Header Ads

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Oyun İçi Video Çekme Programları

Oyun içi video çekme programları hakkında bir yazı kaleme aldım. Yazıda en çok kullanılan video çekme programlarına yer verdim. Yazının sonunada bir çevrimiçi video çekme servisi ekledim. Ekseriyetle oyun içi video çekme programı arayanlar için güzel bir liste oldu. Bakın...


Fraps

Oyun içinde yüksek çözünürlükte ekran görüntüsü almanızı sağlar. OpenGL ya da FrapsDirectX uyumlu oyunlarda da görüntü kaydedebilir. Gerçek zamanlı görüntü alma özelliği, oyun sırasındaki bütün dakikaları tıpkı bir film gibi kaydeder. Kaydedilen videoları, gerekli ayarlar yapılırsa anında video paylaşım servislerine yükleyebilir.

Site: fraps.com


Playclaw

Ses kaydı, ekran görüntüsü ve oyun içi video çekebilir. Çekilen videolara efekt ve bazı özel ayarlarda uygulayabilir. Teamspeak yahut Ventrillo ile uygumlu çalışır. Bu programlardaki sesleri, farklı bir tuş atayarak videodan ayrı ya da video ile beraber kaydedebilir.

Site: playclaw.com


Bandicam

Bütün oyunlardan fotoğraf, ses kaydı ve video görüntüsü alabilir. DirectX ve OpenGL oyunları içerisinde de çalışabilir. 24 saat aralıksız kayıt yapabilir ve çekilen videoları otomatik olarak video paylaşım servislerine toplu halde aktarabilir. 2560x1600 çözünürlüğüne kadar görüntü çekebilir.

Site: bandicam.com


Dxtory

Video yakalama, ses kaydetme ve ekran görüntüsü alma işlemlerini aynı anda yapabilir. Kayıt işlemi sırasında bellek kullanımını zorlamaz. Hareket algılama sensörü vardır. Kayıt süresi ayarlanarak otomatik video, ses kaydı ve fotoğraf kaydedilebilir.

Site: exkode.com


Autoscreenrecorder

Kısa film, oyun içi video ya da masaüstü görüntüsü kaydedebilir. Bununla beraber çekilen videoları kesme, montajlama ve farklı video formatlarına dönüştürme işlemlerini yapabilir. Çekilen videoları web servislerine ya da bilgisayarda belittiğiniz bir bölgeye otamatik depolayabilir.

Diğer Oyun İçi Video Çekme Programları

Listede yer alan diğer programlarıda kısa kısa not ettim. İşte listenin diğer oyun içi video çekme programları...

Monosnap

Bilgisayara kayıtlı oyunların ve masaüstü programlarının video ve ekran kayıtlarını alabilir.

Screencast Capture Lite

Ses ve video görüntülerini yakalayabilir. İstenirse yakalanan görüntülere efekt eklenebilir.

Screenpresso

Sunum, video ve ekran görüntüleri alabilir. Ayarlanırsa ortamda bulunan her sesi kaydedebilir.

SRecorder

Belirli bir alanın ekran görüntüsünü ve video kaydını çekebilir. Kendine has bazı özel ayarları vardır.

Screenr.com

Oyunların, programların ve benzer şeylerin görüntülerini çekebilir. Çevrimiçi bir video çekme servisidir.
Blogger tarafından desteklenmektedir.