Header Ads

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Merlin The Game'de Kristal Yapma

Merlin The Game'de kristal ihtiyacınızın bir kısmını karşılayabileceğiniz basit ve etkili bir yöntem göstermek istiyorum sizlere. Bunun yanı sıra oyun adına başka paylaşımlarımda olacak, sakın yazıyı bitti diye okumamazlık etmeyin. Baştan söylüyorum, ona göre!

Önce çektiğim şu videoyu seyredin. Kristal nasıl yapılıyor orada anlattım. Ondan sonra tekrar görüşeceğiz. Bakın...


Basit öyle değil mi? Oyuna ne kadar çok arkadaşınızı davet ederseniz ve gönderdiğiniz davetleri arkadaşlarınıza kabul ettirebilirseniz Merlin The Game de o kadar fazla kristal kazanabilirsiniz. İşin püf noktası arkadaşlarınıza gönderdiğiniz oyun davetlerini onaylatmakta yatıyor. Davet göndermeden önce, göndereceğiniz arkadaşlarınıza isteğinizi onaylaması için önceden bir konuşma yaparsanız muhtemelen kristal kazanma şansınızı arttırırsınız. Kimi arkadaşınız sizi başından savmak için bile olsa isteğinizi onaylayacaktır ve sizede bedava kristal kazandıracaktır. Okumaya devam edin...

Merlin The Game

Para: Merlin The Game'de eşya ya da iksir alırken muhakak bir miktar oyun parasına ihtiyacınız olacaktır. Neyse ki oyunda para yapmak öyle zor bir mevzu değil. Birkaç görev yerine getirmek ya da arenada çarpışmak size ihtiyaç duyduğunuz kadar bir miktarda para sağlayacaktır. Ancak yinede paranın gelişi güzel harcanmaması konusunda dikkatli davranmalısınız ve ilerleyen bölümlerde de paraya ihtiyacınızın olacağını unutmamalısınız. Aksi halde paranın lazım olduğu anlarda büyük sıkıntılara düşebilirsiniz. Bunun için şimdiden önleminizi almanızı tavsiye ederim. Ufak ufak kenara bir şeyler biriktirmek için hala çok geç değil. Ben level 50'de başladım siz inşallah benden daha erken başlarsınız. Yoksa sıkıntı büyük...

Merlin The Game

Erzak: Merlin The Game'de erzak enerji ihtiyacınızın büyük bir bölümünü karşılar. Eğer yeterli erzak miktarına sahip değilseniz muhtemelen görev yapamazsınız. Siz de biliyorsunuzdur zaten oyunda her yeni görev için belli bir miktar erzak, altın ödersiniz. Zira istenilen mikarları karşılayamazsanız görevleri alamazsınız. Bu nedenle erzak miktarınızın her zaman ihtiyacınızın bir-iki kat daha fazla olması iyi olabilir. Böylece uzun vadede erzak problemi yaşamadan ilerleyebilirsiniz. Tabii her yeni görevde erzak deponuzu tekrar yenilemeniz gerekebilir. Çünkü oyuna daldığınız zaman ne kadar erzağınızın kaldığını çok da görmüyorsunuz. Arada kontrol etmeyi ve erzak stoklarınızı doldurmayı unutmayın. Sonra görev yapamazsınız, ona göre.

Merlin The Game

Tılsımlar: Merlin The Game'de tılsımlar işinizi kolaylaştıracaktır. Özellikle can arttırma tılsımlarımdan birkaç tane bulabilirseniz, savaşlarda ağır yaralar aldığınız durumlarda kullanabilirsiniz. Yalnız her tılsım kendine has bazı eksi yanlarıda oluyor. Misal vermek gerekirse hız tılsımı daha çok enerji emiyor ve erzak deponuzdan daha fazla miktarda yiyecek çıkıyor. Böyle birkaç tane daha tılsım var. Ancak şimdi adlarını aklıma getiremedim. Zaten eğer siz de bunlardan bulursanız kendinizde göreceksinizdir. Açıkçası ben çok kullanmanız taraftarı değilim. Keza yerinde kullanılırlarsa iyi iş yaptıklarınıda söylemeliyim. Artık o ayarıda siz kendinize göre yaparsınız. Birkaç kötü tecrübe size tılsımları nerelerde kullanamnız gerektiğini öğretecektir.

Merlin The Game

Mühürler: Merlin The Game'de kraliyet mühürleri önemlidir. Bazı bölümleri yerine getirirken kraliyet mühürlerinden birkaç adet lazım olacaktır. Zira elinizde yoksa yeni bölümlere geçmeniz mümkün olmaz. Geçtiğiniz bölümleri tekrar dikkatli bir şekilde oynarsanız, kutular içindeki kraliyet mühürlerini bulabilirsiniz. Parayla satılmadığı için mağlesefki alınamıyor. Bu nedenle her bölümde dikkatinizi kutulara yönlendirmelisiniz. Bir kutu dahi kaçırsanız iki ya da üç bölüm sonunda kraliyet mühürleriniz yetersiz kalabiliyor. Zaten kutuları bulmak öyle zor bir şey değil genelde haritanın orta ve oan yakın bölgelerinde bulunuyor. Yani çok göz önünde oluyorlar. Yaratıklara fazla dalmayın yeter; kutuları her türlü bulursunuz.

Merlin The Game

Level: Merlin The Game'de birkaç görev yerine getirdiğinizde hızlı bir şekilde levelinizi yükseltebiliyorsunuz. Level 10'a kadar bu böyle devam ediyor. Level 10'dan sonra yükselme hızı biraz daha düşüyor ve daha ağır ve yavaş bir ilerleme alır. Yalnız bunun yanına şöyle bir güzellik de ekleniyor; level 10'dan sonra her atladığınız levelde ödül kazanıyorsunuz. Bu bazen para oluyor bazen kristal ve bazende özel bir tılsım kazanabiliyorsunuz. Level atladıktan sonra bu dediklerim otamatik olarak envanterinize ekleniyor. Bu yüzden her level atladığınızda envanterinizi inceleyin. Yeni ne kazanmışsınız bir göz atın. Güzel bir tılsımsa görevlerde iyi iş görebilir. Ben böyle birkaç tılsım kazandığımı hatırlıyorum. Gerçekten sağlam tılsımlardı.

Merlin The Game Tecrübelerim


Yukarıda Merlin The Game hakkında size birçok şey anlattım. Ancak birazda oyun adına tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Belki işine yarayacak bazı arkadaşlarımız olabilir. Okuyun...

Merlin The Game'de daha önce oynadığını bölümleri tekrar oynamak size çok daha fazla altın, iksir ya da level puanı kazandıracaktır. Keza bölümüde ezberlediğiniz için geçmeniz çok daha az zamanınızı alacaktır. Bu sayede fazla zaman harcamadan çok daha fazla şey kazanabileceksiniz. Ben uzun zamandır bu yöntemi kullanarak oyunda hızlı bir şekilde yükseldim. Benim kendi stratejim şu şekildeydi; oynadığım her bölümü 4 defa daha oynayarak kazancımı 4'de katlıyordum. Özellikle tılsım gibi özel şeylerin olduğu bölümleri tercih ediyordum. Çünkü aynı şeyleri tekrar tekrar bulabiliyorsunuz ve bu bulduklarınızı satarak para yapabiliyorsunuz. Kazandığınız level puanına hiç girmiyorum. Onu siz de az çok tahmin ediyorsunuzdur zaten.

Zira aranızda ben bunu deneyenlerinde olduğunu tamin edebiliyorum. Ancak yinede bu yöntemi kullananlar bir elin 5 parmağını geçmez. Keza kimi aynı bölümleri oynamaktan haz almıyor kimide tekrar tekrar aynı şeylerle uğraşmak istemiyor. Ama yaparsanız çok hızlı yükseliyorsunuz.

Merlin The Game Hileleri


Merlin The Game'de birkaç hile var. Aslında bu hileleri bulan arkadaş yakın zamanda bir video yayınladı. Video şuan YouTube'da duruyor. Oyunun adını yazarak videoya ulaşabilirsiniz. Videonun altında İngilizce bir açıklamada yer alıyor. Anlatılanları anlamayanlar Google Translate'yi kullanarak dilimize çevirebilir ve nelerden bahsedildiğini anlayabilir. Ben konumuz şuan bu olmadığı için burada anlatmıyorum. Keza yazıda bir hayli uzadı. Biliyorsunuz yazı ne kadar uzun olursa okunma oranı o kadar düşük oluyor. Kimse uzun yazı okumak istemiyor. Bu nedenle yazmıyorum. Merak eden dediğim şekilde videoya ulaşarak seyredebilir. Anlamazsa videonun altında yazan açıklamayı çevirebilir ve okuyarak öğrenebilir. O da uzun bir yazı. :)

Son

İnşallah Merlin The Game hakkında anlatıklarımı beğenmişsinizdir. Elimden geldiği basit ve yalın bir şekilde anlatmaya özen gösterdim. Gerçi yazı bazı yerlerde dağıldı farkındayım. Ancak mağlesef kronik bir rahatsızlıktan dolayı kullandığım antibiyotikler dikkatimi toparlamama izin vermedi. Umarım bunu mazur görürsünüz. Bu da böyle olsun. Her zaman çok güzel yazılar çıkartamayabiliyorum mağlesef. Bu bazen hastalığımdan dolayı oluyor bazende kullandığımilaçlar bunu yapıyor. Ama yinede sizler için bir şeyler yapmaya çaba harcıyorum. Beğendiyseniz ne mutlu bana. Eğer olurda yapamazsanız ya da yazının bir yerinde takılırsanız bana mesaj atın hemen size yardımcı olurum. Şimdilik hoşçaların diyorum ve yazıyı noktalıyorum.
Blogger tarafından desteklenmektedir.