Header Ads

Örgüden Bebek Yapımı

Örgüden bebek yapımı zor bir iştir. Ancak bazı basit örgü modelleri var. Ben size bu modeller nasıl yapılır bugün onu göstereceğim. Emin olun yazının sonunda siz de tıpkı bu fotoğraftakine benzer bir bebek yapabileceksiniz. Tabii örgü örmeyi biliyorsanız!

En azından orta düzey bir örgü bilgisine sahip olmanız anlattıklarımı yapabilmeniz açısından önemli. Ben sizi baştan uyarayım. Sonra hayal kırıklığı yaşamayın. Çünkü ben her ne kadar basit desemde örgü işi el becerisi ve az da olsa bir tecrübe gerektiriyor.


Örgüden bebek yapımına başlarken ilk olarak alt gövdeyi oluşturun. Ben bunun için siyah ve mavi yün tercih ettim. Siyah yünü bebeğin ayaklarını oluştururken kullandım. Mavi yünü ise ayaktan geriye kalan kısımı oluşturuken değerlendirdim. Tabii diğer parçalar içinde farklı renkler tercih ettim. Mesela bebeğin üst gövdesi için sarı bir renk kullandım.


Siz renk seçerken daha özgün olabilirsiniz. Ben aklımdaki bir çizgi film karakterinden esinlenerek böyle bir şey yapma yoluna gittim. Eğer sizin aklınızda farklı bir şey varsa mutlaka değerlendirin. Çünkü bir şeyi değerli kılan onun özgünlüğüdür. Bu dünyanın her yerinde böyledir. Farklı ve benzersiz olan her zaman ilgi görür ve insanların ilgisine mazhar olur.


Bebeğin gövde kısmı artık neredeyse tamamlandı. Geriye kolları ve tulumu kaldı. Onuda mavi, sarı ve birazda siyah yün kullanarak monte etmeyi düşünüyorum. Tüm bu işlemlerden sonra yüz kısmına geçebileceğiz. Bunun için ben çok uğraşmayacağım çünkü seçtiğim model basit bir şekilde sahip.


Henüz kollarını dikmedim ama bitmiş hali buna benzeyecek. Yüz çevresinede birkaç rotüş yapmayı düşünüyorum. Ondan sonra artık tamemen bitmiş olacak. Bebeğin son hali yazının en üst bölümünde yer alıyor. Merak eden birkaç satır yukarı çıkıp fotoğrafa bakabilir. Umarım sizin için faydalı ve öğretici bir yazı olmuştur. Çünkü ben yazarken bunu amaçlamıştım. Belki çok net detaylar vermedim ama amacım işin mantığını öğretmekti...

Blogger tarafından desteklenmektedir.