posta adresi oluşturulacaktır.

Tek Kullanımlık Mail Adresi Alma


Mail adresi almak için tek kullanımlık, geçici e-posta adresi sağlayan web hizmetlerini de kullanabilirsiniz. Tek kullanımlık mail adresleri sınırsız sayıda mail adresi oluşturmanızı sağlayacaktır. Adresler kullanıldıktan sonra, sayfanın kapatılmasıyla beraber kendiliğinden silinecektir.

- Tempail geçici mail sağlayan en popüler servislerden biridir. Hesap oluşturmak için tempail.com adresine girmeniz yeterlidir. Girer girmez, mail adresiniz otomatik oluşturulacaktır. Tempail'in oluşturduğu adresler genelde anlamsız ve rastgeledir. Kullanım süresi yoktur, Tempail internet sayfasını açık tutuğunuz müddetçe girdiğinizde anda verilen geçici mail adresini kullanabilirsiniz. Mail adresini değiştirmek için, kenardaki panelden "Sil" seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Seçeneğe tıklar tıklamaz Tempail, otomatik oluşturduğu başka bir e-posta adresini kullanımınıza sunacaktır.

- Eğer e-posta adınızı kendiniz belirlemek istiyorsanız, Mailinator servisini de kullanabilirsiniz. Mailinator, Tempail'den farklı olarak kendi adınızı belirlemenize izin vermektedir. Mailinator.com'un ana sayfasında "Check an Any Inbox!" yazan kutucuğa bir ad yazmanız, @mailinator uzantılı adres almanız için yeterlidir. Sayfada kaldığınız süre boyunca seçtiğiniz mail adresini kullanabilirsiniz. Fakat gelen mailleri çıkarken silmeyi ihmal etmemelisiniz. Zira Mailinator, daha sonrasında aynı adı yazacak kullanıcılara gelen mailleri göstermektedir.

- Değişik, farklı domain uzantılarına sahip mail adresleri almak isterseniz temp-mail.org adresini de ayrıca kullanabilirsiniz. Temp-Mail genel olarak Tempail ve Mailinator'la aynı hizmeti sağlamaktadır. Fakat bünyesinde daha fazla domain barındırdığı @cryp.email, @mail4-us.org ve @kumail8.info gibi 12 değişik uzantı da e-posta sağlayabilmektedir. "Sil" seçeneğine tıklamanız, mail uzantısını değiştirmenizi sağlayacaktır. İstediğiniz uzantı ve adı kullanmak için, Temp-Mail'den ücretsiz üyelik açmanız gerekmektedir. Ayrıca Chrome, Firefox ve Opera için eklenti desteği sağlamaktadır. Sayfanın hemen altından, tarayıcı logolarına tıklayarak Temp-Mail eklentisini de tarayıcınıza ekleyebilirsiniz.

Okunduktan Sonra Silinen Mail Adresi Alma


Gönderdiğiniz mailler okunduktan sonra silinsin istiyorsanız, okunduktan hemen sonra silinen mail adresi de alabilirsiniz. Özellikle hassas bilgiler içeren bir e-posta gönderirken servisi kullanmanız faydalı olacaktır. Uçtan uca şifreleme özelliği sayesinde mailleriniz gönderdiğiniz kişiler dışında okunamadan silinecektir.

Servisi protonmail.com adresini kullanabilirsiniz. Kullanmadan önce üye olmanız istenecektir. ProtonMail'in /singup sayfasına girerek, "Select Free Plan" butonuna tıklamalısınız. Diğer seçeneklerden üyelik oluşturmaya çalışmanız durumunda ProtonMail sunduğu hizmet karşılığında para talep edecektir. Free plan seçeneği, ProtonMail'i ücretsiz kullanmanızı sağlayacaktır. 150 mesaj ve 500 MB depolama alanı verecektir. Ayrıca ProtonMail, Android ve İOS'da da kullanılabilmektedir. Google Play ve iTunes üzerinden uygulamasını indirmeniz mümkündür.

ProtonMail'den üyelik açmanızın ardından, mail göndermeye başlayabilirsiniz. Fakat mail göndermeden önce bazı ayarlamalar yapmanız gerekmektedir Aksi takdir de gönderdiğiniz mailler, silinmeden kalacaktır. Eğer ProtonMail'i uygulamadan kullanıyorsanız, e-posta göndermeden önce saat simgesine tıklayarak gönderim süresini ayarlamalısınız. Süre belirlerken, silinmesini istediğiniz zaman dilimini göz önünde bulundurmanız önemli olacaktır. Çünkü mailinizin okunmadan da silinme ihtimali vardır. Tüm bu ihtimalleri göz önünde bulundurarak, minimum 1 saat ve 28 gün arasında bir süre belirlemelisiniz. Daha sonrasında mailinizi gönderebilirsiniz.

ProtonMail dışında Gmail, Hotmail ve Yandex gibi farklı e-posta sağlayıcılarına mail gönderirken mevcut ayarlara ekleme yapmanız gerekecektir. Saat simgesinin yanında yer alan, kilit simgesine tıklayarak göndereceğiniz e-postaya şifre atamak zorundasınız. Şifre atamadığınızda ProtonMail, e-posta gönderimi yapmayacaktır. Şifreyi atadıktan sonra, belirlediğiniz adrese e-postanız gönderilecektir. ProtonMail'in kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinmek için, "Okunduktan Sonra Silinen ProtonMail Gönderin!" başlıklı yazıma göz atabilirsiniz. Bütün detaylarıyla ProtonMail'in nasıl kullanıldığını anlatmıştım.

Gözü Kapalı E-posta Al Diyebileceğim Servisler


Popüler, tek kullanımlık ve okunduktan sonra silinen mail adreslerinden sonra, farklı olarak önerebileceğim alternatif birkaç tane daha mail sağlayıcısı bulunuyor. Önerdiğim diğer mail servislerini beğenmemeniz durumunda gözü kapalı, e-posta al diyebileceğim bu servisleri de kullanabilirsiniz.

AIM Mail'i kullanın. AIM Mail, Google'ın eski rakiplerinden AOL tarafından sağlanan bir hizmettir. Türkçe dil desteği sunmasa da kullanımı son derece kolaydır. Hesap açmak için mail.aol.com adresine girilerek, "Get a Free Username" bağlantısına tıklanmalıdır. Yönlendirilen sayfadaki form, eksiksiz olarak doldurulmalı ve "Sing Up" butonuna tıklanmalıdır. Ardından @aol uzantılı bir e-posta adresi oluşturulacaktır.

Mail-com adresini kullanın. Mail-com, 1995 yılından beri e-posta hizmeti sağlayan bir servistir. AIM Mail gibi mail-com'un da Türkçe dil desteği yoktur. Adres oluşturmak için mail.com bağlantısına girilmelidir. Sayfanın üzerinde yer alan "Sing Up" butonuna tıklanarak @mail-com, @usa-com ve @dr-com gibi 50'ye yakın domain uzantısından herhangi biri seçilerek alınabilmektedir. Üyelik formu doldurulduğunda, formu göndermek için "I Accept. Create My Account." butonuna tıklanmalıdır. İşleminiz onaylandıktan sonra, seçtiğiniz uzantıya ait e-posta adresi kullanımınıza sunulacaktır.

GMX Mail'i kullanın. GMX Mail 13 milyon aktif kullanıcısı bulunan, bir başka mail sağlayıcısıdır. Görünüm olarak mail-com'u andırmaktadır, fakat hizmet olarak farklılıklar bulundurmaktadırlar. GMX Mail @gmx-com ve @gmx-us olmak üzere, sadece iki farklı uzantı sunmaktadır. Ayrıca 50 MB'a kadar dosya ekleme desteği, sınırsız e-posta depolama alanı, birden fazla posta hesabını tek yerde toplama aracı, mobil erişim kabiliyeti ve Internet Explorer optimizasyonu bulundurmaktadır. Saydığım tüm bu özelliklere ve daha fazlasına "Tools" sayfası altından ulaşılabilmektedir. Sağladığı tüm hizmeler GMX Mail tarafından kullanıcılarına ücretsiz sağlanmaktadır. Hizmetlere ulaşmak için "Free Email" sayfasına girmek yeterlidir.
Blogger tarafından desteklenmektedir.