Header Ads

El Yapımı Buzdolabı Süsü

Bu hafta örümcek şekline sahip bir buzdolabı süsü yaptım. El yapımı olduğu için biraz zahmetli oldu. Ancak öyle ahım şahımda bir emek harcamadım. Bunu sizinde yapabileceğinizi düşündüğüm için bir yazı kaleme aldım. Adım adım bu süsü nasıl yaptığımı anlattım. Bakın...


İlk önce mantar şeklindeki pimlerin baş kısmını kestim. Bu bölüm süsümüzün gövdesini oluşturacak. Yalnız dikkat edin bu pimlerin iki farklı boyutu var biri küçük biride büyük. Biz bu pimlerden her ikisinide kullanacağız. Ufak bölümü baş kısmı olacak büyük kısmıda gövde için kullanacağız.


Süsümüzün ayak kısmında ise kalın teller kullanacağız. Bu teller kestiğimiz pimlerin altına yerleştirilecek. Ancak daha öncesinde biraz şekil verilmesi gerekiyor. Pense yardımı ile telleri bükebilirsiniz. Gerçekten çok işe yarıyor zira ben öyle yaptım.


Ardından büktüğümüz telleri kaynaklıyoruz. Eğer sizin elinizde bir kaynak makinası yoksa güçlü bir yapıştırıcıda kullanabilirsiniz. Japon yapıştırıcısı bu iş için ideal olabilir. Benim kendi kişisel tavsiyem en azından bu yönde. Siz ne kullanırsınız onu bilemem.


Daha sonra kestiğimiz pimlerin küçük ve büyük baş kısımlarını kaynak makinası ile birbirine tuturuyoruz ve hemen arkasından hazırladığımız ayak kısmını gövdenin altına yapıştırıyoruz. O bölgeyede ufak bir kaynak yapmamız gerekiyor. Ondan sonra diğer işleme geçebiliriz.


Artık son işleme geldik. Pensemiz burada yine devreye giriyor. Süsümüzün ayaklarına biraz bükmemiz gerekiyor. Böylece daha hoş bir görünüme kavuşacak. Sonra zımpara ve boyama işlemine geçebilirsiniz. Diğer adımın ne olduğunu biliyorsunuz sanırım, süsü dolaba asmak...
Blogger tarafından desteklenmektedir.