Header Ads

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Yeni Merdiven Halısı Döşeme

Eski merdiven halısı sökülüp yerine yeni bir merdiven halısı nasıl döşenir bugün size onu göstermek istiyorum. Bunun yanında merdivenleride yenilenme işlemini göreceksiniz. Bir taşla iki kuş vurmaya hazırsanız ben sizin için yazmaya başlıyorum. Ne demişler erken kalkan yol alır...


Önce halıyı merdivenden sökmekle işe başlayalım. Ben bir tornavida ve keser yardımı ile halıyı merdivenden ayırdım. Yaklaşık 30 dakika sürdü çünkü halı zemine yapıştırılmıştı. Merdivene zarar vermemek için yavaş çalışmak zorunda kaldım. Sizin merdiven halinizda eskiyse muhtemelen benimki gibi yapıştırmadır. Yeni modeller elle kolayca sökülüyor zaten.


Sökme işleminin ardından merdivenleri yenileme işine koyuluyorum. Bunu kullanacağım halının daha küçük ve naif bir halı olmasından dolayı yapıyorum. Çünkü halıyı yerleştirdiğimde merdivenin bir kısmı dışarıdan bakınca görünebilecek. Bu yüzden yenilemem gerekiyor. Eğer sizin kullanacağınız halı tüm merdiveni kaplayacaksa siz halı döşeme kısmına kadar olan diğer bölümleri atlayabilirsiniz.


Zeminin delik ve gediklerini alçı ile kapadıktan sonra merdivene astar boyası atıyoruz. Astar boyası atmamamızın nedeni asıl kullanacağımız boyanın daha net bir şekilde görülmesini sağlamasıdır. Astar boyamız kuruduktan sonra ikinci boytayı atabiliriz, ben siyah bir renk tercih ettim bunun için merdivenin köşelerinide beyaz bıraktım.


Boyama sonrası artık halı döşeme işlemine geçebiliriz. Ben yukarıda da söylediğim gibi bunun için ince ve şık bir halı tercih ettim. Merdiven ebatında kestiğim halı parçalarını tek tek zımba makinesi ile merdivene montajladım. Birleşince bir bütün gibi görünecek merak etmeyin. Kimse zımbalanan noktaları farkdemeyecek bile...


İşte merdivenin son hali. Tüm bu işlemlerin ardından ortaya böyle bir şey çıktı. Umarım sizin için faydalı bir paylaşım olmuştur. Ben elimden geldiğince en iyi şekilde anlatmaya özen gösterdim. Bazı ufak tefek eksikliklerim olabilir onlarıda mazur görün. Ayrıca takıldığınız bir nyer olursa bana yazın, ben size gerekli teknik bilgiyi sağlarım.
Blogger tarafından desteklenmektedir.