Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Modern Combat 4 Zero Hour'u İndirdim

Biraz evvel Modern Combat 4 Zero Hour'u indirdim ve oynadım. O anların kısa bir de videosunu çektim. Çok uzun bir şey olmadı ama oyunu almak isteyenlere az da olsa bir fikir vereceğini umuyorum. Zaten ben de izlediğim bir videodan sonra oyunu satın aldım. İyiki de almışım, oyun bir harika!

Seyredin...Nasıl oyun ama beğendiniz mi? Şu zamana kadar bu denli güzel bir oyuna denk gelemiyordum. Artık şansım mı yardım etti bilmiyorum, birden karşıma Modern Combat 4 Zero Hour çıkdı. O gün bugündürde oynuyorum. İlk başta almakta biraz terredütlerim oldu olmasına ama daha sonra izlediğim videolar bana tereddütlerimin yersiz olduğunu kanıtladı. Ondan sonrada aldım zaten ve aradan bir-iki gün filan geçti. Oyun adına yeteri kadar bilgi biriktirdiğimi düşününce hadi bir yazı kaleme alayım dedim. Siz yukarıda bakmayın az evvel dediğime bir de yazının yazma aşaması var. Normalde çok hızlı yazarım ama iş-güç biraz yazıyı yazmamı engelledi. Bugün az da olsa biraz zaman buldum ve son noktasına kadar yazmayı düşünüyorum. Umarım yine işim çıkmaz. Ben anlatmaya başlıyorum, okuyun...

Modern Combat 4 Zero Hour

Silah: Modern Combat 4 Zero Hour'da silahları tanıyacak çok fazla zamanım olmadı. Fakat gördüğüm kadarı ile hafif silahlar özellikle yakın çatışmalarda daha başarılı işler çıkarabiliyor. Özellikle de hareket halinde olan hedefleri vurma konusunda daha başarılı olduğunu söylemeliyim. Elbette kendine has bazı dez avantajlarıda var ama genele baktığımızda avantajları daha ağır basıyor gibi görünüyor. Sizi bilmem ama benim şahsi kişisel görüşüm hafif silahların Modern Combat 4 Zero Hour'da ağır silahlara göre daha başarılı olduğudur. Bilmiyorum belki de ben ağır silahları yeterince iyi kullanamamış olabilirim. Lakin ağır silahlara bakış açımı değiştirene kadar kafamda oluşan genel kanı "Hafif silahlar daha iyidir" olarak kalacaktır.

Modern Combat 4 Zero Hour

Nişan: Modern Combat 4 Zero Hour'da nişan alırken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar var. Eğer nişan alacağınız kişi üzerinize doğru geliyorsa direk imleci belden yukarısına tutmalısınız. Zira hedef yaklaştıkça büyüdüğü için imleç rakibin tam baş hizasına gelecektir. Tam tersine rakip uzaklaşıyorsa bu defada imleci bel seviyesinin altıda tutarak ateş etmelisiniz. Bu şekilde isabetli atışlar yapabilirsiniz. Bunun yanında nişan aldığınız kişi sağa ya da sola doğru yanlara hareketler yapıyorsa tam üzerine değilde biraz önüne ateş etmelisiniz. Böylece hedefi ıskalamadan vurabilirsiniz. Vuramazsanızda "neden vuramadım" diyerek parmağınızı sorgulamaya başlayabilirsiniz. Çünkü bunları yapıpda birini vuramamanız imkansız.

Modern Combat 4 Zero Hour

Zikzak: Modern Combat 4 Zero Hour'da mermilerin hedefi haline gelmemek için zikzak çizebilirsiniz. Genelde oyunda hareketli hedefleri vurması daha zor olduğu için zizak çizmek nişan alınmanızı zorlaştırabilir. Özellikle oyunun multiplayer modunda fazlasıyla işe yaradığını söyleyebilirim. Tabii karşınızda kimin olduğuda önemli. Benim gibi bir yeteneksizle karşılaşırsanız zikzak bile çizmeniz gerekmeyebilir. Ama oyunda profesyonel oyuncuların olduğunuda göz ardı etmemek gerekir. Bazı anlarda zizak çizmeniz dahi para etmeyebilir ve vurulabilirsiniz. Ama genel kanı zizak çizmek çizmemekten daha iyidir. O yüzden karşı karşıya kaldığınız anlarda zikzak, yuvarlak ya da ona benzer hareketler yapmak vurulmanızı zorlaştıracaktır.

Modern Combat 4 Zero Hour

Gizlenme: Modern Combat 4 Zero Hour'da çevrede bulunan bina, araba ya da ona benzer şeyleri kendinizi gizlemek için kullanabilirsiniz. Zira kendinizi gizlemek mermilerden korunmanızı sağlayabilir. Özellikle yoğun ateş altında olduğunuz anlarda çok işinize yarayabilir. Eğer doğru bir şekilde kullanılırsa ilerlerken görülmenizi büyük ölçüde zorlaştırabilir. Zaman zaman yapıların ardında durarak çevrede olan biteni izlemeniz içinde iyi bir gözlem kulesi görevi görebilir. Elbette tüm bunları yapmak sizi oyunda birinci yapamaz ama sıralamanızı önemli ölçüde etkiler. Single player modda çok işe yaradığını söyleyemem ama korunmak için kullanılabilir. Her ne kadar yapay zeka olsalarda her numarayı yemeyebiliyorlar.

Modern Combat 4 Zero Hour

Koşu: Modern Combat 4 Zero Hour'da yoğun ateş altında ya da kalabalık grupların önünden geçmek durumda kaldığınız anlarda koşu yapmak çok işe yarayabiliyor. Bazen kaçmak içinde kullanmanız gerekebiliyor. Özellikle dar ve düz koridorlarda peşinizde biri varken koşmak adrenalin seviyesini bir hayli yükseltebiliyor. Ondan sonra pat diye ölüyorsunuz zaten. Düz alanda mümkünse siz kaçmamaya özen gönsterin. Eğer ardına gizlenebileceğiniz bir şey yoksa ölene kadar kaçmadan savaşmak daha doğru olacaktır. Ama çevre engebeli ve kaçışa uygunsa o zaman koşmamak için hiçbir nedeniniz kalmıyor. İşte o zaman tehlike bölgesinden çıkana kadar topuklayabildiğiniz kadar topuklayın. Peşinizden gelen olacağını sanmıyorum.

Modern Combat 4 Zero Hour Videoları


Modern Combat 4 Zero Hour hakkında küçük bir video arşivi yaptım. Oyun adına yayınlanan bütün Türkçe videoları bir başlık altında topladım ve kendi çapımda bir liste oluşturdum. İşte bakın...

Modern Combat 4 Zero Hour

01: Modern Combat 4 Zero Hour videoları listemin ilk sırasında bir inceleme videosu var. Teknoloji Atarlanan Adam tarafından çekilen video oyun adına bilinmesi gereken hemen her şeyi en ince ayrıntısına kadar samimi ve yalın bir şekilde anlatıyor. Video yaklaşık 5 dakika kadar sürüyor. Sanırım benim çektiğim video ve atarlanan adamın çektiği video dışında başka Türkçe videoda yok. Aslında listede yer alan tüm videoları kendim çekecektim ama daha sonra vazgeçtim. Diğer oyuncu arkadaşlarımında çektiği videoları görün istedim. Kendi adıma böyle düşündüm. Bilmem oyuncu arkadaşlarımda buna sevinir mi? Herneyse konudan çok fazla sapmadan listemize geri dönelim. Sohbet tadında ilerlemeye devam ediyorum.

Modern Combat 4 Zero Hour

02: İkinci sırasında yine Türkçe bir video var. Ben yukarıda başka Türkçe video yoktur dedim ama yanılmışım. Az önce NecmiCan arkadaşımızın çektiği bir video ile karşılaştım. Ses çok anlaşılmıyor, oyunun sesi NecmiCan arkadaşımızın kendi sesini biraz bastırmış ama izlenmiyecek kadar değil. O yüzden listemin ikinci sırasında yer verdim. Elimden geldiği kadar oyun adına Türkçe videoları öne çıkarmaya çalışıyorum. Bakalım üçüncü sıra için başka bir video daha bulabilecek miyim? Siz paylaştığım videoları izleye durun. Ben şöyle bir ufak araştırma yapayım, geliyorum hemen. Bu arada ikinci sırada yer alan video bir ilk bakış videosuydu onuda belirtmek isterim. Yazmayı unuttum, alta not düşeyim bari. Zaten üzerine yazmışım. :)

Modern Combat 4 Zero Hour

03: Üçüncü sırada Modern Combat 4 Zero Hour oyununun ilk görevini adım adım anlatan bir video yer alıyor. Videoda anlatım yok, fakat oyun Türkçe dil desteğine sahip olduğu için ne yapılmak istediğini açık bir şekilde anlayabiliyorsunuz. Alt yazılar filanda çıkıyor arada onları kaçırmayın. Bunun bir de ikinci videosu var onuda birazdan listede göreceksiniz. Ama onun öncesinde başka bir Modern Combat 4 videosu paylaşacağım. Şuan bir yandan yazarken bir yandanda videonun aktarılmasını bekliyorum. Sanırım az da olsa neden bu kadar boş konuştuğumu anlamışsınızdır. Merak etmeyin yüklenmesi birazdan biter ve bir sonraki videoyu seyretmeye başlayabilirsiniz. Şayet aktarılırsa tabii pek aktarılacak gibi de görünmüyor hani ama ben hala umudumu koruyorum.

Modern Combat 4 Zero Hour

04: Dördüncü sırada Modern Combat 4 Zero Hour'u Samsung Galaxy marka cep telefonundan nasıl oynandığını gösteren bir video var. Anlamadığım diğer ekranın ne işe yaradığı! Zira iki ekranda farklı görüntüleri yansıtıyor ve birinde oyun oynanırken diğeri öylece duruyor. Sanırım videoyu çeken kardeşimiz değişik bir görüntü vermek istemiş ya da benim bilmediğim bir şey yapıyor. Bunun yanında telefonu bir oyun konsolu yardımı ile yönetiyor ve hiçbir sorun yaşamıyor. Gerçekten çok ilginç geldi daha önce böyle bir şeyin yapılabildiğini duymuştum ama hiç canlı görme fırsatım olmamıştı. Bu vesile ile ben de yeni bir şey görmüş oldum. Ayrıca eleman hiçte fena oynamıyor değil mi? Biliyorum, biliyorum elbetteki siz daha iyi oynuyorsunuz.

Modern Combat 4 Zero Hour

05: Beşinci ve son sırada daha önce bahsettiğim görev serisinin devam videosu olan ikinci videosu yer alıyor. Videoyu çeken kardeşimiz yine konuşmuyor fakat ilk videoda da olduğu gibi oyun Türkçe olduğu için yapılan her şeyi anlayabiliyorsunuz. Zaten yine yanılmış olmayayım ama Modern Combat 4 Zero Hour hakkında yayınlanan bütün Türkçe videolar bu kadar. Eğer bilmediğim ya da görmediğim başka videolar varsa affola ama YouTube ve diğer video paylaşım siteleri dahil izlemediğim hiçbir video kalmadı. Tabirir caizse her taşın altına baktım. Aslında çok güzel yabancı videolarda vardı ama Türkçeleri dururken paylaşmak istemedim. Umarım paylaştığım videolar hoşunuza gitmiştir.

Modern Combat 4 Zero Hour Anılarım


Yukarıda Modern Combat 4 Zero Hour hakkında birçok şey anlattım. Ancak oyun adına paylaşmam gereken birkaç konu daha var. Onlarıda çok kısa sizlerle paylaşmak istiyorum. Okumaya devam edin...

Modern Combat 4 Zero Hour'a alışmam çok kolay oldu. Daha ilk anda oyunu anında kavramayı başardım. Elbette daha önce benzeri oyunlar oynamamın avantajları büyük oldu. Oyuna girer girmez birkaç defa öldüm yalnız. Zaten o aşamalara siz de az çok şahit oldunuz ama görmediklerinizde var. Onlar video sonrasında başıma geldi. Ben birkaç defa dedim ama en az 40-50 defa öldüm. O da şu yüzden oldu multiplayer modda oynamayı denedim. Adamlar yapay zeka değil ya çatır kütür indirdiler. Ama ondan sonra bir doğruldum ki sormayın gitsin. Cüneyt Arkın'ın Estergon Kalesinde önüne geleni yatırdığı gibi ben de önüme geleni aldım altıma. Arada birkaç defa yine vuruldum ama hiç değilse eski madur halimden eser kalmdı. Artık görenler peşime düşmek yerine daha ziyade adama bulaşmayalım moduna girdiler ya da bana öyle geldi bilmiyorum ama çekindiklerini anladım. Belki kameradan surat ifademi mi gördüler acaba! Oyun oynarken çok farklı şekil ve surat modelleri yapabiliyorum. Adamlar belkide benim bu esrarengiz yanımı farkettiler. Tamam tamam itifar ediyorum adamlara oyunun başlarında biraz küfür etmek zorunda kaldım. Öyle önüne gelen beni vurunca kafamın tası attı benimde. Bir yandan psikolojik baskı yaptım bir yandanda devamlı adamlara laf attım. Gerçi ne kadar söylediklerimi anladılar bilmiyorum ama hep bir yanıt verme gayreti içindeydiler. Hatta peşinde düştüklerime önce laf atıp sonra bana yazarken vuruyordum. İyi taktik değil mi? Siz denemeyin ama insan kafayı yiyebiliyor.

Modern Combat 4 Zero Hour Notlarım


Modern Combat 4 Zero Hour, LG G2 ve Xperia Z marka cep telefonlarında gayet güzel çalışıyor. Bunun yanında Htc One M8 ve diğer adını şuan hatırlamadığım telefonlarda da hiçbir sorun çıkarmıyor. Sadece biraz eski sürüm cihazlarda sorun yaşandığını biliyorum. Bunun dışında da oyun adına hiçbir şikayet duymadım. Yalnızca bölümlerin biraz daha arttırılmasını talep eden birkaç yakarış var. O yakarışlarada hak veriyorum. Bana kalırsada 12 bölüm Modern Combat 4 Zero Hour gibi bir oyun için oldukça kısa. Uzun süre oynandığında iki günde bitirilebiliyor. Bir de oyunda hile yapanları göz önüne alırsak sanırım oyunu bitirme süresi bir hayli düşecektir. Hile yapanlarıda gerçi hiç anlamıyorum. Zaten oyun yeterince kısa neyin hilesi ile uğraşıyorsun ki? Para hilesi, silah hilesi filan zaman kaybı. Hepi topu zaten 12 bölüm var bırak tadını çıkara çıkara oyna! Ha multiplayer modda hile yapanlara hiç ses etmiyorum. Onların en azından kendilerine göre bir halılıkları var. Yalan yok ben de ara ara Modern Combat 4 Zero Hour hilesi kullandım. Ama öyle cılkınıda çıkarmadım. Siz de çıkarmayın!

Modern Combat 4 Zero Hour PC (Bilgisayar)


Modern Combat 4 Zero Hour'u PC'de (bilgisayar) oynamanın keyfi bir başka oluyor. Fakat oyunu bilgisayarda çalıştırmak için bazı ek uygulamalara ihtiyaç duyuluyor. Daha önce birçok kere bu uygulamaların isimlerini sizlerle paylaştım. Ama bir defa daha hatırlatmanın zararı olmaz. YouWave, Bluestacks ve IntelAppUp başlıca kullanabileceğiniz popüler emülatörlerden yalnızca birkaçı. Bunların dışında daha başka emülatörlerde var fakat kimi ücretli kimide beklenenin altında bir performans sergilenmesine sebebiyet veriyor. O yüzden oyunu pc yani bilgisayarınıza kuracaksanız bu üç emülatörlerden birinden faydalanmanızı tavsiye ederim. Bakın Modern Combat 4 Zero Hour bilgisayarda şu şekilde çalışıyor...

Modern Combat 4 Zero Hour

Gördünüz üzere Modern Combat 4 Zero Hour bilgisayarda da gayet başarılı bir biçimde oynanabiliyor. Özellikle devamlı multiplayer oynayan oyunculara büyük avantaj sağlayabilir. Zira bilgisayarda oynamanın farkı ile tablet ya da telefonda oynamanın farkı aynı olmaz.

Son Söz

Benim Modern Combat 4 Zero Hour adına yazacaklarım bu kadar. Umarım paylaştıklarımı ve anlattıklarımı beğenmişsinizdir. Ben elimden geldiği kadar her zaman olduğu gibi olabildiğince tüm konuları en yalın hali ile sizlere sunmaya çalıştım. Artık bunda ne kadar başarılı oldum o da sizin takdirinize kaldı. Lütfen yorum göndermeyi ihmal etmeyin, oyun hakkında bilgi alışverişi yapabilir ya da oyun adına sohbet edebiliriz falan filan. Müsadeniz olursa ben artık ağır ağır yol alayım. Zira 3 gündür bu yazı ile uğraşıyorum. Bir türlü bitiremedim, hakkında yazacak çok fazla konu çıktı. Ama sanırım hiçbir konuyu es geçmeden yazıyı tamamlamayı başardım. İnşallah herkes için faydalı olurda ben de bu emeğimin karşılığını alırım.
Blogger tarafından desteklenmektedir.