Header Ads

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Lastik İllüzyonu

Yetenek Sizsiniz Türkiye'de Kıvanç ve Burak adlı yarışmacıların yaptığı lastik illüzyonu çok ilgi gördü. Jüri üyelerinin tam önünde sergiledikleri illüzyon performansı izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Pek tabii arada benim gibi numaranın hilesini öğrenmek için çırpınanlarda vardı. Onlar öğrendi mi bilmiyorum ama ben öğrendim. Bakın, illüzyon şu şekilde yapılıyor...


Önce baş parmak ve işaret parmağımıza bir lastik geçiriyoruz. Lastik tıpkı yukarıda yer alan fotoğrafta olduğu gibi takılmalı. Parmaklarımız tabiri caizse C şeklini almalı. Lastik ne çok gergin ne de aşırı bol tutulmalı. Normal bir biçimde, parmaklarımızdan düşmeyecek şekilde durmalı.


Ardından ikinci lastik, diğer lastiğin içinden geçirilmeli. Lastiği tutan baş ve işaret parmaklarımız diğer elimize benzer şekilde durmalı. C şeklini alan her iki elimizde birbirine yakın olmalı. Lastikler hafifçe gerilerek, bu illüzyon numarasını sergilediğiniz kişilere gösterilmeli. Bunun amacı lastiklerin normal şartlarda birbirinin içinden asla geçemeyeceğini göstermektir. Bir nevi lastiklerde hile olmadığını izleyenlere kanıtlamaktır.


Lastiklerde bir hile olmadığını seyircilere kanıtladıktan sonra, iç içe geçen her iki lastiğide ufak bir parmak hareketi ile birbirinden ayırıyoruz. Ancak bunu yapmadan önce lastikleri iyice gerip, yavaş bir şekilde salmamız gerekiyor. Bu lastikleri birbirinden ayırırken kullanacağımız parmak hareketini kamufle edecektir.


Kamufle hareketinin arkasından baş parmağımızı yukarı kaldırarak tutuğumuz lastiğe orta parmağımızıda sokuyoruz ve lastiği aşşağa doğru çekiyoruz. Bir yandanda işaret parmağımızda bulunan lastiği, baş parmağımızıda kullanarak çıkarıyoruz. Lastik boşalınca, ufak bir hareketle işaret parmağımızı tekrar lastiğe geçiriyoruz. Parmağımızı lastiğe geçirdikten sonra sanki hiçbir şey olmamış gibi elimizi C şeklindeki eski konumuna getiriyoruz. Böylece herkes lastiklerin birbirinin içinden geçtiğini zannediyor.


Pek tabii bunu yapabilmek için biraz pratikte gerekiyor. Sunum ne kadar iyi olursa illüzyonun inandırıcılığıda o kadar fazla oluyor. Bunlarıda bol bol çalışarak elde edebilirsiniz. Eee hiçbir şey çalışmadan yapılamıyor. Ne demiş atalarımız, çalışan demir ışıldar. İşte siz de bu atasözünde olduğu gibi ne kadar çok çalışırsanız o kadar fazla ışıldarsınız.
Blogger tarafından desteklenmektedir.