Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Dead Trigger 2 Hileleri

Dead Trigger 2'de birkaç hile var. Bu hileleri ben de biliyorum. Bugün size o hilelerden birini göstereceğim ve oyun hakkında bazı özel numaralar anlatacağım. Bunun dışında oyun adına bilmeniz gereken ne varsa hepsini yazmayı düşünüyorum. Ama daha öncesinde söz verdiğim gibi hile numarasını göstermek istiyorum.

Bakın bunun için bir video çektim...


Nasıl, beğendiniz mi? Bu hile ile Dead Trigger 2'de uzun bekleme sürelerini aşabilirsiniz. Özellikle de silah ve benzeri şeylerin seviyelerini yükseltirken çok uzun bir zaman beklemek zorunda kalıyordunuz. Fakat artık bunu nasıl aşmanız gerektiğini biliyorsunuz. Eğer yeteri kadar zamanınız varsa size Dead Trigger 2 hakkında daha başka şeylerdende bahsetmek isterim. Belki yazının sonlarına doğru az bilinen birkaç numara daha gösterebilirim. Ama önce anlatmama gereken başka şeyler var. Lütfen okumaya devam edin...

Dead Trigger 2

Para: Dead Trigger 2'de para silah ve diğer bazı eşyaları satın alırken sıkça lazım oluyor. Neyse ki kazanması o kadar da zor değil. Birkaç defend ya da power run tarzı bölüm oynayarak çok rahat bir şekilde kazanılabilir. Özellikle bölümün zorluk derecesini arttırarak oynanan her bölümde iki yahut üç katı para elde edilebilir. Ancak zorluk derecesi artan bölümlerde işler sanıldığı kadar kolay olmayabiliyor. İşte burada sizin kişisel becerileriniz ve geçmiş oyun tecrübeleriniz devreye giriyor. Eğer bu tarz oyunlara yeni başlayan bir acemiyseniz easy modu sizin için daha uygun olacaktır. Belki çok para kazandırmaz ama en azından parada kaybetmezsiniz.

Dead Trigger 2

Altın: Dead Trigger 2'de işleri hızlandırmak ya da mağaza alışverişi yapmak için her daim altına ihtiyacınız oluyor. Fakat altın oyunda öyle para gibi kolay kazanılabilen bir şey değil. Hatta daha bu zamana kadar hiç altın elde edemediğimide söylemem sanırım durumu izah eder. Ancak bunun yanında şunuda belirmem lazım; altın kazananları gördüm. Belki siz de benim gibi daha önce oyunda hiç altın kazanmamış olabilirsiniz ama bir bölümde 30 ya da 40 üzeri head shot yani kafadan vuruş yapabilirseniz 1 altın gibi bir şey kazanıyorsunuz. Biliyorum çok bir miktar değil Dead Trigger 2'de başka altın elde etmeninde yolu yok. Altın almak için paranız çoksa onu bilemem...

Dead Trigger 2

Silah: Dead Trigger 2'de bölüme göre silah seçmek önemlidir. Şöyle ki; dar ve alan yoksunu bölümlerde pompalı tüfek kullanmanız üzerinize doğru gelen kalabalık zombi gruplarını dağıtmak için biçilmiş kaftandır. Alan dar olduğu için çok fazla hareket etmeniz mümkün olmayacaktır. Bu nedenle tek atışta bir zombi indirmeniz gerekir. Bunuda pompalı tüfeğin dışında yapacak başka bir tüfek bulmanız pek mümkün değildir. Geniş alanlarda ise tam aksine makineli tüfekler tercih edilmelidir. Hareket alanı geniş olduğundan dolayı rahatlıkla kullanmak mümkün olacaktır. Ayrıca vuruş mesafenizide iki katına çıkaracaktır. Kafadan yapılan vuruşlar işinizi daha da kolaylaştıraktır.

Dead Trigger 2

Bomba: Dead Trigger 2'de bomba ateş gücünüzü desteklemek için ideal bir araçtır. Özellikle bomba türleri arasında boom chicken adı ile yer alan tavuk bombası saldırı savuşturmak için birebirdir. Keza mayında yerinde kullanılırsa iyi iş görür. Peşinizden gelenleri engellemek için ve arkadanızdan yaklaşacak zombilerin canına okumak için oldukça elverişlidir. Normal el bombasıda pek sıradan dursada kalabalık zombi gruplarını toplu halde yok edebilir. Zira ateş gücü yükseltilirse zarar verme oranıda o derece artacaktır. Eğer elinizde böyle bir imkan varsa en başta el bombasının gücünü arttırmanızı tavsiye ederim. Çünkü hem ucuz bir patlayıcıdır hem de çok etilidir.

Dead Trigger 2

Medic: Dead Trigger 2'de yeni bir bölüme başlamadan önce muhakak medic stoğunuzu kontrol etmelisiniz. Normal bölümlerde sadece bir painkillers yeterli gelirken yoğun ve aşırı zombi saldırısı olan dar bölümlerde daha çok painkillers'e ihtiyacınız olabiliyor. Özellikle bu durum tüm cephanenizin bittiği ve köşeye sıkıştığınız durumlarda meydana geliyor. Eğer çok fazla darbe alır ve yaralanırsanız painkillers iyi bir kurtarıcı oluyor. Tabii bu sizin birazda oyun becerinize bakıyor. Çok acemi değilseniz yalnızca bir painkillers ile kurtulabilirsiniz. Fakat ağır bir acemi iseniz birkaç autoheal almanızı ve her bölümde yanınızda bulundurmanızı öneririm.

Dead Trigger 2'da Bölüme Göre Plan


Yukarıdaki yazıda Dead Trigger 2 hakkında birçok şey anlattım. Fakat yine de yazmam gereken birkaç konu kaldı. Onlarıda size bu başlık altında kısaca anlatmak istiyorum. Önemli şeyler yazacağım...

Dead Trigger 2'da bir bölüme başlamadan önce muhakak kafanızda bir plan hazırlayın. Kullanacağınız silahı, bombaları ve medic desteğini bu planın içinde değerlendirin. Elbette ki açılacak bölümde karşınıza nelerin çıkacağını bilemeyebilirsiniz. Fakat ondan önce oynadığınız bölümü göz önüne alarak bir tahmin yapmanız hiç zor değil. Ne de olsa bir sonraki bölüm bir önceki bölümden pek de farklı olmayacaktır. Sadece zombi sayısı ve bölümün zorluk derecesi biraz artabilir. Ha bir de bölüm eşiklerine denk gelirseniz daha önce görmediğiniz bazı zombi türleri ile karşılabilirsiniz. Fakat yine de çok değişen bir şey olmayacaktır. Bölüm başında yaptığınız plan takır takır çalışarak bölümü daha rahat bitirmenizi sağlayacaktır.

Tabii bazı beklenmedik aksilikler olabilir. Onları çok umursamamak ve dikate almamak gerekir. Zira aynı aksilikleri yaşamamak içinde dikkat etmek ve özen göstermek önemlidir. Eğer yeterli dikkati ve özeni göstermezseniz aynı aksilik kronik bir hastalık gibi tekrar kendini gösterebilir.

Dead Trigger 2'de Mesafe Ayarı


Dead Trigger 2'de bir zombi ile aranıza koyduğunuz mesafe önemlidir. Eğer zombileri kendinize çok fazla yaklaştıracak olursanız darbe alma ihtimaliniz artacaktır. Bunu olası bir şarjör değiştirmede ya da cephaneniz bittiğinde yaşamanız çok olasıdır. Bunun için olabildiğince zombileri atış mesafesinde tutmanız gerekir. Velev ki mesafe ayarını uygun bir şekilde yapamıyorsanız yapacağınzı en güzel şey bir pompalı tüfek kullanmaktır. Her ne kadar darbe alma olasığınız azalmasada kendinizi bu biçimde daha kolay koruyabilirsiniz ve eğer bir pompalı tüfek kullanma uzmanına dönüşürsenizde muhtemelen hiç darbe almamaya başlarsınız. Tabii bu bir varsayım, ben kendimden bir örnekle açıkladım. Herkeste işe yayaracak diye bir kaide yok.

Son Söz

Umarım Dead Trigger 2 hakkında anlattıklarımı beğenmişsinizdir. Ben elimden geldiği kadar önemli şeyleri anlatmaya özen gösterdim. Daha önce hiçbir yerde anlatılmayan ve çok az kişinin bildiği özel bilgeri paylaştım. İnşallah bu bahsettiğim konulardan kendinize bir fayda sağlayabilmişsinizidir. Eğer takıldığınız ya da anlamadığınızı bir yer olursa lütfen bana bildirin. Size durumu izah etmekten menuniyet duyarım. Hem böylece aramızdaki okur yazar ilişkisi daha da pekişir. Dediklerimi unutmayın ha (!), sonra darılırım haberiniz olsun. Şimdi izniniz olursa yazıyı artık bitirmek istiyorum. Yazmaya başlayalı kaç saat oldu bilmiyorum ama bir hayli yoruldum. Artık başka bir yazıda tekrar yeniden görüşürüz. Kendinize iyi bakın; cümleten iyi oyunlar!
Blogger tarafından desteklenmektedir.