Header Ads

Dünyanın En Renkli Kuşlari

Renkli kuşlar hakkında bir yazı kaleme aldım. Dünyanın en renkli kuşlarını bir yazıda topladım. Discovery Channel ve National Geographic'de seyrettiğim bazı belgesellerdende derlemeler yaptım ve ortaya böyle bir yazı çıktı. Bakın bakalım beğenecek misiniz? Umarım hoşunuza gider...

Altın Sülün

Altın Sülün

Altın sülün, Çin ve İngiltere'de bulunan dağlık alanlarda yaşar. Adını altın sarısı tüylerinden alır. Boyu yaklaşık 90-105 cm arasındadır. Kendilerini uçmak zorunda hissetmedikleri müddetçe yerde kalırlar. Çalı ve sık kuru otların arasına yuvalanırlar.

Cennet Kuşu

Cennet Kuşu

Cennet kuşu, Yeni Gine'de bulunan Maluku adaları ve onun doğusunda yer alan Avusturalya topraklarında yaşar. Ürkek kuşlardır, yanına 200 metreden fazla yaklaşılmasına izin vermezler. Ekseriyetle çok sık görünmemelerine rağmen, insanların yerleşim yerlerine yakın alanlarda gezerler.

Sümbül Ara Papağanı

Sümbül Ara Papağanı

Sümbül ara papağanı, orta Amerika'da bulunan bir türdür. Bilinen en büyük papağan cinsidir. Boyu ortalama olarak 100 cm civarını bulabilir ve üzerine erişebilir. Ağırlıkları 1,2 ve 1,7 kg arasında değişiklik göstermektedir. Farklı ve değişik renklere sahip olabilir.

Kardinal Kuşu

KARDİNAL KUŞU

Kardinal kuşu, Kuzey Amerika'da bulunan kayalık dağlarda yaşar. Ufak ve küçük kuşlardır. Erişkin bir insanın avucuna sığabilir. Bahçelerde, ormanlık alanlarda yuva yaparlar. Meyve ve minik böceklerle beslenirler. Renkleri açık ve koyu kızıl olarak değiklik göstrebilir.


Flamingo

Flamingo, uzun ince bacaklara ve eğri bir boyna sahiptir. Ros rengi tüyleri vardır. Durgun sulara sahip göl kenarlarında yaşar. Yengeç, karides ve karınca larvası gibi canlılarla beslenir. Hemen hemen dünyanın her alan ve bölgesinde yaşayabilir.

Listede bulunan diğer kuşlarıda kısa kısa anlattım. İşte listenin diğer renkli kuşları, bakın...

Al Kanarya

Al, kanarya, kırmızı renge sahip bir kanarya çeşidirdir. Afrika kıtasında, dik ve sarp kayalıklarda yaşar.

Boyalı Çinte

Boyalı çinte, birçok renk türünü tüylerinde barındırır. Her yıl renk değiştirere daha farklı tüyler çıkarır.

VENEZUELA KUŞU

Venezuela kuşu, Venezuela'da yaşayan bir kuştur. İnce ve uzun bir gövdesi vardır. Tüyleri sarı, siyah ve beyazdır.

Yalıçapkını

Yalıçapkını uzun, sivri gagalı bir kuştur. Yalıların çatılarına yuvalandıkları için adını bu şekilde anılmıştır.

Doğu Saka Kuşu

Doğu saka kuşu güzel ötüşleri ile tanınır. Muhabbet kuşu ve papağan gibi kafeste beslenebilmektedir.
Blogger tarafından desteklenmektedir.