Header Ads

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Diggy's Adventure'da Enerji Muhafaza Etmek

Diggy's Adventure'da her 60 saniyede +1 enerji kazanıyorsunuz. Ancak bu enerjinizi korumak için yeterli bir miktar değil. Bunun için enerjinizi en iyi şekilde muhafaza etmeniz ve gereksiz hamlelerden kaçınmanız gerekiyor. Bir video çektim, seyrederseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.Gördünüz mü, Diggy's Adventure'da gereksiz hamlelerden kaçınarak enerjinin büyük bir kısmını koruyabiliyoruz. Bu sayede de enerji barımızdaki tüm enerjinin tükenmesini engellemiş oluyoruz. Unutmayın enerjini bütünüyle biterse tekrar dolmasını beklemek zorunda kalırsınız. Bunun için söylediklerimi aklınızın bir köşesine not edin.


Belki ilk 9-10 bölümde enerji sıkıntısı yaşamayabilirsiniz. Ancak ilerleyen bölümlerde karşınıza çıkan engeller için daha fazla enerji harcamanız gerekecek. Bu da her 60 saniyede bir hesabınıza eklenen +1 enerjinin yetersiz kalmasını sağlayacak. Tabii yukarıda söylediğim gibi enerjinizi akılcı kullanmazsanız...


Enerjinizi akılcı kullanmak için size birkaç püf noktası vereyim. Önce karşınıza çıkan her engeli kırmayın. Şöyle etraflıca bölümü ve karşınıza çıkan engelleri inceleyin. En az enerji harcatacak kestirme yolları bulmaya çalışın ve ona göre kendinize yol açın.


Bazen engelleri kırarken bonus ödülleride kazanabiliyorsunuz. Bu oyun esnasında çok sık yaşandığı için şansızın şansızı bile olsanız muhakak enerji ödülü kazanacaksınızdır. Eğer buna rağmen hiç ödül çıkmadıysa karşınıza ağır şansız olduğunuzu izin verinde belirteyim.


Tüm bunların yanında level atladığınız zaman ve görev tamamladığınız zamanda enerji ile ödüllendiriliyorsunuz. Fakat bu enerji iyi kullanılmazsa çok çabuk tüketilebiliyor. Yani yine başa geldik... Kendimi tekrar etmiş olacağım ama Diggy's Adventure'da akılcılık son derece öneli bir mevzu. Her bölümün üzerinde dikkatle durulmalı ve bu şekilde bir oyun stratejisi uygulanmalı.


Eğer bunun dışında bir performans sergilerseniz sürekli enerjinizin dolmasını beklemek zorunda kalırsınız ve vakit kaybedersiniz. İşte enerji muhafazası bu yüzden önemlidir, bilmem anlatabildim mi sayın Diggy's Adventure oyuncuları? Neyse konu çok uzadı burada son noktayı koyuyorum. Siz söylediklerimi unutmayın o size yeter...
Blogger tarafından desteklenmektedir.