Header Ads

Merdiven Örgü Saç Stili Nasıl Yapılır?

Bir merdiven örgü saç stili nasıl yapılır adım adım size onu öğreteceğim. Yer yer örgü işlemi sırasında çektiğim bazı fotoğraflarıda paylaşmayı amaçlıyor ve düşünüyorum. Böylece olayı daha iyi kavrayabileğinize inanıyorum. Hazırsanız ben anlatmaya başlıyorum. Ben anlatırken bir yandan da anlattılarımı uygularsanız olayı daha çabuk bir şekilde çözebilirsiniz.


İlk önce bir saç fırçası ile saçları iyice düzleştirin. Sonra düzleştirdiğiniz saçları bir toka ile at kuyruğu yaparak toplayın. Bakın ben fotoğraflarda nasıl yapmışım işte siz de aynen bu şekilde yapacaksınız. Saçları topladıktan sonra örgü kısmına adım atabiliriz. İlk düğün alttan üste gelecek şekilde olmalı. Şimdilik siz sadece okuyun ve fotoğrafları inceleyin konunun sonuna doğru bir de video paylaşacağım böylece her şeyi daha iyi anlayacaksınız.


Alttan üste doğru attığımız ilk düğümün üzerinden aşşağıya doğru normal bir örgü yapıyoruz. Örgüyü nerede bitireceğinize kendiniz karar verin bu tercihi tamamen size bıraktım. Ancak uzun bir saçı örüyorsanız en azından orta kısmına kadar örmenizi tavsiye ederim.


Saçı ördükten sonra arık merdiven kısımlarını ayarlayabilirsiniz. Size burada bir püf nokta vereyim. Oluşturduğunuz merdiven bölümlerini ne çok uzun ne de çok kısa bırakın yoksa çabuk deforme olup bozulabiliyor. Tabii bu biraz örgü ile de ilgili fakat siz yinede benim bu söylediğimi uygularken göz önünde bulundurun. Zararı olmaz faydası olur...


Bittikten sonra işte saçınız bu şekilde görünecek. Aslında merdiven örgü saç stilinin daha farklı modelleride mevcut onları daha sonra internetten araştırıp öğrenebilirsiniz. Yazının başında bir de video paylaşacağımı söylemiştim onuda unutmadan ekleyeyim. Bakın...YouTube'a "Ladder Braid" yazıp aratırsanız daha fazla ve farklı merviden örgü saç stili yapımı videosuna ulaşabilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir paylaşım olmuştur. Bir dahaki yazıda görüşünceye dek şimdilik hoşçakalın diyor ve aranızdan ayrılıyorum. Size kolay gelsin...
Blogger tarafından desteklenmektedir.