Header Ads

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

İp Kesme Numarası

İp kesme numarası nasıl yapılır, hiç merak ettiniz mi? Ben ettim ve konu hakkında kapsamlı bir araştırma yaptım. Bu araştırma biraz zamanımı aldı ama numaranın nasıl yapıldığınıda öğrendim. Şimdi izin verirseniz sizede öğretmek istiyorum. Öğrenmek isteyenler buyursun...


Önce bize bu numarada lazım olacak iki adet ipe ihtiyacımız var. Bu ipler aynı renk ve aynı şekilde olmalı. Ayrıca iplerin biri diğerinden kısa olmalı. Bir ölçü vermek gerekirse bir karış ya da daha kısa olmalı. Yani avucunuzun içine konduğu zaman dışarıdan hiçbir şekilde görülmemeli.


İpleri ayarladıktan sonra ip kesme numarasına geçebiliriz. Eğer malzemeler yanınızdaysa siz de benimle birlikte uygulayın. Bu şekilde ip kesme numarasını daha çabuk öğrenebilirsiniz. Şimdi ip kesme numarasında ilk olarak küçük ipi avucumuza gizliyoruz. Bu illüzyonun başlangıcında kimse tarafından görülmemeli. Aksi takdirde foyamız ortaya çıkacaktır.


Ardından süslü hareketlerle uzun olan ipi, küçük ipi gizlediğimiz avucumuza yerleştiriyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta hiç kimsenin gizli duran ipi görmemesi. Uzun olan ipi avucumuza yerleştirdikten sonra elimizi yumruk yapıp, gizli olan ipin baş kısmını dışarı çekerek sarkıtıyoruz.


Sonra bir makas alarak dışarı sarkıttığımız bu küçük ipi kesiyoruz. Herkes bizim uzun ipi kestiğimizi zennediyor. Bunun sebebi avucumuza gizlediğimiz küçük ipi görememelerinden kaynaklanıyor. Şimdi burada kestiğimiz parça ile birlikte tüm ipi yumruk yaptığımız avucumuza gömüyoruz.


Arkasından avucumuzun altından sarkan uzun ipi tutarak yavaş bir biçimde çekmeye başlıyoruz. Elimiz burada hala yumruk durumunda. İpin uç kısmına kadar bu şekilde avucumuzdaki ipi dışarı salıyoruz. İpin son kısmına gelince yumruk yaptığımız elimizi bırakıp diğer elimizle ipi seyircilere gösteriyoruz. Bu arada da diğer elimizi çaktırmadan cebimize götürüp kestiğimiz ip parçalarını cebimize koyuyoruz. İllüzyonun bu bölümü biraz pratik gerektirebilir. Bunuda bol bol tekrar ederek aşabilirsiniz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.