Header Ads

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Dino Hunter Deadly Shores'da Bedava Altın Yapma

Dino Hunter Deadly Shores'da bedava altın yapma mevzusuna değindim. Bunun dışında oyunda bulunan bazı hilelerden bahsettim ve bilmeniz gerekenleri anlattım. Yani sizin anlayacağınız uzun bir yazı hazırladım ve huzurunuzda yayınlıyorum. Bakın yazının açılışı bir video ile başlıyor. Seyredin...Paylaştığım videoyu izlediniz mi? Biliyorum şimdi bazılarınız burun kıvıracak ve "bunu ben zaten biliyordum" diyecek. Ancak henüz daha yazının başında olduğunuzu bilmenizi isterim. Yukarıda uzun bir yazı olacağını söylemiştim ve bunun tekrar yineliyorum. Amatör ya da profosyonel ne olursanız olun herkese hitap eden bilgiler vereceğim. Elbette yine arada "Ben bunuda biliyordum" diyenler çıkacaktır. Ama zaten bu yazıyı hazırlama amacım bilmeyenlere bir şeyler öğretebilmekti. O yüzden "Ben bunu biliyordum" yazmak yerine yazının altına diğer oyuncu arkadaşlara katkı sunabilecek şeyler paylaşır ya da yazarsanız daha çok makbule geçer. Yoksa kafanızı yararım ona göre. Şaka şaka siz istediğinizi yazın, size canım feda. Hadi gein şimdi esas yazıya geçelim...

Dino Hunter Deadly Shores

Silah Geliştirme: Dino Hunter Deadly Shores'da bölüm atladıkça daha çok güce ihtiyacınız oluyor. Her bölümden sonra karşınıza daha güçlü dinazorlar çıkıyor. Elbette aynı silahı hiç geliştirmedende bir yere kadar ilerlemeniz mümkün ama o da bir yere kadar. Bunun için namlu, mühimmat, namlu ağzı, stok, nişangah ve kapasite gibi özel silah geliştirmelerini atlamadan takip etmekte fayda var. Bilakis her bir geliştirmeyi tek, tek değilde sıra, sıra geliştirmek daha iyi sonuçlar veriyor. Yani atıyorum tek bir namluyu son geliştirmeye kadar götürmek yerine her bir parçayı para oldukça geliştimek hem daha mantıklı geliyor. Aynı zamanda da sahada daha başarılı sonuçlar veriyor. Bunu kendinizde deneyerek görebilirsiniz.

Dino Hunter Deadly Shores

Silah Çeşitleri: Dino Hunter Deadly Shores'da çok geniş bir silah yelpazesi bulunuyor. Tüfek, saldırı tüfeği, av tüfeği, egzotik kategorileri altında birçok farklı ve değişik silah yer alıyor. Ancak bazı silahlar silah kilidi ile korunuyor ve istenilen seviyeye ulaşılmadan o silahları almak mümkün olmuyor. Yalnız silah kilidini gerekli bölümü geçtikten sonra kaldırabiliyorsunuz. O da biraz zaman alıyor ama nihayetinde silahı almanızı engelleyen kilidi tamamen ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Elbette silahın kilidini kaldırmış olsanızda silahı almak için parasınıda ödemeniz gerekiyor. Yoksa yalnızca silahın kilidini kaldırdığınızla kalırsınız. Siz silaha silah size bakar durur, taa ki siz silahın parasını ödeyerek satın alıncaya kadar.

Dino Hunter Deadly Shores

Tüfek: Dino Hunter Deadly Shores'da en çok silah barınan kategori tüfek başlığının altında yer alıyor. Miras grant, uzman nişancı winsor, miras marshall, uzman hayalet holt, elit hayalet holt, uzman özgürlükçü grant, elit özgürlükçü grant, çıkarcı atlas olmak üzere tam sekiz adet farklı ve değişik tüfek bulunuyor. Elbette her tüfek kendine özgü bazı özellikler ve değişik varyasyonlar barındırıyor. Ancak şuda bilinen bir gerçek ki en iyi tüfek her zaman en pahalı ve listenin en sonunda yer alan ulaşılması en zor tüfektir. Bu yüzden sonda yer alan tüfeği satın alabilmek için bir hayli para ve aynı zamanda zaman harcamalısınız yoksa yalnızca vitrinden gördüğünüz bir tüfek olarak kalır. Gerçi ben de hala son silahı alabilmiş değilim ama çabalıyorum. Er ya da geç benim olacak!

Dino Hunter Deadly Shores

Saldırı Tüfeği: Dino Hunter Deadly Shores'da saldırı tüfeği kategorisinde de çokça silah bulunuyor. Yalnız bunlar tüfek kategorisinde bulunan silahlar kadar fazla değil. Sadece altı taneler ve adlarıda imha edici atlas, hakim stattler, uzman ilşagci holt, elit işgalci holt, orakçı marshall ve uzman katliamcı atlas olarak geçiyor. Bana sorarsanız en iyi silah uzman katliamcı atlastır. Zaten siz de isminden ne denli kuvvetli ve güçlü bir silah olduğunu az da olsa anlayabilirsiniz. Henüz hiç deneme fırsatım olmadı ama yakında param yeteri kadar biriktiğinde alıp test edeceğim. Üzerinde yazan değerlere göre her attığını devirmesi gerekiyor. Bakalım gerçekten her attığını devirebilecek mi yoksa yalnızca görüntüden ibaret mi?

Dino Hunter Deadly Shores

Av Tüfeği: Dino Hunter Deadly Shores'da av tüfeği kategorisinde de çok fena silahlar var. Kanun Marshall mesela gerçekten tam anlamı ile harika keza Sur Grant, Uzman Komutan Holt, Elit Komutan Holt'da öyle. Elbette bazıları diğerlerinden burun ucu farklı ile hep önde ama genel olarak bir değerlendirme yapmak gerekirse bunlardan birini alarak oyun sonunu rahat bir şekilde getirebilirsiniz. Şuan ben de bir Kanun Marshall var. Nasıl fena bir silah olduğunu anlata anlata bitiremem. Sadece tek kötü yanı uzakta duran hedeflere karşı biraz yetersiz kalıyor. Zaten bu da tüfeklerin genel bir sorunu o yüzden dert etmiyorum. Sadece dinazorların bana biraz daha yaklaşmalarına izin veriyorum. Ondan sonra bom bom bom!

Dino Hunter Deadly Shores'da Enerji, Para ve Altın


Dino Hunter Deadly Shores'da enerji, para ve altın oyunun olmazsa olmaz bazı özelliklerinden biridir. Eğer yeteri kadar paranız yoksa mesala yeni bir bölüm açamazsınız. Aynı şekilde yeterli enerjiniz yoksa belli bir süre hiçbir şey yapamadan öylece beklersiniz. "Altın nerede hani" demeyin onada geliyorum. Benzer şekilde bu söylediklerim altın içinde geçerli. Hatta altın oyunda daha ön planda bir madde. Gerçi gerçek hayatımızda da öyle ama onu şimdi konuya karıştırmayayım. Neyse çok dallandırıp budaklandırmadan esas meseleye gelmek istiyorum. Eğer tüm bu kaynaklar biterse ne olur, tekrar nasıl bunları elde edersiniz? "Bir süre beklerim" diyenleri duyar gibiyim ama beklemenizi gerektirmeyecek bir yöntem anlatacağım size. Hani yazının başında da bahsetmiştim, işte o konuyu aktaracağım. Bildiğiniz gibi oyunda hile yapmak mümkün. Ancak bunun nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, elbette ki bunu yapamazsınız. Daha önce duydunuz mu bilmiyorum cheat engine adı verilen bir program var. Onunla enerji, altın ve para hilesi gibi hileleri yapabiliyorsunuz. Üstelik uygulaması ile ilgi bazı videolarda var. Belki ben burada size yazı ile anlatırsam anlamayabilirsiniz, keza programı bilmeyenler ve daha önce hiç kullanmayanlar anlamayabilir. O nedenle sizi YouTube'de bulunan bir videoya yönlendireceğim. Arama kutusuna Dino Hunter Deadly Shores Cheat Engine yazmanız videoya ulaşmanız için yeterli olacaktır. Zaten arama sıralamasında ilk bölümde yer alıyor. Adıda aynı burada yazdığım şekilde geçiyor. Video Türkçe değil ama gösterilenleri adım adım takip ederseniz anlatılanları rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Dino Hunter Deadly Shores Tavsiye


Aslında yukarda Dino Hunter Deadly Shores'da bulunan çeşitli silah ve bazı argümanlardan bahsettim. Ancak yazmadığım bazı şeylerde var onları işte bu bölüme sakladım. Bilmem hiç gördünüz mü, oyunda İğneci, Vurucu, Ateş Püskürtücü, Salvo, Örümcek adlarında bazı özel silahlar var. Bu özel silahlar gerçekten çok güçlü ve yıkım gücü inanılmaz silahlar. Özellikle ateş püskürtücü dinazorları yakmak ve çok sayıda dinazoru etkisiz hale getirmek için gerçekten iyi bir tercih olacaktır. Ben bir-iki defa kullanma fırsatı yakaladım. Silahın ben de bıraktığı izlenim şu yönde oldu. Ateş püskürtücü kullanımı basit ve etkili bir silah. Belli bir mesafede inanılmaz işler çıkarabiliyor ve bir kere yaktığı bir hedefi tekrar tekrar yakmasına gerek kalmıyor. Hedef belli bir süre sonra yanarak imha oluyor. Özellikle zor yok edilen ve kaçabilme ihtimali olan hedefler konusunda çok başarılı. Bunun dışında diğer silahlarında haklarını yemek istemem. Vurucu, İğneci ve diğerleri en az Ateş Püskürtücü kadar başarılı. Ancak onları çok deneme fırsatım henüz olmadı bu nedenle haklarında sizlere çok fazla bir şey söyleyemeceğim. Ama genel kanım her silahın belli bir bölümde üstünlüğü olduğu. Yaniz özetle her bölüm için o bölüme uygun bir silah kullanırsanız başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Son Söz

Benim Dino Hunter Deadly Shores adına anlatacaklarım bu kadar. Umarım yazı boyunca paylaştıklarım ve sizlere bahsettiğim şeyler işinize yaramıştır diye düşünüyorum. Eğer oyunda halledemediğiniz bir sorunla karşılaşırsanız falan bana yazabilirsiniz. Elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışırım. Bilemediklerimide bilen bazı Dino Hunter Deadly Shores oyuncuları yanıtlayacaktır diye umut ediyorum. Genelde her açtığım konuda oyunu daha önce oynayan ve diğer oyuncu arkadaşlarına yardımcı olan çok kişiye denk geldim. Bu yüzden bu konuda hiç şüphem yok. Benim takipçilerim çok yardım sever kimselerdir. Neyse şimdi yüksek müsadenizle aranızdan ayrılıyorum. Artık bir daha ki yazıda görüşürüz, hoşçakalın.
Blogger tarafından desteklenmektedir.