Header Ads

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Conor Mcgregor Yenilmez Değil

Son zamanlarda Conor Mcgregor adını çok sık duyuyorum. Herkes onun yenilmez olduğunu düşünüyor. Nick Diaz'a yenilmiş olduğu gerçeğini görmezden geliyorlar. Akibinde yapmış oldukları maçı kazanması bana göre Conor Mcgregor yenilmez yapmıyor. Evet ondan sonra Eddie Alvarez'i de peşi sıra yendiği gerçeğini göz ardı etmiyorum. Ancak UFC'de bu isimlerin çok üstünde dövüşçüler var. Eminim Conor Mcgregor şu isimlerle karşılarsırsa ikinci yenilgisinide alacaktır...

Tony Ferguson vs Rafael Dos Anjos

Tony Ferguson

Adını daha önce duydunuz mu bilmiyorum. Ama yakın zamanda duyacağınıza eminim. En son maçında Rafael Dos Anjos'u yendi. Şimdi yeni bir maça daha çıkacak. Rakibide en az kendi kadar tehlikeli fakat ben Ferguson'in o maçı yenilmeden puanlada olsa kazanacağını düşünüyorum. Gerek performans, gerekse güç bakımından formunun zirvesinde olduğunu biliyorum. Muhtemelen o maçtan sonra Mcgregor'ın karşısına çıkabilir.

Cowboy Donald Cerrone vs Patrick Cote

Donald Cerrone

Muhtemelen listedeki en tanınan dövüşçü olabilir. Çok tecrübeli, çok fazla maça çıktı. Galibiyetlerinin büyük bir bölümünü nakavtla kazandı. Yaptığı son üç maçı göz önüne aldığımda Mcgregor'ın Cerrone'la boy ölçüşebileceğini düşünmüyorum. Büyük bir ihtimalle maçın ortalarına doğru Cerrone galibiyetlerine bir nakavt daha ekleyecektir. Mcgregor'ı üzeceğini düşünüyorum.

Khabib Nurmagomedov vs Michael Johnson

Khabib Nurmagomedov

Çok fazla ön planda olan bir sporcu değil. Hala adının nasıl duyulmadığını anlayamıyorum. Üst üste aldığı galibiyetlerle son zamanlarda oldukça iyi bir yükseliş yakaladı. Çok mücadeleci, son ana kadar maçtan kopmayan azimli bir yapısı var. Temposu çok yüksek. Özellikle yerde fazlasıyla iyi. Conor Mcgregor'ı yerde yakalarsa kesinlike maçı kazanacağına inancım tam.

Michael Johnson vs Nathan Diaz

Michael Johnson

Henüz kendini tam olarak kanıtlayamadı. Ama Conor Mcgregor karşısında kazanabileceğini düşünüyorum. Özellik attığı inanılmaz hızlı yumruklar gardı devamlı aşağıda duran Mcgregor yakalayabilirse, naçı navaktla kazanabilir. Şuana kadar şansızlık üstüne şansızlık yaşıyor olsada Michael Johnson büyük bir yetenek. İleride bunu herkese gösterek, emin olabilirsiniz.

Tyron Woodley vs Stephen Thompson

Tyron Woodley

Siklet olarak Conor Mcgregor'ın rakibi sayılmaz. Tyron Woodley, Mcgregor'dan bir siklet daha üstte. Fakat yakın zamanda aralarında bir maç olabilir. Mcgregor büyük ihtimalle Woodley'nin kemerini istiyor. Geçenlerde bunu Woodley'e sataşarak dile getirdi. Ama inanın bana kaybeden kendi olur. Tyron Woodley'nin karşısında durmak mümkün değil.

Olası Diğer Rakipler

Aslında Conor Mcgregor'la daha önce karşılaşmış fakat talihsiz bir biçimde yenilmiş isimlerde var. Mesela Jose Aldo Junior bu isimlerden biri. Maçta aldığı ilk yumrukta nakavt oldu. Aldo'nun geçmişine baktığımızda bu yumruğun bir talihsizlik olduğunu görebiliyoruz. Zaten önümüzdeki günlerde yeniden karşılaşacaklarını söylüyorlar. Aldo bakalım beni yanıltacak mı, hep beraber göreceğiz. Diğer bir isim tabii ki Nathan Diaz! Mcgregor'ı ilk karşılaştıkları maçta yenmişti. İkinci maçı puanla kaybetti. Önümüzdeki yıllarda bu ikininin yeniden karşılaşması söz konusu gibi duruyor. Bu sefer şanslı olan taraf Nathan Diaz olabilir. Ha unutmadan, bir de Rafael dos Anjos var. Conor'la hiç karşılaşmadı. Maç gününe 1 ay kala sakatlandığı için Anjos başka rakiplerle mücadele etti. Nedense Conor'un karşısına çıkan isimlerin başına olmadıkl işler geliyor. Adamda bir şeytan tüyü var gidiyor. Ama bu fazla uzun sürmeyecek. Nathan Diaz o büyüyü bir defa bozdu. Eminim başka isimlerde çıkacaktır. Bakarsınız ben bile çıkabilirim. :) Sizin görüşleriniz nelerdir bu konuda, ne düşünüyorsunuz? Yorum kutusunu kullanara görüşlerinizi paylaşırsanız konu hakkında fikir alışverişi yapabiliriz. Yeni yazılarda görüşmek üzere, şimdilik hoçakalın...
Blogger tarafından desteklenmektedir.